Jump to content

dadario

Szlachta Morska
 • Content count

  1177
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Szymon
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Śląsk...
 • Akwarium
  Woda jest, skała jest, życie się rozwija...

Recent Profile Visitors

2637 profile views
 1. Stosuję trytytki i nie ma z tym problemu... Tak więc również polecam...
 2. dadario

  150 litrów krzysiekob, Gdańsk

  Polecam Sonofa... Bardzo fajny (tani) przekaźnik programowany z poziomu komórki.
 3. dadario

  Wynik ICP Zasolenie???

  Sam chciałbym wiedzieć :-P Daleko mi do speca, zwłaszcza długoletniego. Rzeczy które mi się w oczy rzucają: -odnoszenie się do zasolenia na podstawie stworzonej próbki kontrolnej przez odważenie ilości soli do ilości wody. Sól soli nie równa, pobrana z góry czy z doły wiadra, minutę po otwarciu czy 3miesiące, dokładność pomiaru masy soli i objętości wody itp. -wynik ICP, ja robiłem w życiu raz i uważam taki test za raczej "orientacyjny" pokazujący ogólny trend w akwarium(uważam również, że mogli popełnić błąd) -zrób 10L solanki wg Twojego refraktometru, zrób podstawowe testy (Ca, kH i Mg). Jeśli wszystkie wyniki wyjdą zawyżone to robisz za słoną wodę, jeśli w granicach deklarowanych przez producenta to rób tak dalej, jeśli za nisko to znaczy że refraktometr zawyża. -weź próbkę (1L) podjedź do znajomego/sklepu itp) sprawdź. Moim zdaniem dokładna wartość zasolenia jest mniej ważna, bardziej skupiłbym się na stałej wartości.
 4. Ogłoszenie nieaktualne... Korale sprzedane... Dziękuję za zainteresowanie...
 5. dadario

  Instalacja solarna Off-Grid

  Miło mi, że dla kogoś mogłem być inspiracją, chociaż zupełnie o czymś takim nie pamiętam (chociaż chyba gdzieś tam był temat z Urą o PV). Ja podejście do tego tematu (chociaż opiera się na doświadczeniach z rodzinnego domu/ewentualnie z eksperymentów dziadka) mam raczej prosumenckie. Maksymalne zwiększenie wydajności. Co oznacza wykorzystanie sieci energetycznej jak akumulatora o sprawności 80%(czyli dużo większej niż nawet najlepsze ogniwa polimerowo litowe). Ale dla mnie każda zajawka która sprawia komuś frajdę a nie powoduje krzywdy u innych jest zrozumiała i w pełni ją popieram. Wtedy kasa schodzi na dalszy plan... Dlatego szczerze kibicuję i mam nadzieję, że rozwiniesz temat... A może nawet założysz drugi falownik ongridowy i pojedziesz po bandzie.
 6. dadario

  570 SPS Coltrane

  Normalnie zaokrąglony Podsiadło :-P
 7. dadario

  Produkcja wody RODI

  Teraz się zastanawiam czy u mnie jest tak kiepsko czy u Was aż tak dobrze :-P
 8. dadario

  Instalacja solarna Off-Grid

  @Paragon mam nadzieję (przynajmniej z mojej strony) że nie odbierałeś tego jako ataków "prosumenta". Fakt, że ktoś kto do tej pory opierał się na ongridowych założeniach (czyli maksymalizacja wydajności aby uzysk dzienny/tygodniowy/roczny był jak największy). Ale Twoje w pełni profesjonalne podejście do tematu zasługuje na szacunek... Czekam dalej na info z placu boju.
 9. dadario

  Produkcja wody RODI

  Powiedz mi coś więcej na temat Twojego zestawu do RODI, bo taka wydajność to naprawdę rewelacyjny wynik. Ja z pompą podnoszącą ciśnienie na membranie 75 mam 80L w około 13h.
 10. Koral "4" znalazł nowego właściciela... Tak więc została jeszcze jedna sztuka do wyboru... @Trurl miło było poznać :-)
 11. dadario

  Instalacja solarna Off-Grid

  @Paragonno i jak???
 12. dadario

  Kolektor z bypassami ślepy czy przelotowy?

  W @CoralHouse, są to przejściówki których używa się przy lock linie.
 13. dadario

  Kolektor z bypassami ślepy czy przelotowy?

  Moje to zawory do systemów nawadniających(ogrodowych). Są mocowane na gwint więc w razie potrzeby mogę je wymienić (założyć taki jaką będę potrzebował króciec na wąż). Są krótsze niż zwyczajne wklejane i sporo tańsze. A ich precyzja jest na nasze potrzeby więcej niż wystarczająca. przykładowe ogłoszenie https://e-nawodnienia.pl/zawory/290-zawor-wcisk-25-x-m3-4-gz-pn4.html
 14. dadario

  Kolektor z bypassami ślepy czy przelotowy?

  Ogólnie z praktyki mogę Ci powiedzieć, że każda z tych konfiguracji będzie działała tak samo (pod względem wydajności). Ciśnienie będzie takie jak wysokość podnoszenia wody, nie ważne w jakim miejscu będzie dodatkowa "odnoga". Oczywiście pod warunkiem, że powrót do akwa nie będzie dławiony zaworem czy znaczącym zwężeniem, oraz, że pompa będzie miała większą wydajność niż możliwości "wylania" wody przez bypassy. Wahania wydajności powrotu będą miały miejsce w każdym przypadku. Rozchodzi się o to, że jak otworzysz troszkę bardziej bypass to troszkę mniej będzie wody płynęło do głównego zbiornika a więc poziom wody w kominie spadnie. Jeśli masz pompę DCP to bardzo łatwo to można skorygować dodając mocy. Dlatego zrób tak aby mieć jak największy porządek w szafce. Ja mam u siebie zrobiona jak na zdjęciu i działa super. (teraz mam "zajęte" dwa ostatnie zawory)
 15. Dzien dobry

  prosze, jezeli to mozliwe o rezerwacje nr. 4 Euphylii. Moge podjechac (z Pszczyny) odebrac w poniedzialek po poludniu.

  Pozdrawiam, Marcin

×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.