Jump to content

SU1

Klubowicz
 • Content count

  1313
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Grzegorz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Starachowice
 • Zainteresowania
  Akwarystyka - sport samochodowy
 • Akwarium
  840L słodkiej wody w 29 bańkach 40L było , jest 100L w obiegu + nowe 225 L solniczka

Recent Profile Visitors

2798 profile views
 1. Żywice nie kleją się do plexi
 2. SU1

  Marina Di Pulsano, Puglia, Italy

  Nienawidzę spędu ludzi , knajp z sztucznym żarciem dla wakacjuszy z yngland i jermany . Tłustych spaślaków . Majorka , plaże do których ciężko dotrzeć , idziesz godzinę , wspinasz po skałach .mało ludzi . W powrotnej drodze zawijasz do miejscowych małych knajpek grze siedzą praktycznie tylko miejscowi i przynoszą wino z piwnicy z zasyfionych butelkach , a karta dań nie istnieje . Ot pytasz co dziś jest i czekasz na przyrządzenie godzinę - półtorej . Oczywiście majorka to kilka światów , od sodomy i gomory , knajpy gdzie cały czas kelner stoi koło stolika i nakłada ci na talerz co skiniesz palcem po zarośnięte bluszczem chatki gdzie raczej wyglądają jak by ktoś robił niedzielnego grilla z znajomymi . Te ostatnie były niesamowicie swojskie pod względem smaków i atmosfery .
 3. SU1

  Algae scrubber - nie działa

  Jop . Na twoim miejscu dołożył bym pasek niebieski i po kłopocie ,i test będzie czy chodziło o światło czy powód jest inny .
 4. SU1

  Algae scrubber - nie działa

  Tyle mocy to totalna przesada , mam w refugium 8W (netto), 4x FS + 2 x 6000k i 2 x 10000 k .Pod samą lampą przypala spagetti , a boczne szyby w sumpie zmieniają się w algae-scrubber . Znajomej założyłem przepływowy mieszaniec algae-scrubber /sppagetti reaktor , i ma metr taśmy LED .
 5. SU1

  Algae scrubber - nie działa

  Dla mnie najbardziej wiarygodne źródło to ogromne komercyjne hodowle gdzie używa się LED o paśmie jak wyżej wkleiłem ,tam gdzie chodzi o zarabianie kasy wszystko jest dopracowane w najmniejszych szczegółach . Wszystkie lampy do "zieleniny " mają takie pasmo lub zawierają go najwięcej . zresztą ..
 6. SU1

  Algae scrubber - nie działa

  Zielenina lubi barwy czerwoną i niebieską .
 7. Jestem zainteresowany zakupem,  wysyłka kurierem proszę o dane do przelewu. L

 8. Up 150 pln , ewentualna przesyłka 25 pln (styrobox ) .
 9. SU1

  Walka z valonia a wygotowanie skały.

  Zabijesz skałę i po co , i tak się zaszczepi jak będą warunki . Ja bym tylko uprał myjką ciśnieniową .
 10. SU1

  Walka z valonia a wygotowanie skały.

  Nie o tym temat co prawda ale ... U mnie raz rośnie jak głupia a czasem sama zdycha bieleje i się rozpada więc można walczyć czystością zbiornika . To musisz mieć sporo zdławiony zawór że na nim stają , ja dobrałem tak średnicę rur ze zawór jest praktycznie otwarty na maxa i nic tam nie stanie . Plus sitko na wpływie uniemożliwia wciągnięcie czegoś o większej średnicy niż 4 mm .
 11. SU1

  Walka z valonia a wygotowanie skały.

  Valonia przechodzi Ci przez grzebień i sitko na spływie ? . Ja czyściłem skałę myjką ciśnieniową i jest spokój . Totalne czyszczenie akwarium i skały i tak nie zda się na nic , bo jak będzie miała warunki to i tak się pojawi bo to jest wszędzie .
 12. Ukwiał z którego sie dzielił . A to czekający w siatce na nowy dom . Wymiar - do ponad 15 cm lubi się rozłożyć . Cena 200 PLN .
 13. SU1

  PhosGuard - używać czy nie

  Co do przygotowania pomiaru , wsypanie proszka i zamieszanie to 20 s więc nie wiem jak to że sie nie wyrabiasz . zera .. no jak sie ma baniak co zjada wsio , u mnie tez zera , ale ze dozuję No3 i po4 to hanka mierzy idealnie jak ma byc po dozowaniu . I po uzyskaniu po4 0.04 fajnie płynnie spada do zera w 2 dni .
 14. SU1

  Intruz to czy swojak ?

  Aptasja
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.