Jump to content

goclik

Klubowicz
 • Content count

  244
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Racibórz
 • Akwarium
  120 L

Recent Profile Visitors

587 profile views
 1. goclik

  Wszyscy mają, mam i ja (120 L)

  Walka z bryopis czas start - poszło 550 mg fluconazolu. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Zrobiłem sobie zdjęcie pamiątkowe na wszelki wypadek. Kubek z odpieniacza zostawiłem bo był za duży hałas (mam w panelu). Zdjąłem jednak korek z odpływu, na który można założyć wężyk, więc woda ma powrót do akwarium. Nie wiem co z sera silicate clear. Mam wyciągnąć?
 2. goclik

  Wszyscy mają, mam i ja (120 L)

  Chyba raczej nie. Kolor zależy w dużej mierze od oświetlenia - w bielszym jest żółty, w niebieskim zielonkawy.
 3. goclik

  to jeszcze będzie ładna kosteczka

  W temacie balinga jestem początkujący ale wydaje mi się, że jeżeli braki udaje Ci się uzupełnić podmianami to bym nie dawał bo i po co? Jeśli podmiany nie wystarczają to wtedy tak
 4. goclik

  Sklep acropora w wawie

  Gdzieś ostatnio widziałem na stronie w polskim sklepie niby żywą skałę za około 90 zł / kg. Bodajże z Bali była.
 5. goclik

  Wszyscy mają, mam i ja (120 L)

  Szczerze mówiąc to nie koniecznie. Jakoś wcześniej tego nie powiązałem ale faktycznie odkąd zacząłem zbijać Mg to glonów zaczęło przybywać więc może coś w tym jest. Hm... może zacznę podbijać bo prochy do Mg mam i zobaczymy. Nie wiem tylko czy długo utrzymywany wysoki poziom nie wpłynie jakoś niekorzystnie. Poczytam, pomyślę A dolcia żre bryopsis?
 6. goclik

  Wszyscy mają, mam i ja (120 L)

  Myślę, że pora na małe odświeżenie tematu kilkoma informacjami i zdjęciami z okazji 8 m-cy funkcjonowania akwarium. Przez ten czas były wzloty i upadki. Nie obyło się również bez strat w koralach. Ostatnimi czasami zmagałem się z brown jelly, przez co musiałem wyrzucić dwie piękne euphylie. Brown jelly jak szybko się pojawiło, tak samo szybko zniknęło. Poza tymi dwoma euphyliami nie padło nic. Chemiclean zamówiłem, ale jeszcze nie aplikowałem i wstrzymam się do czasu wystąpienia kolejnego przypadku. Drugim problemem, z którym zmagam się od miesiąca-dwóch to bryopsis. Zanim się zorientowałem, że to właśnie ten glon to zacząłem go rwać, co niestety spowodowało rozsianie po całym zbiorniku. Póki co dalej usuwam go mechanicznie ale przymierzam się do zapodania fluconazole bo powoli mnie to męczy. Pierwsze pół roku akwarium prowadziłem na soli AF Reef Salt co w efekcie wywindowało mi magnez do 1600. Zmieniłem więc sól na Red Sea Salt i powoli schodzi w dół. Obecnie dozuję Kh (na podtrzymanie, inaczej leci w dół) oraz Ca (aby podnieść, bez dozowania też leci w dół). W miarę aktualne parametry w stopce. Kilka zdjęć poniżej. P.S. Poniższe zdjęcia nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
 7. goclik

  Zoanthusy zdjęcia z Waszych akwariów

  Mój skromny ogródek
 8. goclik

  Katastrofy akwarystyczne

  Dobre szkło można zawsze oddać do ponownego sklejenia
 9. goclik

  Brown jelly

  Póki co wywaliłem tylko te dwie euphylie w ubiegłym tygodniu. Pozostałe 3 (oraz inne korale) mają się ok (tfu, tfu). Chemiclean do mnie jedzie. Nie wiem teraz czy stosować go czy nie? Jak długi jest czas życia bakterii w akwa? Czy może stale znajduje się w systemie czekając na słabszego korala?
 10. Witam, W czasie swojej krótkiej przygody z morskim kilkukrotnie obił mi się o uszy sposób prowadzenia akwarium oparty na robieniu podmian wodą pochodzącą z innego akwarium. Załóżmy, że akwarium "dawca" jest dojrzałe, z dobrymi parametrami, gdzie koralowce pięknie rosną. Czy tego typu prowadzenie może być korzystne? Czy wymaga to stosowania takiej samej soli w obu akwariach? Nadmienię, iż miałoby to być jedyny sposób podmian. Bez mieszania nowej solanki. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
 11. goclik

  Brown jelly

  Mam componet a i c od aquaforest. Wlałem ze dwa razy po pół dawki. Później zrobiłem większą podmianę (około 15%), po czym padła mi szczepka acry (w jedną noc straciła całą tkankę). Było to ponad miesiąc temu. Od tej pory podmianki robię 5% i leję jedynie kh, ca i vsv.
 12. goclik

  Rozgwiazda piaskowa

  Niedawno chyba erybka chwaliła się, że takowe posiadają
 13. goclik

  Brown jelly

  Te co były to już wywaliłem. Pozostałe póki co wyglądają ok
 14. goclik

  Brown jelly

  Temperaturę mam taką chyba od czerwca i było ok do tej pory. Kh mam 8, stopka nie chce się coś zaktualizować. Chemiclean zamówiłem, ale jest czwartek. Jak wyślą jutro to będę miał najszybciej w poniedziałek. Nie wiem czy wykąpać te euphylie, które mają się ok w wodzie z dodatkiem jodu? Czy lepiej ich nie stresować dodatkowo?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.