Jump to content

Bzyk002

Klubowicz
 • Content count

  203
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Łukasz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Monachium
 • Akwarium
  Pico Reef 30L + Sump

Recent Profile Visitors

979 profile views
 1. Bzyk002

  Jak ułożyć skałę - Reef Aquascaping

  Jakoś nie mogę się zdecydować na żadną ze skał chyba muszę poukładać skały w akwarium to może coś mi wpadnie w oko jak bedzie wyglądać sparwa cyrkulacji jak dosune skały do tylniej szyby? Znowu mam dwie propozycje ale na zdjeciach wyglądają jakoś nieciekawie.
 2. Bzyk002

  Spływ do Sumpa / wentylacja szafki

  Dzisiaj zrobiłem test i zalałem komin wodą, jak narazie po całym dniu sucho
 3. Bzyk002

  Jak ułożyć skałę - Reef Aquascaping

  Ogólnie tyłu nigdy nie czysciłem. A za skałami nic nie bedzie widać.
 4. Bzyk002

  Jak ułożyć skałę - Reef Aquascaping

  @mati21 powiem ci że nie zauważyłem żeby w mojej kostce woda coś powiększała, ale woda wodzie nie równa Bawiłem się znowu trochę ze skałą i docisłem ją maksymalnie do tylnej ściany i komina. Efekt końcowy nawet spoko ale nie wiem jak to bedzie z cyrkulacją. Najbardziej podoba mi się dużo miejsca przed skała
 5. Bzyk002

  Jak ułożyć skałę - Reef Aquascaping

  Nie wiem jaka to skała bo kupowałem ją od prywatnych osób. Pare skał to chyba jakiś cement, jedna wygląda jak RRR inne to chyba szkielety korali. W sumie to mam jej jakieś 10kg. @mati21 wszystko już stoi tylko zalewać, a co dokładnie było porażka? Masz może jakieś fotki jaki układ skały miałeś? Odnośnie skały mam jeszcze kilka pytań: jak kleić, na sucho czy na mokro? Bo skałe chce jeszcze na dwa tygodnie do RODI wrzucić i nie wiem czy zrobić to teraz czy wszystko pokleić i zalać to w Akwarium. Czy wszystkie skały kleić ze sobą? Czy zostawić na wierzchu parę luźnych kawałków, zawsze mozna wyciągnąć jakiś kawałek z koralem jak jest taka potrzeba.
 6. Bzyk002

  Jak ułożyć skałę - Reef Aquascaping

  Dzięki za wszystkie opinie i podpowiedzi mi najbardziej podoba się 3 i 5 ewentualnie 4 ale tak jak napisał @Tester w przyszłości skała zarośnie koralami i nie będzie jej widać a ja sie teraz rozdrabniam ale i tak mam jeszcze 2 nowe opcje.
 7. Bzyk002

  Jak ułożyć skałę - Reef Aquascaping

  Dzisiaj znów znalazłem trochę czasu. Które ułożenie wam sie podoba?
 8. Bzyk002

  Powrót i pytanie o Rewizje

  Tak to wyszło z estetyki jestem bardzo zadowolony ale zobaczymy jak będzie działać.
 9. Bzyk002

  Spływ do Sumpa / wentylacja szafki

  Odległość od ściany będę musiał jeszcze przemyśleć... Tak żebym potrafił przeciągnąć jakikolwiek kabel. Dzięki za info @Konrad_Wwa z tyłu doszedł jeszcze kawałek płyty ze sklejki który ma trzymać tył blatu. Myślę że to wystarczy.
 10. Bzyk002

  Spływ do Sumpa / wentylacja szafki

  No co ty akwarium ma stać w przejściu i musi być maksymalnie dosunięte do sciany... Myślę że takie otwory do wentylacji wystarczą, średnica 13cm.
 11. Bzyk002

  Spływ do Sumpa / wentylacja szafki

  @pawellb jak ty masz rozwiązaną wentylacje? I ile masz odsuniętą szafkę od ściany? Wystarczy na 1cm?
 12. Bzyk002

  Spływ do Sumpa / wentylacja szafki

  @pawellb nad wentylacją muszę jeszcze pomyśleć, ale plan jest taki że wytne z tyłu kilka otworów i do jednego dam wentylator Arctic F14 który bedzie tłoczył powietrze do środka. A jak to jest z przelotami, wystarczy tylko je mocno skręcić? Gdzieś czytałem że ktoś dodatkowo smarował je silikonem. O takich mowa.
 13. Bzyk002

  Kostka 30L + sump ;)

  Jak dobrze pamiętam to tak. Był jeden czas jak miałem zerowe NO3 i słabo karmiłem korale to pompowała sie mniej. Dawałem też fitoplankton i widziałem ze lepiej sie pompowała.
 14. Bzyk002

  Spływ do Sumpa / wentylacja szafki

  Dzięki za wszystkie informacje! Ogólnie chodziło mi o to czy jest jakaś wielka różnica jak będą kolanka cz nie ale jak mówicie że jest ale znikoma to zrobie jak mi wygodniej i z tego co mam pod ręką. A wyszło to tak. I tu jeszcze jedna sprawa czy macie poklejone wszystkie kolanka? Bo tak sobie myślę że miejsca zaznaczone na żółto sklej a na czerwono złożę np. Na Teflonie. Jak macie u siebie? Wszystko na kleju? Kolejna sprawa jak wysoko ma być sitko spływu w kominie? Komin ma wysokość 45cm plus grzebien. Sitka też nie będę kleić.
 15. Witam, zastanawiam sie nad spływem co zrobić by bylo najlpeiej.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.