Jump to content

petroniusz2

Klubowicz
 • Content count

  86
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Piotr
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Koszalin
 • Akwarium
  500 litrów w obiegu

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. petroniusz2

  Plaga glonów

  na 100% to nie są glony , typowy zakwit bakteryjny , takie białe gluty
 2. petroniusz2

  Plaga glonów

  Odstaw na tydzień wódkę i nie lej bakterii . 100% nalot bakteryjny . Osobiście też miałem taki numer i odstawiłem wódkę całkowicie . Leję tylko bakterie .
 3. Ha i tak zaszliśmy z prostych rachunków za prąd do elektrowni jądrowych . Przy domu prowadzę działalność gospodarczą gdzie mam 2 mroźnie na 10 palet każda i zerówkę tak na 6 palet . Pierwszą rzeczą którą zrobiłem w tym roku w styczniu wyciąłem 3 agregaty , założyłem 1 bardzo wydajny i przy tym ultra cichy . Tym sposobem koszty prądu spadły z 3 tysięcy na 1 tysiąc miesięcznie . Czasami najprostsze rozwiązanie prowadzą do znacznych miesięcznych oszczędności . Kup nową kuchnię indukcyjną na siłę i od razu koszty gotowania spadną o połowę minimum . Suszarkę do ubrań indukcyjną z odzyskiwaniem ciepła i takie tam . W zbiornikach nie trzeba mieć 5 pomp wystarczy jedna mocna i odpowiednie podłączenia . Włączmy myślenie a nie od razu elektrownie jądrowe przy ogródkowe
 4. Akwarystyka morska nie jest tanim hobby . Prawdopodobnie bardziej istotnym kosztem jest woda oraz wymiana filtrów . Myślę że mimo wszystko pensje rosną szybciej od podwyżek mediów , więc raczej nie wpłynie ten fakt tak stanowczo na likwidację zbiorników morskich . Generalnie po sporej podwyżce cen prądu ceny wszystkich produktów poszybują do góry . Sami dobrze wiemy że zbiornik z spsami generuje spore koszty utrzymania , natomiast śliczne zbiorniki z koralami miękkimi już nie są takie drogie w utrzymaniu . Będzie dobrze , myślę że nasze hobby będzie dalej się rozwijało bez żadnego tąpnięcia . Nikt z moich znajomych akwarystów nawet nie napomknął o likwidacji zbiornika przez wzrost kosztów prądu .
 5. petroniusz2

  Roller mat opinia użytkownika .

  Z racji tego że pracuję w branży rybnej mam noże do filetowania łososia włoskiej firmy Sanelli . Kosztuje 100 ale to jest naprawdę petarda wśród noży jak za 3 dni dojdzie przesyłka to przypuszczam że cięcie będzie przyjemnością , tym bardziej że rolka jest dosyć miękka . Na pewno opiszę tę mam nadzieję przyjemność . Ogólnie nóż musi być cienki na całej szerokości , czyli to musi być nóż do filetowania .
 6. petroniusz2

  Roller mat opinia użytkownika .

  W Wiem że jakbym Ciebie poprosił na priv to byś mi napisał , ale chciałem aby to wyszło od Ciebie . Udowodniłeś tym że jesteś fajnym i wartościowym gościem a to w życiu jest najważniejsze . Masz rację wszyscy Janusze Cebularze będą płakać albo za pół roku przekonamy się na OLX
 7. petroniusz2

  Roller mat opinia użytkownika .

  Paragon ja Ciebie przepraszam że tak wymusiłem , ale po prostu jestem zdesperowany . Dzięki .
 8. petroniusz2

  Roller mat opinia użytkownika .

  Nie rozchodzi się o to skąd kupujemy tylko rolki oryginalne są okrutnie drogie . To jest tak jak z telefonami kupujesz za złotówkę i płacisz okrutny abonament
 9. petroniusz2

  Roller mat opinia użytkownika .

  Wiesz z czego to wogóle jest zrobione ? Na pewno celuloza się nie nadaje i sama wiskoza też nie .
 10. petroniusz2

  Roller mat opinia użytkownika .

  No ja kombinuję jak mogę ostatnio założyłem nową rolkę jakby nie było pięć dych po czym łapska w zbiornik i czyszczonko z detrytusu i rolka poszła w 7 dni . Także tego ........
 11. petroniusz2

  Błazny-nie rozumiem!!!

  Spokojnie daj im z rok czasu . Dziwne to są ryby u mnie było tak że samiczka wlazła po pół roku , samczyk pod ukwiałem i koło krążył po następnym pół roku zaczął nieśmiało się miziać i po następnym pół roku tej dwójki już z ukwiału nie da się wyciągnąć . Akcja zamknęła się w półtora roku :)) . Cóż akwarystyka morska uczy cierpliwości .
 12. petroniusz2

  Roller mat opinia użytkownika .

  Kurcze ponoć wyczaił coś lepszego , ale ogółowi podać nie chce :))
 13. petroniusz2

  Roller mat opinia użytkownika .

  Dobrze się sprawdza dp urządzenia ściereczka uniwersalna 70%wiskoza 30% poliester . Szukajcie i montujcie nie za bardzo kumam po co to ukrywać . Np Rossman cena 8 zł i po przecięciu macie 2 rolki . Co prawda jest troszkę inna tekstura , ale działa . Jeżeli wymyśliliście coś lepszego to się podzielcie po to jest to forum . Nie rozumiem zawiści i trzymania w sekrecie takich rzeczy . Po co mamy się dawać skubać firmom Niemieckim . Oczywiście są obrońcy demokracji jak niejaki Paragon który się nie podzieli ( ot taki piesek ogrodnika )
 14. petroniusz2

  Wysokie NO3 - czy to możliwe w moim setupie?

  Wszystko wskazuje na odpieniacz . Glony rosną szybko bo mają co jeść . Mam odpieniacz KZ i też niby pienił , niestety zbytnio się nie przyglądałem coś tam wyrzucał a w pompie ślimak siedział i też szybko no3 poszło na 100 . U Ciebie albo zapchany albo za słaby . Miękkie będą żyły ale lpsy i spsy szybko polecą .
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.