Jump to content

ThePepo

Klubowicz
 • Content count

  76
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Piotr
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Radzionków
 • Akwarium
  Start 03.10.2015 100L Nowe 400+sump

Recent Profile Visitors

618 profile views
 1. ThePepo

  (S)(Przeczyce) Likwidacja akwarium, zoa

  Witam jest jeszcze dunka dostępna ?
 2. ThePepo

  (s) (Mysłowice) Euphyllie,dunca,stylo.

  Witam proszę o rezerwacje 2 polipy duncanophylli 25zł
 3. Witam sprawia ci jakieś kłopoty ta rybka?
 4. Witam jaki rozmiar czyścika do szyb ,grubość szkła ?
 5. ThePepo

  [S]nieaktualne

  Pw o kontakt
 6. ThePepo

  [S][szczecin] lampa 12x 39W t5

  Aktualne ?
 7. ThePepo

  [S]Sprzedam nowy falownik Jecod WR-15

  Witam aktualne i ile gwarancji obejmuje jeszcze ?
 8. ThePepo

  Sprzedam życie. Likwidacja Mrągowo

  jest możliwość wysyłki ? przy większym zamówieniu?
 9. ThePepo

  Problem z brązowym nalotem na koralach - pomoc rada

  Ciekawe rozwiązanie muszę poszukać opinii na temat skuteczności produktu... akwarium do godziny 11 jest w słońcu potem już nie a do 11 to raczej słaba temperatura , muszę pokombinować najpierw z przewietrzeniem i cyrkulacja powietrza w szafce potem obserwacja i pocznę kolejne kroki
 10. ThePepo

  Problem z brązowym nalotem na koralach - pomoc rada

  W tej chwili mam 22,5 stopnia ale w południe mam już 25 stopni wieczorem wiec zależy od dnia akwarium jest miedzy kuchnia a korytarzem sezon grzewczy jeszcze nie w pełni i akwarium ma problem z zbiciem temperatury do rana ter o tej godzinie 24:00 w sumpie pokazuje 27 stopni...
 11. ThePepo

  Problem z brązowym nalotem na koralach - pomoc rada

  Ato zastosowanie wentylatorów te rozwiązanie co napisałem wyżej będzie warte czy iść w innym kierunku ?
 12. ThePepo

  Problem z brązowym nalotem na koralach - pomoc rada

  Tak tyko tyle jeśli chodzi o sump , owszem czuje wilgoć ale bardziej to zapach z odpieniacza . Znalazłem takie wentylatory : https://allegro.pl/wentylator-komputerowy-120x120-wiatrak-cooling-i7625013628.html chciał bym zamontować 2 sztuki od wewnątrz szafki za kratką tak aby wciągały powietrze z zewnątrz do środka ujście będzie mieć miedzy drzwiczkami szafki i bezpośrednio do góry do zabudowy górnej sterowanie chciałem zamontować takie : https://allegro.pl/termostat-cyfrowy-czujnik-regulator-temp-50-110c-i7639134824.html Teraz kwestia górnej korony dodatkowo chciał bym zamontować 2 sztuki takich wentylatorków w otwory gdzie są takie małe kratki dodatkowe i tez sterować je takim termostatem : https://allegro.pl/wentylatory-6-x-6-x-4cm-12vdc-wydajny-i7638147736.html Na zdjęciu zakreślone żółty to te małe wentylatory a czerwone na zdjęciu to te 12/12 z tym że u góry nie widać ale są dwie te kratki odprowadzające i tam chyba nie chciał bym nic montować . Co o tym sądzicie ?
 13. ThePepo

  Problem z brązowym nalotem na koralach - pomoc rada

  Cześć tak to prawda nie dmucha bezpośrednio na tafle wody. Mam gdzieś taki sterownik RTC-coś tam z aledrogo zamontuje się + 2 x 12cm średnicy wentylatorki słuszna uwaga poprawie to i zamontuje gdzieś w mniej widocznym miejscu w ściance lub na tej kratce od środka w celu poprawienia cyrkulacji powietrza około 25 do 27 lub więcej w południe wieczorami 25 ale to za mały okres czasu by na stałe trzymać temp. 25/24 stopnie Czy te parę stopni Temperatury powoduje miedzy innymi zakwit tego czegoś w akwarium miejscami? bo owszem poprawki do chłodzenia i cyrkulacji powietrza wprowadzę ale czy pozbędę się tego drugiego problemy czy skończyły się pomysły ?
 14. ThePepo

  Problem z brązowym nalotem na koralach - pomoc rada

  Tak wentylowana i śmiga tam wentylator na czasówce co 30 min a nad akwarium tez mam kratki wentylacyjne i jedna część zabudowy prawie zawsze otwartą .
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.