Jump to content

Saiti

Klubowicz
 • Content count

  55
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

261 profile views
 1. Saiti

  Pompa obiegowa

  Jebao DCP-5000 nówka sztuka, została mi z wcześniejszego projektu, który porzuciłem w trakcie zakładania. Pudełko itp - prosto ze sklepu. Leży w szafce. Wszystkie folijki, no jak nowa Za 200 zł puszczę.
 2. Saiti

  NOWOŚĆ: Akwaria VIV z panelem filtracyjnym

  Zacząłem w końcu planować akwarium, na prośbę jednego z użytkowników zalałem wodą. Nie przecieka, tyle powiem. Tu, poza ładnymi spoinami zewnętrznych ścian zbiornika plusy się kończą. Na wstępie dodam - nie kupujcie tego zbiornika z panelem. Weźcie sobie zwykły zbiornik VIV i zróbcie panel samemu. Zacznę od początku: - dodatkowy wlew na dole totalnie nie ma sensu. Przegroda, do której on ma dostęp jest niższa od górnego wlewu o jakieś 2 milimetry. Co to oznacza? Że jeżeli wody odparuje tyle ile zajmuje powierzchnia akwarium o wysokości dwóch milimetrów to ten przelew na dole traci sens i w żaden sposób nie pomoże. Akwarystyczny24 pisał, że ta szyba jest centymetr niżej. Nie. Nie jest. I jeżeli za argument przyjmiemy, że "górny przelot się zatka" to to już nie jest problem akwarium, tylko właściciela, że nie dba o zbiornik. Przegroda między środkową komorą a komorą pompy obiegowej ma jedno szkło, a nie dwa. Na stronie macie błędną informację. Co prawda tu się pojawia zdjęcie już z pojedynczą przegrodą, ale po prostu ktoś u Was nie dopilnował aktualizacji zdjęć produktu na stronie. Pierwsza komora według rysunku powinna mieć 120 mm minus grubość szkła. Ma 110 mm. Tyle co odpieniacz. Ale na dole chyba mniej - odpieniacz nie wchodzi do końca. Liczyłem na kilka mm luzu. Konstrukcja tego panelu nie ma sensu - i w kwestii jego pracy, i w kwestii ulokowania tam sprzętu.
 3. Saiti

  Budowa lampy led

  Diody EPILED/EPISTAR/BRIDGELUX/CREE to diody uznawane za "jak najbardziej okej", CREE tutaj się wychyla w wiadomą stronę (cena=jakość). Ale pierwsze trzy firmy to też spokój ducha Więc po tych firmach możesz dobierać
 4. Saiti

  Skimmer do kostki z panelem.

  Zakupiłem tego Resuna SK300. Opinie mieszane, ale widzę, że urządzenie do wypracowania. No i się zmieści. Będę chciał wyciąć jedną przegrodę z panelu i zaślepić ten wlot na dole. Nie ma on totalnie sensu. Sugestia sprzedawcy o treści "A co będzie jak kot dwa litry wypije" mi nie trafia - nie mam kota Zrobi się trochę więcej miejsca.
 5. Saiti

  Skimmer do kostki z panelem.

  Wymiary zebrałem względnie dokładnie, na pewno z dokładnością do milimetra Dam radę, coś wymyślę. Może podziała to bez skimmera A tak serio to najchętniej chciałbym sobie coś wydrukować, jednakże jest za dużo zmiennych - patrząc na głębokości zanurzenia itp obawiam się, że skimmer mojej produkcji może nie być za ciekawy :/
 6. Saiti

  Budowa lampy led

  Zasilacz stałoprądowy czyli ile amper przepuszcza? Zasilacz daje Ci 3A? Ale z takim prądem zamyka obwód czy to jest maksymalny prąd zasilacza? Podejrzewam, że to drugie. Driver działa w ten sposób, że ustawia Ci odpowiednie napięcie na nitce, żeby przez nitkę popłynął prąd, na którym pracuje. Więc działa to tak, że jak podłączysz jedną diodę (w uproszczeniu piszę), która np ma określony prąd pracy jako 350mA, to driver będzie podciągał napięcie do tego poziomu, aż będzie mógł przepuszczać te 350mA. Według Twojego "stałoprądowego" zasilacza wychodzi na to, że przez diodę przepłynie 3A. Ale chyba po prostu pomyliłeś pojęcia Np https://sklep.avt.pl/zasilacz-modulowy-60w-12v-5a-adls-60-12.html ten zasilacz ma maksymalny prąd 5 Amper. Co nie oznacza, że tyle będzie zawsze płynęło przez obwód. Tu zasilacz nie wymusza przepływu prądu, po prostu podaje dane napięcie. Driver działa odwrotnie - wymusza prąd i dobiera napięcie. Ten zasilacz https://allegro.pl/oferta/zasilacz-led-eaglerise-elp6x1ls-stalopradowy-7552596748 natomiast wymusza dany prąd. I będzie w zakresie 12-24V ustawiał napięcie tak, aby przepłynął prąd o natężeniu 350mA.
 7. Saiti

  Skimmer do kostki z panelem.

