Jump to content

norbi2222

Klubowicz
 • Content count

  616
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Norbert
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lubin
 • Akwarium
  Słona kostka

Recent Profile Visitors

1551 profile views
 1. norbi2222

  SPS Kostka 360

  Lampy nie zmieniłem, ta która jest daje radę, koralowce rosną i nawet się wybarwiają. Obecnie używam CR120WP Bubble Magus, trochę mniejszy od Deltec pf 501. Obecnie przestałem, a w zasadzie ograniczyłem do minimum podawanie mikro, podaję raz w tygodniu zalecaną dawkę (dzienną), kropelek AF (Stront, Fluor i Jod). Jak dążyłem do cyferek z ICP, to korale wyglądały gorzej. Prawdopodobnie jak skończą się kropelki to całkowicie zaprzestane podawania mikro, tylko tyle co daje zasyp reaktora i cotygodniowe podmiany. Na Reef Central czytałem opis akwarium człowieka, który jedzie tylko na reaktorze i nie robi podmian, a korale są takie, że z butów wyrywa. Myślę, że jak ograniczysz przepływ przez reaktor, to zagęści się odciek. Po 24h odciek powinien być właściwy. Ja po czyszczeniu reaktora sprawdzam jaki jest odciek, to mi daje informację, czy wszystko działa poprawnie.
 2. norbi2222

  SPS Kostka 360

  Dzięki Piotrek. Przesiadam się na większe akwarium i reaktor, który posiadam obecnie jest za mały. Mam już nowy, znacznie większy. Nie mam zamiaru rezygnować z reaktora, bo jest to rewelacyjne rozwiązanie suplementacji. Do Ballinga na pewno nie wrócę. Obecny reaktor jest nawet za mały w obecnym akwarium. Muszę go co trzy miesiące czyścić bo się zamula i robi się mleko w reaktorze. Przy dużym reaktorze będę to robił raz do roku, albo rzadziej.
 3. norbi2222

  Problem z reaktorem, zanik gazu

  Bardzo niskie Kh z odcieku. Coś działa nie tak, 40 to minimum. Sprawdź sondę, bo przy tym Ph w reaktorze to nie możliwe, żeby odciek był taki niski.
 4. norbi2222

  Problem z reaktorem, zanik gazu

  No, sporo lejesz. Ja mam pompę ustawioną na około 2,5 litra i Ph w reaktorze utrzymuje w granicach 6,4. KH odcieku to 50-60. Sprawdzałem u siebie jak mocno mam odkręcony zawór na reduktorze i jest rozkręcony dosyć mocno.
 5. To zrób zdjęcie ja wygląda światło razem z T5. Ja jak dołożyłem rury, to ewidentnie korale ruszyły i kolory znacznie się poprawiły.
 6. No to Krzysiek poszalałeś z tą lampą Odpaliłeś ją nad akwa?
 7. norbi2222

  dziadziolowe Rio

  Ładnie, kolorowo
 8. norbi2222

  SPS Kostka 360

  To nie jest skała po likwidacji. Tylko sucha skała Pukani, którą przygotowuje do nowego zbiornika (ożywiam). W nowym zbiorniku będzie ona i skała z obecnego akwarium, notabene również Pukani. Skała Pukani ma sporo organiki i w większości przypadków potrzebuje przygotowania. Używam ją drugi raz i jest ta sama sytuacja.
 9. norbi2222

  SPS Kostka 360

  Kilka nowych nabytków do przetrzymania, bo w obecnym akwarium nie ma gdzie ustawiać, więc leżą na dnie. Nie wyglądają jakoś specjalnie, ale liczę, że za jakiś czas nabiorą wdzięków. Acropora - "Blue Tenuis", Acropora - "Honey Blackberry", Acropora - "Ice Blue Microclados", Acropora - "Red Blue Listeri", Acropora - "Green Violet Sarmentosa" , Acropora - "Strawberry Shortcake Microclados"
 10. norbi2222

  DASTACO II

  Mi się wydaje, że modele IBR nie są oparte na zasadzie działania Destaco. Modele CALCFEEDER REACTOR (CR) mają tą zasadę działania. Marek napisz do Przemka, mieli do sprzedania CR Pro po uszkodzeniu mechanicznym i naprawione. Sprzedawali w rozsądnej cenie. Ja taki kupiłem w pełnej 2 leniej gwarancji. Nie wiem, czy mają jeszcze wersje AC2 (do 1400 litrów) , bo ja ją kupiłem.
 11. norbi2222

  Karmienie korali

  Ja od czasu do czasu stosuje takie karmienie korali. Tak jak napisał Krzysiek, trzeba uważać na to ile się daje pokarmu, szczególnie gdy jest tylko kilka koralowców. W ogóle zastanawiam się, czy jest sens karmienia przy małej obsadzie koralowej.
 12. norbi2222

  [ 730L ] kiflu

  To nie była wylinka, sprawdzałem. Padł, jednak nie wiem z jakiego powodu. A po drugie nie ma już pustych muszli po ślimakach, był moment, że prawie wszystkie wytępił.
 13. norbi2222

  [ 730L ] kiflu

  Maciek. Bohater domu... Ja też miałem w akwarium takiego dziada, tylko, że czarnego. Przez kilka tygodni próbowałem go złapać i nie udało się, a skały nie chciało mi się wyciągać. I jakieś dwa tygodnie temu znalazłem pusty pancerz. Sam się załatwił
 14. norbi2222

  2000 l nowe akwarium wystawowe Aquaforest

  Po porównaniu zdjęć widać spore przyrosty korali. Super
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.