Skocz do zawartości

petroniusz2

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    182
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez petroniusz2

  1. Napisz coś więcej o obsadzie . Przy średnim zarybieniu spokojnie powinien dać radę .
  2. Czasami trzeba spaść na samo dno , takie życie . Dzięki za podniesienie na duchu . Na pewno się nie poddam Odpocznę tylko ze 2 tygodnie , coś poratowałem na szczęście jeszcze równocześnie 500 działa także jest tam szpital i kostnica w jednym . Ryb nie przerzucałem , nie widzę jakiegoś niepokojącego zachowania u nich . Parametry podstawowe idealne , cóż codziennie przez tydzień będę robił podmianki po 100 litrów i w piątek zrobię icp . Wczoraj ta duża podmiana niestety korali i tak już nie uratowała .
  3. Aczkolwiek dostałem odpowiedź z serwisu że nie powinny puszczać . Przeżyłem szok . Padły ślimaki , krewetka boksująca , ryby mają się dobrze . Najgorsze te 25 szczepek acr . 4 lpsy przeżyły . Niestety życie uczy cały czas pokory , warto czasami kupując używany sprzęt oddać do serwisu , szczególnie właśnie pompy . Okazało się że Pacific Sun zmienił pompy i silniczki , ja założyłem do starego silniczka nową pompę od core 7 , niby weszła , ale jakoś tak źle była spasowana , po ustawieniu i regulacji tylna zapinka od pompy przy przekręcaniu trzpienia się odpięła i poluzowała środek pompy , przez co stała się nieszczelna , stąd to sączenie . Boli mnie że uśmierciłem tyle zwierzaków . Pompa dzisiaj pojechała do serwisu . Otrząsnę się i za miesiąc zacznę od nowa aczkolwiek 1 kwiecień zostanie w mojej pamięci do końca życia .
  4. Ehhhh zaworki zwrotne zdadzą egzamin jak płyny będą wyżej , czy szukać miejsca niżej , na poziomie sumpa .
  5. Rzeczywiście w starym zbiorniku miałem płyny poniżej poziomu sumpa . W życiu bym nie opomyślał że pompy nie zaciskają dokładnie wężyków . Aczkolwiek nigdy przy najtańszych pompach nie stosowałem zaworków zwrotnych i nie miałem efektu cofania .
  6. Nie , nie miałem zaworków zwrotnych a pojemniki pół metra powyżej sumpa , ale pompa powyżej pojemników 20 cm , wężyki 2 cm nad poziomem wody w sumpie . Myślicie że podziałało to jak wlewanie wody do zbiornika ?
  7. Nówka głowica . Nigdy nie używana . Masakra . Ryby zostawiłem , odpieniacz na mokro , ślimaki powyciągałem , i będę robił podmiany 3dni aż dojdzie do normalności . i ten zapach ............
  8. Niestety po awarii pompy Pacific Sun wszystkie korale zbielały . masakra jakaś , jestem zdruzgotany .
  9. Niestety nie pomogło . Korale zbielały . Restart .
  10. Widzicie i znalazłem problem . Pompa po podaniu 1 ml płynu jak najbardziej staje ale płyn leci dalej . Gdyby ta pompa była używana to rozumiem , niestety założyłem nową i jest nieszczelna . Zresztą zdemontowałem ją z nowej core 7 którą zamierzam podłączyć , ale sposób montażu do obudowy pomp jest bardzo wątpliwy , nie są dobrze spasowane , ogólnie o ile z lamp jestem bardzo zadowolony to tutaj jakaś porażka , nie wiem będę drążył temat , nie czytałem nigdy negatywnych opinii na temat Pacific Sun , ale coś mi tu grubo nie pasuje . Przy tej jakości pomp cena jest z kosmosu , spodziewałem się produktu premium , dostałem chińszczyznę wartą 400 zł plus fajne oprogramowanie .
  11. Ustawiłem na 1 ml dziennie po prostu pompy ustawiałem , wpisywałem dodatki i ot tak podłączyłem dla zasady aby później gdy nie będę miał czasu tylko dawki zwiększać . Nie jestem nadgorliwy i zdaję sobie sprawę że na teraz wszystko jeszcze jest . No nic dobrze że stary zbiornik jeszcze nie rozebrany . Zrobiłem na cito 200 litrów podmianki i doleję 70 litrów świeżej na dzisiaj więcej nie zrobię . Acry po tej podmiance ciupkę polipy wysunęły . Wkurw mam niezły .
