Jump to content

szutarek78

Klubowicz
 • Content count

  906
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Radek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Barlinek
 • Akwarium
  530l

Recent Profile Visitors

1669 profile views
 1. szutarek78

  Robótki z drukarki 3D

  Również polecam PETG.
 2. szutarek78

  Wysokie stężenia Al, Ba, Li, Ma, Sr

  Czyli jeżeli taka sytuacja dotknęła by ciebie i znalazł byś taką pompę to byś jej nie wywalił ? Ja jestem na 90% przekonany że w tym przypadku, źródłem problemu jest ta pompa. Nie wiem tylko czy na pewno tylko ta jedna . ps. Ostatnio dość znany problem z pompami gyre że oddawały między innymi, cynę i cynk do wody. Poszukaj sobie. ps. Skoro wiele osób używa tych pompa to pokaż mi ich zbiorniki . Ciekawe jak wyglądają ?.
 3. szutarek78

  Wysokie stężenia Al, Ba, Li, Ma, Sr

  To co jest w stopach stali nierdzewnej, ocynkowanej lub niklowanej??
 4. szutarek78

  Wysokie stężenia Al, Ba, Li, Ma, Sr

  Oczywiście że tak. Znalazłeś źródło problemu. Wywal to badziewie, zrób kilka podmian po 20% i zrób badanie icp.
 5. szutarek78

  Wysokie stężenia Al, Ba, Li, Ma, Sr

  Tak jak ci napisałem. Sprawdź jak wyglądaja wszystkie wirniki w pompach. Zobacz czy nie widać na nich śladów korozji. Np maxpect gyre z czasem ulegają degradacji i puszczają spore ilości kwiatków do wody. Powodzenia
 6. szutarek78

  Wysokie stężenia Al, Ba, Li, Ma, Sr

  Nie wiesz z skąd. Podwyższony molibden - masz z no3po4x, stront musiałeś przelać w mikro od ATI, metale coś ci oddaje do wody, Podwyższone Po4 to nadmiar organiki (rozkłądający się detrytus lub nadmiar ryb lub za duże karmienie) Dodał bym też absorber na po4 np phosphate minus. 1 litr do filtra z małym przepływem.
 7. szutarek78

  Wysokie stężenia Al, Ba, Li, Ma, Sr

  W takim razie. Zrób większą podmianę 30-40%. Odstaw no3po4x, ogranicz karmienie, karm płukanymi mrożonkami i nie podawaj suchego.
 8. szutarek78

  Wysokie stężenia Al, Ba, Li, Ma, Sr

  Podwyższony Molibden jest z powodu dozowania No3Po4x. Zawiera on spore ilości molibdenu. Molibden jest potrzebny bakterią w procesach biologicznych z tąd pewnie red sea przesadza z iloscia w swoim preparacie. Zamień nopox na nitraphos minus od AF i molibden zacznie ci spadać. Zacznij też dozowanie jodu. Z resztą tragedii nie ma. Jeżeli nie masz nic metalowego w wodzie przejrzał bym też wszystkie wirniki pomp i cyrkulatorów w zbiorniku.
 9. szutarek78

  Test AF Ca

  używam testu na CA od AF od dawna. Wskazania zawsze pokrywają mi się z ICP +- 10 w którąś stronę.
 10. szutarek78

  Skała real reef rock - niekończące się dojrzewanie

  Nie do końca. Naturalna sucha skała to też loteria. Nie wiadomo z kąt pochodzi dana skała ani jak była przechowywana. Od marca posiadam w 100% suchą skałę AF. Dojrzewania jakiegoś tam specjalnego nie było, miejscami lekki meszek i to wszystko. W tym momencie skała jest porośnięta, algą wapienną, gąbkami, rurówkami i innymi żyjątkami. Jednym słowem na swoim przykładzie mogę szczerze polecić suchą
 11. szutarek78

  Skała real reef rock - niekończące się dojrzewanie

  Spróbuj może dozowania różnych bakterii dużo więcej i dużo częściej niż producent zaleca. Jak dla mnie to problem z biologia. Jeżeli masz z kąd wziąć to wlej dużą ilość wody z podmiany z dobrze działającego sprawdzonego zbiornika. Nie dozuj też żadnych mikro, amino itd. Sam czysty zasyp z reaktora. Powodzenia
 12. szutarek78

  prośba o identyfikacje

  Bardzo szybko potrafią być plagą. Po za tym wielokrotnie widziałem że gdy leżała na montiporze albo na stylophorze wyżerała tkankę. Ja jak mam pod ręką to wywalam. Swego czasu w akwarium kolegi które serwisuję było ich tyle że przy każdej podmianie, odsysałem wężem taką ich ilość że zakrywały całe dno 20l wiadra.
 13. szutarek78

  prośba o identyfikacje

  asterina. Wywal
 14. szutarek78

  co to jest ???

  cjano
 15. szutarek78

  Barlinecka pięćsetka z SPS

  na 4 fotce od dołu to acropora turaki. Fotka całości będzie następnym razem
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.