Skocz do zawartości

Niko235

Klubowicz
 • Zawartość

  91
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Imię
  Fabian
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Przewóz
 • Akwarium
  200l + sump 40l

Ostatnie wizyty

526 wyświetleń profilu
 1. Niko235

  Białe plamy zebrasoma xanturum

  Będzie, ok musi się zaklimatyzować, a to że niby rządzi nie zawsze musi tak wyglądać może być oznaką że się broni. Ważne, że je i pływa.
 2. Niko235

  Białe plamy zebrasoma xanturum

  Wygląda jakby była zestresowana, albo jest nękana przez innego pokolca. Chyba że to ospa jezeli ma białe punkciki ale bardziej stawiał bym na stres.
 3. Niko235

  Chory żółtek- Zebrasoma flavescens

  Chyba wszystko z nim ok, pływa jak dawnej i powoli zaczyna znowu jeść, może miał jakiegoś stresa albo zrobił sobie dzień odpoczynku od jedzenia. Po czym poznałem że nie traci wagi po wygladziemoj zółtas jest dobrze karmiony i grubiutki. Temat do zamknięcia.
 4. Witam, mam żółtka jakieś 1,5 roku i zauważyłem że od wczoraj nic nie je, siedzi w swojej norce i czasem się przepłynie ale nie chcę jeść. Dodam że nic nie zmieniałem w akwarium, jedzenie cały czas takie samo, Artemia, spirulina,algi. Parametry ok, pozostałe ryby doktorek błazeński, bicolor wszystko ma się ok. Nie wiem czy mam się martwić...... Żadnych zewnętrznych oznak nie widać, nie oddycha szybko nie traci wagi, nie ma kropek.
 5. Niko235

  Wysoki, niezmienny poziom Mg

  Też to przerabiałem na soli AF, mg miałem powyżej 1500, ale zmieniłem sól system zaskoczył i teraz muszę pilnować mg bo spada.
 6. Niko235

  Jebao dc-3000 wirnik

  Ok. Dzięki za szybką odpowiedź.
 7. Niko235

  Jebao dc-3000 wirnik

  Witam, mam pytanie czy wirnik igiełkowy z odpieniacza z pompy dc-3000 będzie pasował do pompy dct- 4000. Wymiary obu pomp niby są takie same.
 8. Niko235

  Probiotyka coś idzie nie tak!

  No właśnie moje podejrzenie o ten wzrost no3 padło odrazu na spaghetti jak zobaczyłem w jakiej jest formie. Mam je od roku w sumpie i nic tam nie zmieniałem przepływ ten sam światło także. Mówię że ono zaczęło tak podupadać jak zacząłem podawać probiotykę AF. Korale mają się bardzo dobrze.
 9. Niko235

  Probiotyka coś idzie nie tak!

  A czy np. marniejace spaghetti może powodować taki wzrost no3? Karmię tak jak karmiłem nic nie zmieniałem oprócz tej probiotyki. Małe sprostowanie źle podałem no3 mam obecnie 25, ale odkąd zaczęłam probiotykę stopniowo co tydzień wzrastało 5 -10- 15 aż do 25.
 10. Niko235

  Probiotyka coś idzie nie tak!

  Teraz to już sam wiem że mogłem zostawić tak jak było ale cóż mleko się rozlałonie bez znaczenia się wzięło Polak mądry po szkodzie. No nic jakoś sobie poradzę, nie z takiej opresji człowiek wychodził
 11. Niko235

  Probiotyka coś idzie nie tak!

  Miękkie, LPS i parę sps i chciałem pójść trochę bardziej w spsy. Dziwi mnie to Czesi spaghetti nagle tak podupadło skoro no3 jest i po4? Do momentu rozpoczęcia probiotyki rosło i wyglądało bardzo ładnie.
 12. Niko235

  Probiotyka coś idzie nie tak!

  Metodę stosuję od niecałego miesiąca, czytałem że były przypadki że na początku no3 rosło a później spadało. Co zrobić człowieka uczy się na błędach.
 13. Niko235

  Probiotyka coś idzie nie tak!

  Kh 7.3, pH 7,7 ale takie było od zawsze, mg 1410, Ca 420. Wiem że nie było źle ale zawsze można coś poprawić ale w moim przypadku chyba chciałem zbyt dobrze i coś idzie nie tak. Więc właśnie nie wiem co robić czy iść dalej w probiotykę czy odstawić walnąć sporą dawkę special blenda i tyle. Mam też no3:po4x ale na razie stoi w szafce może czas go podać.
 14. Witam, mam mały problem otóż zachciało mi się spróbować metody probiotycznej AF ponieważ chciałem zbić sobie trochę po4 które wynosiło coś pomiędzy 0.03-0.1, i zaprzestać stosowania rowa phos, no3 miałem na poziomie 2-5 testy saliferta, w sumpie glon spaghetti. Odkąd zacząłem podawać probioS i do tego NPpro wzrosło mi strasznie no3 do 50 a glony w sumie zrobiły się marne tz. kolor blady i się kruszą, pływają takie małe kawałeczki, po4 dalej jest jakie było. I teraz czy odstawić probiotykę czy wywalić glony z sumpa? Dodam że korale jak na razie mają się ok. Reszta parametry jest książkowa.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.