Jump to content

goclik

Klubowicz
 • Content count

  134
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Racibórz
 • Akwarium
  120 L

Recent Profile Visitors

372 profile views
 1. Brak ryb też pewnie pomaga w kontrolowaniu no3 i po4 Ile lejesz tego seachem fundamentals?
 2. Ok, dziękuję, będę obserwował. Wszędzie gdzie widziałem tą rybę to pływała sobie spokojnie więc się trochę niepokoiłem
 3. Hm... jednak nie podoba mi się ta ryba, pływa przy szybie od dołu do góry i wali w nią od dłużej chwili... Możliwe, że ze stresu się tak zachowuje? Podaję herbtanę odkąd trafiła do zbiornika. Edit: Po zgaszeniu światła ryba się uspokoiła, pływa i zachowuje się normalnie.
 4. Ok, dziękuję bardzo za odpowiedzi, jestem spokojniejszy
 5. Witam, 4 dni temu przyjechał do mnie mały wargatek sanitarnik. Do ter pory było wszystko ok - pływał i czyścił inne ryby. Dziś jednak zauważyłem, że ryba pływa skokowo. Nie jest to objaw stały - raz pływa normalnie a raz skokowo. Czy jest to normalne zachowanie? Niestety ryba pływa w głównym zbiorniku, gdyż nie posiadam kwarantanny, a wyczytałem, że może to być np. Ichtiosporidioza, co nie byłoby miłą wiadomością... Pytanie - wyławiać czy zostawić i obserwować?
 6. goclik

  Zakwit pomocy jak walczyć

  A czymże się to tak ośmieszyłem jeśli można wiedzieć? Tym że nie poszedłem na łatwiznę i nie użyłem lampy UV? Czy może tym, że mój sposób podziałał i pozbyłem się fito? I to bez odpieniacza i na kaskadzie?
 7. goclik

  Zakwit pomocy jak walczyć

  Nieprawda, sam miałem zakwit fito miesiąc po starcie (żywa woda). W świeżym baniaku lampa uv wybije Ci nie tylko fito ale również i tak nieliczne bakterie. Rozmawiałem z wieloma doświadczonymi osobami i w zasadzie wszyscy mi uv odradzali. Mówili żebym zaczekał i na szczęście się posłuchałem. Przy świeżym zbiorniku wybicie bakterii lampą uv może spowodować ponowny wzrost No2. Nie ma problemu gdy jeszcze nic w akwarium nie ma, ale jeżeli już są jakieś korale czy ryby to mogą po prostu paść. Mi znacząco pomogła wata filtracyjna. Dużo waty i częste płukanie. I cierpliwość. Trwało to około 2-3 tygodni ale nie żałuję że nie użyłem uv (a już w domu leżała i czekała)
 8. goclik

  Podnoszenie MG preparaty od ballinga

  A takie coś - https://aquaforest.eu/pl/product/mg-plus/? Nic nie piszę, że trzeba z innymi dozować
 9. goclik

  Midas a magnifica - ciężka znajomość

  Do tej pory była strachliwa ale po kilku dniach się przyzyczajała do nowej ryby i pływała bardzo dużo. Ale jak się okaże, że będzie cały czas się tak ukrywać to chyba jednak ona zmieni właściciela zamiast midasa. Nie mogę sobie pozwolić na dużą ilość rybek więc wolę mieć takie które będzie widać.
 10. goclik

  Midas a magnifica - ciężka znajomość

  U mnie ikra odpada - zaczęło się jak tylko do akwarium trafił midas. No i niestety nawet na karmienie nie wypływa...
 11. Witam, Mam problem z midasem i magnificą. Otóż magnifica boi się midasa i cały czas siedzi w swojej kryjówce. Midas nie jest względem niej agresywny (po prostu pływa aktywnie), a ta mimo to nie potrafi nawet chwili popływać w jego towarzystwie. Ucieka po akwarium jak poparzona, aby po krótkiej chwili znowu się ukryć w skale. Trwa to już blisko 2 tygodnie i nie wiem jak długo maginifica jeszcze pociągnie. Nie wiem czy i ile je. Dzisiaj nie widziałem jej nawet na chwilę (tzn. widziałem, że siedzi w dziurze), wczoraj może przez 30 sekund pływała. Nawet jedzenie pod kryjówkę podawałem na wyłączonych pompach, aby się unosiło i nic. Myślałem, aby złapać midasa i go sprzedać, nawet kupca znalazłem (z dwojga wolę magnifice). Niestety jest to zadanie praktycznie nie możliwe, a nie uśmiecha mi się wyciągać skały. Próbowałem go łapać przez dwa dni ale ostatecznie odpuściłem, aby ze stresu nie padł. Szczerze mówiąc nie wiem co dalej robić. Najchętniej zostawiłbym obie ryby. Czy jak magnifice przyciśnie głód to się w końcu przełamie i zacznie żerować? Czy jest możliwe, że padnie w tej dziurze z głodu?
 12. goclik

  Karmienie korali

  Podepnę się pod temat - czy jest jakaś lista/temat, w którym piszę kiedy karmić jakie korale? Część LPSów czy miękkich podobno można karmić w dzień a inne lepiej "w nocy" (lub po zgaszeniu światła), aby nie usuwały zooksantelli. Czy ogólnie wszystkie w nocy?
 13. goclik

  [112L] Eksperyment LowTech

  Robiłeś już jakąś podmiane wody?
 14. A ja wcześniej nie widziałem tego linku i bardzo chętnie obejrzałem materiał. Dużo uświadamia. I całkiem inaczej patrzę na swoją Nemateleotris magnifica - podobno te ryby bardzo ciężko się rozmnaża i raczej na 99% pochodzi z odłowu... Chociaż mam cichą nadzieję, że jednak nie.
 15. goclik

  Ślimak osiadły?

  Są to takie "nitki" jednakowej długości składające się na pióropusz. Przeszło mi przez myśl, że to rurówka ale bardziej obstawiałem ślimaki. To nie wiem już czy odcinać euphylie od podstawki (kawałka skały) czy nie. Tym bardziej, że znajduje się w niej przynajmniej kilka wężowideł. Z drugiej stronie nie wiem czy te wężowidła nie hamują namnażania się korala. Z boku widać bowiem jakby małą główkę euphylii a z niej wystają nogi wężowidła...
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.