Jump to content

pawmar

Klubowicz
 • Content count

  77
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gliwice

Recent Profile Visitors

678 profile views
 1. pawmar

  Zasada pracy lampy LED

  Tyle że teraz Jebao Aqua wygląda inaczej. Ten program który prezentowany jest na filmikach nie działa. Tzn nie da się go ściągnąć już. Ale tak. Mam 6 kanałów które stworzyłem wg. swoich upodobań. Minus że nie da się nałożyć wszystkich na raz. Ale powiedzmy że to nie jest takie istotne. Każdy z kanałów ustawiam oddzielnie i co godzinę lampa przeskakuje. Nie wiem czy nie ma wpływu fakt że lampa musi mieć stały dostęp do Wifi. Nie próbowałem jeszcze odłączać rutera żeby zobaczyć co się stanie, ale tak podają w opisach. Poniżej przykładowe screeny z programu.
 2. pawmar

  Zasada pracy lampy LED

  Nie wiem czy się dobrze rozumiemy. Kanały narastają lub maleją tak jak są zaprogramowane na wykresie nawet od zera. Tyle że skokowo co godzinę. Innymi słowy, po każdej kolejnej godzinie następuje przeskok na kolejną kropkę, po czym moc lampy utrzymuje się bez zmiany do następnej godziny, po upływie której znów przeskakuje na kolejną kropkę. Nie ma płynnej zmiany mocy w trakcie "trwania tej godziny". Nigdy wcześniej nie miałem lampy sterowanej i stąd moje pytanie czy niektóre lampy tak mają czy jest to wyjątkowo lipna lampa :-).
 3. pawmar

  Zasada pracy lampy LED

  Dzięki silvia ale mam najnowszą wersję właśnie. Wcześniejszy właściciel mówi że ta lampa tak miała od zawsze. Aż nie chce się wierzyć, a mi nawet nie przyszło do głowy żeby o to pytać. Lampa jest jeszcze na gwarancji i nie wiem czy jej nie zareklamować choć, dadario pewnie ma rację, że chyba inżynierowie przyoszczędzili. Ma ktoś z Was lampę (albo miał styczność) z Jebao AL-150 żeby potwierdzić to jeszcze z innego źródła?
 4. pawmar

  Zasada pracy lampy LED

  Lampa jest odkupiona więc pewnie nie ma mowy o zwrocie. Muszę w takim razie ogarnąć tylko czy to wada czy ten typ tak ma.
 5. pawmar

  Zasada pracy lampy LED

  No właśnie tak myślałem że to standard, bo na myśl by mi nie przyszło że tak może lampa działać. mib86 uwierz... to nie jest delikatny przeskok.
 6. pawmar

  Zasada pracy lampy LED

  Zakupiłem niedawno lampą LED do moich 72l sterowaną poprzez Wifi. Jakież było moje zdziwnie gdy okazało się, że lampa nie pracuje "płynnie". Ustawianie w czasie odbywa się wyłącznie w cyklach co godzinę i po każdej kolejnej godzinie następuje gwałtowny przeskok do wartości zadanej na wykresie. Byłem przekonany że lampy LED działają płynnie tzn., że natężenie światła wzrasta stopniowo w czasie, a nie gwałtownie przeskakuje. Szczerze - nie podoba mi się takie gwałtowne przeskakiwanie. Jak to jest u Was? To kwestia lampy, sterowania, a może zależne jest to od filozofii firmy? Program na którym steruję lampą to Jebao Aqua.
 7. pawmar

  [S] Lampa 65W (Gliwice)

  Zależy... Zetlight ma Wifi ale znów AK-70 wydaje się być znacznie mocniejsza.
 8. pawmar

  [S] Lampa 65W (Gliwice)

  Cena w dół 360zł
 9. pawmar

  [S] Lampa 65W (Gliwice)

  Nowa cena to 390zł.
 10. pawmar

  Płukanie mrożonek? :)

  Ja płuczę odkąd Moljzesz zrobił dla mnie test: Wszystko zależy czy potrzebujesz P04 czy nie i w moim nano 70l nikt mnie już nie przekona że nie muszę :D. Pewnie w innych większych zbiornikach ma to mniejsze znaczenie.
 11. pawmar

  Ocena sprzętu 60l

  Ponadto świetlówka 10000K będzie zbyt biała. Potrzeba byłoby jeszcze coś bardziej niebieskiego (choć to oczywiście zawsze kwestia gustu).
 12. pawmar

  Akwa 60l START

  Na początek 4kg soli, 6-7kg żywej skały i piasku około 3-5kg w zależności jak grube chcesz podłoże. Pozdrawiam
 13. pawmar

  [S] Lampa 65W (Gliwice)

  Start-stop. Sterowanie kanałami manualne. Sterowanie wi-fi jest tylko w teorii ponieważ żaden link nie działa. Data zakupu lampy 01.03.2018.
 14. pawmar

  Błazenki

  Bez interpunkcji nie da się czytać. Jakie duże masz akwa? Jak masz możliwość to bym odseparował Chromisa na jakiś czas (tzn kilka dni). Jak nie masz takiej możliwości albo nic to nie da to lepiej oddać którąś rybkę.
 15. Sprzedam lampę Jecod AK-70 (Jebao). Moc 65W. Cena 450zł 390zł 360zł w tym wysyłka InPost. Preferowany odbiór osobisty w Gliwicach lub Katowicach.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.