Jump to content

greger

Klubowicz
 • Content count

  97
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Grzegorz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Brzeg/Wrocław
 • Akwarium
  360l + 120 sump

Recent Profile Visitors

631 profile views
 1. Jak w temacie - najlepiej na większych skałkach Mogą być duże rozmiary Wrocław-Brzeg-Opole Jeśli ktoś ma do sprzedania to proszę o priv G
 2. Jak w temacie. Kupię dużą kolonię Xenii - najlepiej na skałce
 3. Sprzedam duży ukwiał quadri - średnica 15-20cm Kolor różowo/czerwony w zależności od światła Możliwy odbiór osobisty w Brzegu, Oławie bądź Wrocławiu (Sky Tower) Cena - 100pln
 4. Jak w temacie - Kupię/Przyjmę glon spaghetti.
 5. greger

  [S] Ukwiał - Quadri - Brzeg/Wrocław

  Kolejny do sprzedania. Duży ok 15cm średnicy 100zł
 6. greger

  Lampa LED - Pomoc elektryka potrzebna - Pilnie

  Tak, ten ciemnozielony wchodzi do kontrolera. Jak go odłączam to wszystkie diody świecą na max poza oczywiście niebieskimi. Miernik na wejściu od zasilacza (na płytce VCC) pokazuję mi ok 18.6V
 7. greger

  Lampa LED - Pomoc elektryka potrzebna - Pilnie

  Lampa Dsuny https://www.amazon.co.uk/DSunY-Programmable-Aquarium-lighting-Saltwater/dp/B01G4UHCL4 Doszedłem, że niebieskie diody są oznaczone jako 4Y poniżej co mi się udało ustalić: Wygląda na to, że zsailanie nie dochodzi do 4Y - przekreślona strzałka. Czy mogę teraz przylutować przewód z VCC (czerwony zasilający) bezposrednio do zielonego w 4Y ?
 8. greger

  Lampa LED - Pomoc elektryka potrzebna - Pilnie

  Cześć, Na poniższych fotkach postaram się wyjaśnić bardziej szczegółowo problem: Obecna sytuacja Sekcja 1,2,4 działa Sekcja 3 nie działa - nie ma napięcia 2. Jak podłącze w ten sposób to wszystkie diody z 4 sekcji (8szt) świecą diody 3.2 oraz 3.1 w pierwszym rzędzie (2szt) UWAGA: Moja pomyłka przy malowaniu: Jak podłącze jak na zdjęciu - to świeci tylko dioda 3.2 Jak podłącze 4.1 z 3.1 - to świecą 3.1 +3.2 Jak wiadomo przy tym rozwiązaniu, diody z sekcji 4 świecą słabiej oraz 2 diody (3.1&3.2) będę włączały się z sekcją 4. Pozostałe 6 nie świeci (srawdzałem miernikiem to jest połączenie pomiędzy nimi wszystkimi) Więc teraz pytanie jak mam doprowadzić prąc do sekcji trzeciej tak aby wszystkie diody świeciły w tej sekcji i nie było uzależnione od innej sekcji. Ścieżka na płytce jest w środku - czyli brak możliwości dolutowanie itp - na "oko" nic nie jest w nich przepalone. Jakieś sugestie ???
 9. greger

  Lampa LED - Pomoc elektryka potrzebna - Pilnie

  Wzorując się na filmie - w moim przypadku nie ma już zasilania/zwarcia od pierwszej diody. Czy mogę w jakiś sposób zrobić jakieś obejściem jeśli sama ścieżka w płytce jest spalona? (Brak dostępu do niej)
 10. greger

  Lampa LED - Pomoc elektryka potrzebna - Pilnie

  Tak - Sprawdzałem miernikiem uniwersalnym. W kwestii powrotu do kabla, to zapewne jest to logiczne, ale nie w pełni zrozumiałe dla mnie. Nie jestem elektrykiem więc zapytam wprost - Jeśli diody są wlutowane w płytkę to jak mam sprawdzić w którym miejscu zasilanie zanika?
 11. greger

  Lampa LED - Pomoc elektryka potrzebna - Pilnie

  No właśnie nie dochodzi do tej sekcji. Podłączyłem diodę niebieską do innej sekcji to świeci bez zarzutu Gdzie znajdę driver dla tych ledów?
 12. Czy ktoś z forumowiczów jest mi w stanie pomóc jak naprawić jeden kanał (niebieski) który nagle przestał działać. Początkowo myślałem że to problem z diodami, ale kupiłem nowe, wymieniłem i ten sam problem. Czy to jest problem jakiegoś drivera? Pomóżcie proszę.
 13. Sprzedam ukwiał quadri po podziale. Duży - ok 15 cm średnicy Kolor czerwony/różowy w zależności od światła 100zł Możliwy odbiór na trasie Brzeg-Oława-Wrocław G.
 14. cześć mam caulastere od 1do 7 główek. cena za łebek 15zl. Wysyłam dpd 20zl, paczka dochodzi na 2 dzień 100% sprawdzone

 15. Jak w temacie kupię Korale i ukwiała Chętnie kupię także jeżowce
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.