Jump to content

SU1

Klubowicz
 • Content count

  1333
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Grzegorz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Starachowice
 • Zainteresowania
  Akwarystyka - sport samochodowy
 • Akwarium
  840L słodkiej wody w 29 bańkach 40L było , jest 100L w obiegu + nowe 225 L solniczka

Recent Profile Visitors

2860 profile views
 1. SU1

  to jeszcze będzie ładna kosteczka

  Wyluzuj , zaczynałem od takiej kostki , teraz ma ją znajoma która wie tylko że ma podmianki robić co około 7 dni . I klika ballinga z butelek 6 ml dziennie . Już z rok nic nie mierzyliśmy , nikt nic nie robi prócz w/w a co tam wpadam to samo się wyrywa " za***iste " ....
 2. SU1

  to jeszcze będzie ładna kosteczka

  Jak widzisz że brakuje ? . test to test . Może w podmianie uzupełniasz braki . Ale nie kh ca czy mg . może brak czego innego . 1 ml balinga to bzdura . Wachania między podmianami spokojnie ogarniają bez uszczerbku , balling zaczyanłem od minimum 10 ml co podwyższało średnią tygodniową o pół stopnia kh . Dopiero to był jakotaki sens . Drugi temat że przy spadku : kh : korale też zwalniają z pobieraniem , więc tez same są elementem stabilizującym .
 3. SU1

  to jeszcze będzie ładna kosteczka

  Balinga lejesz tyle ile trzeba , producent nie wie ile trzeba twojemu zbiornikowi .To ty powinieneś wiedzieć .Uzupełniasz braki a nie lejesz z metki , to bzdura .
 4. SU1

  to jeszcze będzie ładna kosteczka

  Jak 1 ml na tydzień ? . Jakim cudem to wyliczyłeś . Takich ilości nie ma po co dawać .
 5. SU1

  Coral Box WF-04 WIFI Dosing Pump

  Bez problemu tłoczy .
 6. SU1

  Zoanthusy zdjęcia z Waszych akwariów

  Ukrywanie psu na budę , i tak 90% wieści roznosi się prywatnymi drogami . Tu prawie wszyscy się znają , prucz nowicjuszy . Walka z pasjonatami źle się kończy , tym bardziej że fora pod względem kontaktów miedzy ludzkich to juz dinozaur , ale niefajne zagrywki zostają w pamięci .A niemiły sklep znika .......
 7. SU1

  V3

  A stoi . Nie wiem od czego zacząć , jak dla mnie ściek choć kto nie wpadnie to się zachwyca . W stosunku do dwóch poprzednich , gdzie po 9 miechach ryby nie miały gdzie pływać to tu lipa . Zaczęło się pięknie i nadszedł wakacyjny wyjazd . Jak wróciłem zdębiałem , nigdy bym nie uwierzył że można załatwić akwa w 3 dni . W ostatni dzień w domu kupiłem nowe mrożonki , oczywiście po co miał bym sprawdzać ich jakość . Niestety to był błąd , były totalnie zgniłe (co odkryłem po powrocie ) , w środku była zamrożona cuchnąca breja . Osoba pilnująca nie miała pojęcia że to źle . W te 3 dni szyby pokryły się dywanem kłaków kilka cm , nie było widać co jest w zbiorniku . Golenie szyb , trzy skarpety zapchane w kilka godzin . I się zaczęło , w chwilę padło ponad 150 ślimaków , krewetka , a zaraz po tym zaczęły obłazić akry . Niestety kolejny wyjazd . Szczerze to nie miałem czasu plus tak wywalone że tylko karmiłem ryby i czasem skarpetę i golenie szyb , rzadko podmiana . Na szczęście korale to twarde bestie i z półmartwych szkieletów odbijają , już 45 ml x 3 idzie balinga , i zalały już ponad 80 % martwej tkanki . ps: W sklepie "lekko" podniesionym głosem wytłumaczyłem że jest lipa z towarem . Pani odpowiedziała że jak chce ona zareklamuje u wytwórcy .Menda rozmroziła je na wiele godzin , zgniły a ta ma wywalone . Miała cholerne szczęście , że to był dopiero start akwarium .
 8. SU1

  Katastrofy akwarystyczne

  W słodkim 200 L puściło dno . W domu byłem o 1 w nocy ( po dobrej imprezce ) , o 3 nad ranem zaczęło kapać .Akcja ratunkowa trwała kilka godzin . Jak się okazało silikon po latach zmienił sie w kruchą "galaretkę " . Szczęście że nie odpadła boczna szyba (130cm ) , jak się okazało przy rozcinaniu ledwo się trzymała .
 9. SU1

  Palitoksyna ku przestrodze.

  A ten film z akcji w USA , co się gość zatruł i ekipa w kombinezonach biohazard zbiornik wynosili jest gdzieś , ktoś kojarzy namiary .
 10. SU1

  Palitoksyna ku przestrodze.

  Dzięki Artur32 , bo już nie wiedziałem o co mu chodzi . A tu słowo gnój na końcu zdania hahaha . ps: A trik z wpisem że jakieś PW mu wysłałem , szczęka opada do czego potrafi się posunąć .No chyba że ktoś mu pisał i się pomylił . Przynajmniej pobity rekord ludzi na forum
 11. SU1

  Palitoksyna ku przestrodze.

  Chyba mnie z kimś pomyliłeś , sprawdź z kim rozmawiasz na PW czy gdzieś tam Bo nie ze mną . Ogólnie mniej mnie obchodzą te forumowe spinki niż ziarko piasku na drugim końcu polski , więc nie wiem po co mnie zaczepiasz .
 12. SU1

  Palitoksyna ku przestrodze.

  Enter wciskaj między zdaniami , bo ktoś pomyśli że jakieś pw ci słałem ja .
 13. SU1

  Palitoksyna ku przestrodze.

  Nie wiem w jak bajkowym świecie uważasz że żyjesz , ale pewnie znasz ludzi co przycinają drzewa , koszą trawę , obdzierają z skóry twoje przyszłe obiady , karmisz korale ryby innymi zabitymi zwierzętami i zabiłeś tysiące owadów które ci przeszkadzały i miliony jadąc samochodem . ps: Każdy pies chciał by mieć takie życie jak u mnie , nawet straż miejska kazała mi kojec zrobić , bo pies straszy ludzi z za płotu hahaha , takiego wała ma 200m podwórka robi co chce i tak zostanie . Te kwiatki ma gość co niedaleko Magu mieszka zresztą u niego chyba tez widziałem .
 14. SU1

  Palitoksyna ku przestrodze.

  A tak jeszcze deko dołączę się do tego gnoju . Gość opisał zdarzenie , zaraz stado hejtu nagonki pouczania , po co ? . Jarają was pyskówki i pouczanie ? . Co kogo obchodzi co kto z koralami robi , mogę je nawet jeść czy na kompost wywalać moja j....a sprawa i nikogo więcej .
 15. SU1

  Palitoksyna ku przestrodze.

  Cholewa wywaliłem , choć mi w akwarium nie przeszkadzała ,za szybko rosło i wygląd kiepski . Kilka osób dostało szczepki ale z tego co wiem wywalili , ale jak by co wiem kto jeszcze ma . ps: Jak czytam ten temat to powiem wam że jeszcze bardziej mi się zbiera na rzyganie niż po tym koralu .
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.