Jump to content

berciak

Klubowicz
 • Content count

  26
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  okolice Warszawy

Recent Profile Visitors

219 profile views
 1. berciak

  [288L] Niskiej LPS-owej rafy

  Dzisiaj zrobiłem pierwsze testy. no2 0 no3 ~0 nh4 <0.25 po4 0.25 ph 8 kh 9,5 mg 1275 ca 410 Dziwi mnie tylko to że po 2,5 tygodnia nie pojawiają się żadne glony zielone. Okrzemki pojawiły się normalnie po kilku dniach, a teraz prawie ich nie ma. A z tego co pamiętam zawsze szybko na ich miejscu wyrastał zielony trawnik z glonów. To normalne?
 2. berciak

  Morskie wynurzenie 2.0 [350]

  Napisz coś o tych lampach. Jak twoim zdaniem świecą, sam się do nich przymierzam. Bardziej w kolor fioletowy czy niebieski?
 3. berciak

  [288L] Niskiej LPS-owej rafy

  Do akwarium trafiło 20kg żywego piasku RED SEA. Jakieś 15kg skały ceramicznej i 1kg suchej. Z wodą się szybko poddałem i kupiłem 200l wody demineralizowanej, 50l miałem z podmianek i tylko reszta była z RO. Sól jakiej użyłem to Red sea coral plus. Ze sprzętu doszła dolewka grawitacyjna oraz awaryjny wyłącznik pomp od Aqau-trend. Ostatnie dwa dni walczyłem z podłączaniem kabli i robieniem półki. Wszystkie kable , i zasilacze podwiesiłem od spodu pułki żeby nie było ich widać, i żeby była wolna przestrzeń do wykorzystania. Z lewej strony brakuje jeszcze jednego cyrkulatora i sterownika ( jest w starym akwarium). Całe uruchomienie i podłączenie wszystkiego jak trzeba zajęło mi od momentu pojechania po szkło tydzień ciężkiej pracy.
 4. berciak

  [288L] Niskiej LPS-owej rafy

  I zalane.
 5. berciak

  [288L] Niskiej LPS-owej rafy

  Akwarium wniesione. Teraz tylko robić wodę RO i czekać na dojrzewanie.
 6. berciak

  [288L] Niskiej LPS-owej rafy

  Witam. Akwarium już jest u mnie. :) Wczoraj pokleiłem hydraulikę. A dziś zalałem zwykłą wodą w celu sprawdzenia szczelności. Jutro przeniosę akwarium do domu i zaczynam zalewać solanką. Do końca tygodnia powinienem skończyć.
 7. berciak

  Co to za rozgwiazda?

  Już się jej pozbyłem. Mam nadzieje że była tylko jedna.
 8. berciak

  Co to za rozgwiazda?

  Zostawić ją czy wywalić, jest całkiem ładna?
 9. berciak

  [288L] Niskiej LPS-owej rafy

  Skała poklejona.
 10. berciak

  [288L] Niskiej LPS-owej rafy

  Witam, akwarium wciąż jeszcze nie jest gotowe. W między czasie doszedł nowy odpieniacz RED SEA RSK-300 Doszły jeszcze media filtracyjne: Maxspect Bio-Block 3 opakowanie (6 płytek) Aquaforest Life Bio Fil Red Sea Carbon Wciąż zastanawiam się jeszcze czy nie wymienić od razu pompy obiegowej. Skał już prawie poklejona. Akwarium ma być gotowe do odbioru w przyszłym tygodniu, więc pozostaje czekać.
 11. berciak

  [288L] Niskiej LPS-owej rafy

  Nie. Media będą w komorze odpieniacza. Tunze 9004 zajmuje niewiele miejsca, a rollermat będzie wisiał na ścianie sumpa (będzie zanurzony tylko 3 cm i będzie miał zdjęte te czerwone nóżki). Tak że komora będzie prawie cała pusta na media.
 12. berciak

  [288L] Niskiej LPS-owej rafy

  Pompę już mam ze starego zbiornika. Ale jak okaże się za słaba to do wymiany. Lampa napewno będzie za mała bo widzę po swoim 125l. Tylko kwestia tego czy dokupić drugą czy kupić inną większą. SPS-y to będą montipory.
 13. Witam. Po długim kombinowaniu przy moich 125l postanowiłem że pora postawić większy zbiornik od podstaw. Po przemyśleniach i zastanawianiem się między gotowym zestawem od RED SEA albo od AQUAELA, postanowiłem że wykonam taki zestaw sam. Akwarium będzie pod LPS-y ale nie zabraknie paru SPS-ów i zoa. Akwarium 120x60x40h przód i boki opti tył czarny lacobel komin zewnętrzny Sump 55x50x40h trzy komor 1 dolewka 2 komora odpieniacz 3 pompa Stelaż stalowy z profilu 40x40x3mm pospawany przez tatę, obudowa z czarnego szkła z IKEA przymocowanego na taśmę magnetyczną Oświetlen TMC 95w (na początek, zobaczę ile potrzeba światła i wtedy dokupię drugą lampę albo kopie jedną mocniejszą) Pompa obiegowa Jebao DCS-2000 Cyrkulacja 2x Glamorca Gyre GP-02 Odpieniacz Tunse 9004 (z obecnego akwarium, mam nadzieje że wystarczy, jak nie to kupie mocniejszy) Filtr Theiling Rollermat Compact I Akwarium zamówione teraz tylko czekam aż pokleją.
 14. Jak już będziesz miał ten zestaw to daj parę fotek z montażu jak to wszystko wygląda.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.