Jump to content

JanuszClk

Klubowicz
 • Content count

  4
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Janusz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gliwice
 • Akwarium
  100 litrów

Recent Profile Visitors

182 profile views
 1. JanuszClk

  Krab GLIWICE zamienię/oddam

  Małe rybki tak korale nie
 2. JanuszClk

  Krab GLIWICE zamienię/oddam

  Witam, zamienię lub oddam kraba. Krab niezidentyfikowanego gatunku. Jest u mnie w akwarium od ponad roku - wyszedł ze skały jako mały szkrab. Nadaje się do zbiornika z dużymi rybami lub do sumpa. Jest wszystko żerny. Oddycha przez skrzela oraz potrafi długi czas przebywać na "lądzie" (zwłaszcza jak pozwoli się mu uciec z akwarium ;)) Wielkość 10 cm z kończynami. Jest to ciekawe zwierze, doskonale nadaje się jako członek ekipy czyszczącej. Karmienie go krewetkami koktajlowymi jest bardzo spektakularne....Jeżeli nikt nie zaproponuje mi nic ciekawego w zamian (ryby, krewetki, inne mniejsze kraby, koralowce), to w ciągu 3 dni oddam kraba pierwszej osobie, która zgłosi chęć jego przyjęcia - mój numer telefonu 883782067, proszę pisać SMS.
 3. JanuszClk

  Quadricolor Oświetlenie

  Miałem wielkiego Quadri Color w kostce 35x35x35, gdzie egzystował z innymi koralowcami. Niczemu nie stała się krzywda. Inna sprawa, że jak go kupowałem, sprzedawca powiedział, że "jest nieparzący" co rzeczywiście w pewnym stopniu okazało się prawdą - parzy jak delikatna pokrzywa. Rósł na potęgę i musiałem zmienić zbiornik. Na podstawie mojego doświadczenia z tym pięknym zwierzęciem łapię się za głowę czytając powtarzające się przeświadczenia, które zalęgły się na forum jak plotki typu: "Ukwiał wchodzi w pompę i go rozrywa" - To fizycznie nie jest możliwe, chyba, że ktoś ma nieosłonięty wirnik i małego ukwiała, którego marzeniem jest popełnić samobójstwo bo ma złe warunki w akwarium. "Ukwiał nie potrzebuje światła" - nie karmiłem go niczym, żywił się tylko światłem (symbiotyczne glony) i urósł zajmując dużą część mojego małego akwarium "Ukwiał łazi po akwarium i parzy niszcząc wszystko co napotka na drodze" - mój parzy jak słaba Euphilia - nie bardziej. Nawet jak zaczął chodzić (po roku, jak zaczął się dzielić), nie był w stanie zniszczyć żadnego korala. Inaczej pewnie wyglądałoby to, gdyby postanowił zamieszkać obok jednego z nich (wygrałby albo on albo koralowiec). Z mojego doświadczenia ukwiał nie chodzi po akwarium jak ma dostęp do światła, dobre warunki i norkę, w której może trzymać nogę (w razie co schować się cały). Takie są moje doświadczenia z Quadri. Rozumiem, że ktoś może mieć inne i nie mam zamiaru wchodzić z kimś nikim w dyskusję. Zalecam jedynie, że jak ktoś się wypowiada to niech pisze z własnego doświadczenia, a nie na podstawie tego co słyszał. I jeszcze jedno - nie rozumiem, jak można trzymać Quadri w sumpie to sadyzm, chyba, że ktoś ma w sumpie warunki jak w głównym baniaku.
 4. JanuszClk

  Moje akwarium 50 litrów

  Ceramika i absorbent azotanów i fosforanów
 5. JanuszClk

  Moje akwarium 50 litrów

  Moje pierwsze akwarium. Prowadzę je na samych podmiankach 10% na tydzień. Filtr Aquael FZN-3. Oświetlenie - lampa led 8 x 3watty. Przy takich warunkach raczej skupiam się na miękasach (chociaż bardzo dlugo udawało mi się utrzymywać małą akroporę) W obsadzie 3 ryby - 2 błazenki i garbik. Trzy kraby pustelniki i kilka ślimaków. Ukwiał Quadri trochę zbytnio się rozrósł i w zasadzie czekam na podział, lub za jakiś czas będę zmieniał baniak na większy. Nie dozuje żadnych preparatów wszystko dobrze rośnie i pompuje się. Jedyne com, to mam problem z zielonym zoa - od jakiegoś czasu widzę, że ich przyrosty się zatrzymały i obserwuje nawet mały regres. Dziwne, bo różowe zoa mają się całkiem dobrze.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.