Jump to content

katani

Klubowicz
 • Content count

  2772
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław
 • Zainteresowania
  Akwarystyka
 • Akwarium
  550 + sump 250, DSB + refugium

Recent Profile Visitors

2845 profile views
 1. katani

  Własny grys koralowy

  Chyba na tym filmiku jest o tym mowa. Musisz sobie obejrzeć, bo nie jestem pewien.
 2. katani

  Własny grys koralowy

  Joe Yaiullo w filmiku o jego utrzymaniu jego akwarium mówił, że używa korali w reaktorze. Sanjay Joshi też na jakimś filmiku mówił, że wrzuca do reaktora szkielety np. po przycinaniu albo zmniejszaniu kolonii. Na R2R jest taki temat.
 3. Rafał powiedzieli ci ile mniej więcej trzeba czekać?
 4. katani

  Ciemne i chlodne miejsca...

  Suche i ciemne ejst dosyć jasne. W wilgotnym środowisku opakowanie może korodować, lub coś się skraplać. Ciemne - światlo słoneczne ma w swoim widmie UV. światło UV ma dość energii, żeby rozbijać wiązania w niektórych związkach. Dlatego takie substancje powinny być w opakowaniach nieprzepuszczających światła lub w ciemno-brązowym szkle. Dlatego większośc z chemii w buteleczkach, którą używamy jest w takich właśnie. Tak samo jak więszkość dobrych piw (sami się zastanówcie co jest w "piwach" sprzedawanych w zielonych butelkach). Przy takich upałach jakaś szafka mało przewiewne jest chyba najlepsza.
 5. katani

  Nowe, większe:)

  Jak zobaczyłem wymiary to się zastanawiałem gdzie ty to pomieścisz. Ale po zdjęciach już widzę. Trzymam kciuki.
 6. katani

  Katańska pięćsetka po wrocławsku

  To co na OLX. Miał jeszcze kilka szczepek LPS, ale nie pytałem czy na sprzedaż. Wczoraj poszła podmianka i testy. Pierwszy raz mi się test na azotany zabarwił. Wg oka żony kolor jest między 2 a 5. Hanka pokazała 0.05 Po4.
 7. Nie próbowałem kombinerkami, ale chwytając palcem przez ręcznik dosyć mocno ciągnąłem i nie schodziły. Mariusz pewnie macie na serwisie albo w magazynie te pompki, to moglibyście jedną rozebrać i wrzucić zdjęcia.
 8. Obiecane zdjęcia. Nie mogę zrobić zdjęcia wirnika, bo on chyba jest jakoś zabezpieczony przed wyciągnięciem. Są tam chyba jakieś pierścienie i nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać, żeby nie uszkodzić pompy.
 9. Rozbiorę XF 350 dzisiaj po śniadaniu i zrobię zdjęcia. Obejrzałem filmiki. TO wygląda jak silnik w sumie. W XF 350 nie ma tych białych osi. One są ceramiczne?
 10. Co to są za części na zdjęciach?
 11. katani

  Katańska pięćsetka po wrocławsku

  Moim zdaniem nie, bo będą za słabe do twojego akwarium. Z innych rzeczy. W akwarium pojawiły się zoaski ultra lunar i sunny day. Zdjęcia z akwarium z którego je przywiozłem. akwarium skąd przyjechały wyglądały dokładnie, jak na zdjęciach. Pod ledami są lepiej wybarwione niż u mnie pod T5. W Ale też ładnie się prezentują. No i tu są większe kolonie, bo ja mam po kilka polipów. Tak w ogóle jeśli chodzi o zoa to w whitecorals widziałem takie:
 12. katani

  Laptop dla 12-sto latka

  Obecnie nie kupuje się sprzętu bez SSD. można sobie można zamontować procesor i7, 16 gb ramu, super wypasioną kartę graficzną i zwykł dysk... i komp będzie chodził podobnie jak przy 8gb ramu, procesorze i5/i3 oraz średniej karcie graficznej... i SSD.
 13. nie. przeczytaj ten post o glonach:
 14. Ja mam żonę bardzo wyczuloną na dźwięki i sam lubię ciszę. Mam 2x XF 350. wcześniej wypróbowałem Tunze, Vortecha i teraz maxspecty. Uważam, że nie ma sprzętu bezgłośnego, jest tylko różny poziom wrażliwości na hałas. Maxspecty dla mnie są najcichsze i najlepiej mieszają wodę. Jeśli chodzi o ustawienia, to posiadając sterownik ICV6 chyba tylko wyobraźnia może ograniczać ustawienia.
 15. katani

  Katańska pięćsetka po wrocławsku

  Filtr RO przeszedł rewitalizację: membrana, prefiltry, żywica wymienione. Efekt: przed żywicą 8, po żywicy zero.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.