Jump to content

Romnar

Klubowicz
 • Content count

  29
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bydgoszcz

Recent Profile Visitors

320 profile views
 1. Romnar

  Cyjano jak walczyć?

  Ja stosowałem Cyano Clean przez 3-4 miesiące, odsysałem cyano i cierpliwie czekałem. Stopniowo się zmniejszało a ostatecznie sprawę załatwiły dwie babki kopiące. Od blisko roku mam spokój. Piasek biały jak nigdy. Cyano Clean nie działa od razu. Trzeba dużo cierpliwości. Powodzenia.
 2. Romnar

  Cryptocentrus cinctus

  U mojego cinctusa taką zmianę zauważyłem pierwszy raz ok. 3 lat temu. Od tego czasu regularnie co ok. 6 miesięcy pojawia się ubytek na skórze który po pewnym czasie znowu zarasta choć pozostaje przebarwienie. O dziwo babka zachowuje się normalnie. Jest aktywna i je. Od 3 lat mam ten sam zestaw ryb i nie zauważyłem aby któraś się tym zaraziła. Tak więc nie przejmuję się tym za bardzo. Pewnie kiedyś przyjdzie taki moment kiedy system odpornościowy babki nie da rady. Ale na razie sobie radzi.
 3. Romnar

  84 litry opolskie

  Ja bym się nie cieszył. Bardzo szybko opanuje całą skalę. Rośnie piorunem. Póki czas odseparowanym Briarerum w taki sposób aby nie zajęło sąsiednich skał.
 4. Romnar

  Gdzie kupić akwarium i zabudowany stelaż?

  Również polecam Crazy Coral. Ostatnio widziałem u nich gotowe zestawy które robią sami tj. akwarium z panelem lub sumptem i szafką. Wszystko ładne i estetyczne oraz w bardzo konkurencyjnej cenie w stosunku do gotowców. Robią też stelaże. Warto skontaktować się z właścicielem.
 5. Romnar

  Red Sea Coral Pro - wysokie Kh

  U mnie przy kh blisko 9 Milka zaczęła tracić tkankę. Gdy udało się wrócić na 6,5 tkanka pięknie odrosła. U mnie korale są w najlepszej kondycji przy kh 6,5 a obsadę mam mieszaną - miękkie, lps no i Milka.
 6. Romnar

  Crazy Coral

  Obecnie chyba największy powierzchniowo i najbardziej nowoczesny sklep. Właściciel Marek zbudował ostatnio na potrzeby sklepu specjalną halę wyposażoną we wszystkie udogodnienia. Duża powierzchnia, dużo zbiorników, duży wybór zwierząt, zaplecze. Kupuję tam od 3 lat i nigdy się nie zawiodłem.
 7. Romnar

  Dziwne zaginięcie doktorka

  Miałem tak samo po zakupie tej ryby. Też myślałem że coś się stało a on po jakimś czasie wypłynął. Jest zestresowany w nowym akwarium więc to może trochę potrwać zanim się pojawi. Cierpliwości.
 8. Romnar

  Tropic Marin ALL-FOR-REEF

  Używałem. Trzeba tylko pamiętać że nazwa jest trochę mylna ponieważ nie zawiera kh które trzeba pilnować i lać oddzielnie. Sugerując się nazwą lałem tylko ten specyfik a po jakimś czasie bardzo się zdziwiłem jak niskie mam kh. W sumie kiedy już ustali się dawkę to można utrzymać odpowiedni poziom Ca Mg. Nie mogłem sobie jednak dać rady z kh więc przeszedłem na AF Component 123 kupiłem pompę dozującą i od tego czasu (po ustawieniu dawki) poziom Ca Mg i Kh utrzymuje się od 4 miesięcy na stałym poziomie.
 9. Romnar

  Nowy odpieniacz

  Walczę z cyano od jakiegoś czasu. Od miesiąca podaję CyanoClean od KZ. Powoli pomaga. Zwiększyłem też cyrkulację tak że dmucha po dnie aby mniej syfu się tam osadzało. Cyano powoli ustępuje.
 10. Romnar

  Crazy coral z Bydgoszczy

  Od początku tam kupuję. Nigdy żadnych problemów. Ceny atrajcyjne a zawsze można utargować jakiś rabacik.Wybór korali ogromny to co widać na stronie nie oddaje rzeczywistości. Widać że prowadzi to człowiek z pasją dla którego nie jest to tylko interes.
 11. Romnar

  Tunze 9012 odpieniacz, bąbelki powietrza

  Mam taki sam i początkowo też puszczał masę bąbli od spod tak że woda wyglądała jak gazowana. Po jakimś czasie ptzestał kiedy ustawiłem poziom wody ok. 1 cm licząc od dołu kratki.
 12. Romnar

  750 litrow

  Optiwhite robi dużą różnicę.Ja mam 3 szyby ow i jedną float grubości 10 mm. Wcześniej miałem akwarium float. Różnica jest kolosalna.
 13. Do tego filtra dużo siporaxu nie wejdzie. Mam taki sam i ledwo wchodzi ok. 0,5 litra wkładu. Na początku będzie puszczał dużo bąbelków powietrza co jest denerwujące ale po pewnym czasie jak pokombinujesz z głębokością zanurzenia to minie.
 14. Romnar

  Podział capnelli

  U mnie tak samo.
 15. Romnar

  Głośne jebao rw 8

  A u mnie po 2 miesiącach jak buczały 2 pompy tak buczą.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.