  O kurna, teraz dopiero rzuciło mi się w oczy, że szerokość 9001 to 110mm - czyli tyle, ile mam w komorze :/ To nie będzie działać :/ To się wkopałem, szukam więc czegoś dalej....
 8. Saiti

  Skimmer do kostki z panelem.

  Hej. Zakupiłem taki oto zbiorniczek: https://www.akwarystyczny24.pl/produkt/viv-akwarium-z-panelem-filtracyjnym-40x40x40cm-64l-804-02-wysokiej-jakosci-akwarium-z-super-transparentnego-szkla-i-przestrzenia-na-media-filtra-4718 i stoi to na szafce "na wymiar" z allegro. Do końca roku chciałbym uruchomić zbiornik. Szukam osprzętu i rozważam nad skimmerem. Początkowo wciskali mi Tunze 9004, teraz myślę nad Tunze 9001 z racji różnej głębokości zanurzenia. I teraz tak: komora na skimmer ma 39,4 cm, z czego poziom wody jest na maksymalnie 34 cm. Przekrój komory ma 11x8 cm. Co ja mam tu wsadzić? Chciałbym, żeby zbytnio mi skimmer nie wystawał poza krawędź szyby (tj 39,4 cm), czyli 5,4 cm nad poziom wody - to w ogóle możliwe? Pchać się w produkty "firmowe" czy może jest coś polecane od żółtych braci? Z przyjemnością zgarnąłbym coś polecanego z Aliexpressu.
 9. Saiti

  Czy warto kupić drukarkę 3d (n. Anet 6)

  Od kilku lat tak jest na Ali, że po BF jest taniej niż w BF Także tu nie ma co czekać na ten dzień.
 10. Saiti

  Budowa lampy led

  To była też część pytania, a więc odpowiedziałem celnie. Poza tym to jedyna rzecz którą sprawdziłem, gdybym zmierzył lumeny to zapewne napisałbym i o tym
 11. Saiti

  Budowa lampy led

  Ostatnio testowałem diody od użytkownika leleszek z Allegro, Epistary w paśmie RB i 350mA ciągnęły średnio przy 3,28V. Sprawdzane na 24 diodach. Dwie diody UV 3W ciągnęły 3,53V przy 700mA. Może Ci się ta wiedza przyda Innych diod nie pamiętam niestety.
 12. Saiti

  Lampa LED DIY do kostki 35x35x40

  Ale Złota Flaszka idzie dla mnie!!!! Jo żech jest Kolumb, co odkrył, że przetwornica jest nie tego
 13. Saiti

  Lampa LED DIY do kostki 35x35x40

  Jaki masz zasilacz? Czemu podłączyłeś przetwornik pod zasilanie driverów? A odnośnie podłączania diod 1W pod driver 600mA - magu zapewne powiedział Ci wszystko zgodnie z prawdą - tylko powinieneś zrobić dwie nitki po 5 diod, a nie jedną nitkę 10 diod Wtedy masz po 300mA na nitkę i wszystko musi działać.
 14. Saiti

  NOWOŚĆ: Akwaria VIV z panelem filtracyjnym

  Doskrobanie dna i wymiana panelu na szklany załatwi sprawę. Panel z frezowaniem 110 zł, klej mam. Dojdzie pewnie ze 2 godziny roboty, żeby to ładnie zrobić, no niestety. Normalnie to bym oddał i zamówił normalnie na wymiar, ale jedno już im odsyłałem i co się naklnąłem przy pakowaniu to już tego powtarzać nie chcę. Akwarium w swojej cenie jest okej, ale czuję się wprowadzony w błąd informacją z czatu dostępnego na ich stronie. Kupowanie "do skutku" nie ma sensu, więc dołożę kasy i dopracuję to. Nie mam czasu na podmiany, wymiany itp, któregoś wieczora przekleję front panelu i tyle. Wolałbym zapłacić stówę więcej od razu i otrzymać z panelem, niż się teraz z tym bawić, szczególnie, że informacja była jasna - "Panel szklany".
 15. Saiti

  NOWOŚĆ: Akwaria VIV z panelem filtracyjnym

  No tak, dół wypadałoby dopracować, mnóstwo farfocli. Góra wygląda lepiej zdecydowanie. Kratka jest na tyle nisko, że prawie cała będzie zasypana piachem... Więc średnio to przemyślane. Cel wlotu na dole rozumiem, ale w tej postaci to tam ledwo co przepłynie.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.