Jump to content

katani

Klubowicz
 • Content count

  2898
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Akwarystyka
 • Akwarium
  550 + sump 250, DSB + refugium

Recent Profile Visitors

3038 profile views
 1. katani

  Nadwiślańska Rafa

  Mój samiec Anthiasa pływa z takim okiem od końca kwietnia. Raz mu puchnie więcej, raz mniej, czasem zrobi się wielka bania, jakby zbierał się tam gaz, pęka i oko wraca na swoje miejsce. Już ponad 4 miesiące tak ma. Ale żyje, pobiera pokarm. Za to osłabiło go na tyle, że największa samica się zmieniła na samca i mam teraz dwa samce.
 2. Ja bym brał 120x60x50. Teraz mam 120x70x65 i jeśli musiałbym zmienić to na 120 szerokie i 60 głębokie.
 3. katani

  Piasek z Bałtyku

  Biorąc pod uwagę, że chyba nie ma ani jednej osoby, która takim akwarium na forum się chwali, z czystym (prawie) sumieniem można przyjąć, że ktokolwiek pytając o akwarium morskie nie ma na myśli akwarium z biotopem zimnolubnym. @michalzgierz1989 chyba próbował z biotopem Morza Śródziemnego, ale zawrócił w kierunku tropików. Jeszcze ktoś kiedyś pisał, ale temat chyba umarł.
 4. katani

  Pompa obiegowa do 150x50x50

  Z tą różnicą, że prawie wszyscy tak robią. Woda ze spływu załamywana po kolankach hałasuje. Do tego podwójna hydraulika ciągnięta na drugi koniec zabiera więcej miejsca w szafce. Ktryc tak ma, DarekB tak ma, Moljzesz tak ma, Szutarek78 tak ma, rafik tak ma...
 5. katani

  [600] Moja słona kałuża

  Proszę jak się kolega kamuflował. Szkoda, ze zdjęcia w takiej małej rozdzielczości i nie da się powiększyć.
 6. katani

  Instalacja solarna Off-Grid

  czyli teoretycznie przy max obciążeniu 5000 twoje 4 akumulatory wystarczą na 160 min. Oczywiście jeśli tyle urządzeń będzie w danej chwili działać. Czyli całkiem nieźle teoretycznie, bo wiedząc np. że była wichura, nie ma prądu, i niewiadomo kiedy wróci, to wyłaczając niepotrzebne rzeczy, typu pralka, piekarnik czy suszarka, powinno starczyć na kilka godzin.
 7. katani

  Jaki przepływ wody w sumpie

  Zależy co masz w sumpie i jaki sump. Jeśli masz dużo luzem wrzuconej skały lub ceramiki - im szybciej woda płynie tym lepiej. To samo dotyczy glonów, refugium lubi duży przepływ. Przy takiej filtracji lepiej żeby sump mielił bardzo dużo wody. Jeśli masz odpieniacz, peletki, media filtracyjne są w filtrach przepływowych z osobnym zasilaniem, to przepływ nie musi być jakiś bardzo duży. Podobnie z kształtem sumpa. Krótki i szeroki = wolniejszy przepływ wody. Wąski sump = szybszy ruch wody przy tej samej mocy pompy.
 8. katani

  Instalacja solarna Off-Grid

  Paragon z ciekawości na ile ci starczą te akumulatory? I czy cały dom czy tylko część instalacji jest pod nie podpięta?
 9. katani

  Pompa obiegowa do 150x50x50

  Kup sobie króciec pasujący do hydrauliki, https://www.coralhouse.pl/koncowka-weza-25-pcv---lacznik-~p32767 Wklejasz w rurę, i wąż silikonowy na łączenie pompy z hydrauliką. Można na sztywno tak jak Beti, ale czasem pompa może przenosić drgania na hydraulikę. No i z wężem łatwiej pompę wykręcić doczyszczenia. Tak jest u mnie (stare zdjęcie): Nie pakuj żadnego żelastwa do akwarium.
 10. katani

  Nowe 750 Roberta K

  Cześć Robert, Jak patyki się miewają?
 11. katani

  Kupie korale miekkie wroclaw

  Mam dwie szczepki caulastrei niebieskiej 8 i 12 mordek. 50 zł za szczepkę. Na zdjęciu z przodu matecznik: Zdjęcie szczepki mogę wstawić po 10.30, jak się światło włączy.
 12. katani

  570 SPS Coltrane

  A że się tak mało elegancko zapytam... nas próbujesz okłamać czy siebie ?
 13. katani

  570 SPS Coltrane

  Ja mam taki: Daje radę i często wystarcza, żeby nie pchać łapek do akwarium. Mam go od początku akwarium. Działa bez zarzutu.
 14. katani

  570 SPS Coltrane

  Do dna nie sięgniesz. Poza tym pewnie zardzewieje z czasem.
 15. katani

  Plagi,bakterie, odpieniacz.

  Na temat odpieniacza nie mogę się wypowiedzieć, bo ja startowałem bez i do dzisiaj się kurzy w piwnicy. Za to jak wyłączysz odpieniacz, to jednak jakoś musisz wodę mechanicznie filtrować. Jakaś wata, skarpety itd. Bez odpieniacza i bez innych metod filtracji daleko nie zajedziesz. Tym bardziej na ceramicznej skale.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.