  12. Cały czas myślę co zrobić ? Nie za bardzo są informacje w necie . Zbiornik odpalony miesiąc temu więc nie ma co tutaj konsumować . W sumie nie wiem co tam jest i jak wpłynie . Brak mi słów , jeżeli nawet była to moja wina to powinno być zabezpieczenie przy ręcznym włączaniu pompy , znam siebie i zawsze takie rzeczy 2 razy sprawdzam bo wiem czym to grozi . Prawdopodobnie przelało wczoraj , po obserwacji korali acry przestały polipować , ale nic złego na razie nie widać , naprawdę nie wiem co robić , jak zaczną lecieć to będzie po ptokach .
  13. Wczoraj podłączyłem litr Coral Booster ustawiłem zaprogramowałem , ręcznie puściłem płyn do momentu aż dojdzie do zbiornika , wyłączyłem . Rano patrzę nie ma płynu !!!!!! Wszystko poszło do zbiornika . Na oprogramowaniu nie widać aby płyn zszedł . Prawdopodobnie nie wylogowałem się z programu i nie wiem , masakra jakaś . Pytanie czy coś się stanie jak tyle tego poszło do zbiornika 1000 litrów ? Acry niestety przestały polipować , reszta w miarę
  14. Dzisiaj swojej 9 latce powiedziałem że koronawirus przenosi się przez rozmowy telefoniczne i przez internet i że od 12 wszystko wyłączają . Mina i jej wielkie oczy i 5 minutowa cisza bezcenna tylko mi łzy cisnęły się do oczu
  15. Poczekam do wakacji będą problemy to dodatkowe 3 otwory zrobię . Dzięki za podpowiedź a ja kombinowałem z nawiewno wywiewnym . Zrobię sobie wtedy te trzy wentylacje na czasówki i ta jedna będzie na czujnik .
  16. Rzeczywiście tego nie przemyślałem , szkoda , ale mam na dole podłączoną chłodziarkę z odprowadzeniem ciepła na zewnątrz , pewnie w lato będzie często chodziła to troszkę tę wilgoć wyciągnie , jeżeli nie pomoże to zrobię na jesień tak jak mówisz .
  17. Cześć . Tak zamontowałem wentylację wywiewną z czujnikiem temperatury ze względu na to że całość będzie zabudowana . Lampy są wysuwane , fajnie mi to wyszło i łatwo wymienia się teraz T5 . Nareszcie miejsce na cały osprzęt Zmagam się w tej chwili z lekkim zmętnieniem wody . Prawdopodobnie jest to wywołane zakwitem bakteryjnym . Podłączyłem lampę uv na 20 % mocy i ograniczyłem dawkowanie bakterii .
  18. Poszła oddzielna instalacja elektryczna tylko pod zbiornik z zabezpieczeniami . Skałę układałem bezpośrednio na szlkle później zasypałem aragonitem od KZ . Pmiędzy zakładaniem miły wyjazd na mazury z przyjaciółmi Real Reef Rock Shelf to jest ta czerwona oraz Sucha skała Fiji Shelfs to jest ta biała . Bardzo fajne skały , zero problemów przy dojrzewaniu . Tester pisał że czerwoną zarósł mu jakiś brązowy meszek , u mnie po miesiącu od zalania nic takiego nie zauważyłem Czas przyszedł na zalanie i posolenie , następnie lecimy z zabudową . Lampy na początku rezerwowe , aczkolwiek dały radę . Dojrzewanie przy zeo to całkiem inna bajka . Okrzemki jak i glony po tygodniu obsypały zbiornik i po 2 tygodniach odeszły w siną dal , zostawiając mnie z idealnymi parametrami . Został montaż lamp i uruchamianie sprzętu i przekładanie życia Na razie w zbiorniku chodzi mały odpieniacz od KZ i szczerze mówiąc nie wiem czy go nie zostawię jednak jest na złączce a nie na silniku igiełkowym , ponoć nie wybija tak wszystkiego . Zobaczymy jak się będą parametry utrzymywały .
  19. Witam wszystkich forumowiczów . Długo przygotowywałem się do zmiany swojej 500 na 1000 . Marzeniem moim było zabudowanie jednej ścianki w domu i zrobienie miejsca na całe moje hobby . Plan rozkwitał w mojej głowie prawie 2 lata po czym przeszedłem z planów do czynów . Zamówiłem od Przemka z Akwarium Szczecin szkiełko 200/65/60 do tego stelaż z sumpem . Sprzęt na start - odpieniacz nyos quantum 220 -reaktor wapnia pacific sun ac2 plus kh lab core7 -reaktor kz magnetic s na zeo - pompa obiegowa ecotech vectra L1 - rollermat od Paragona - filtr diy na złoże zraszane - chłodziarka tk 2000 Cały system oparty jest za zeovicie KZ plus filtracja biologiczna Bio Sphere 14 kg - tutaj wiem że przesadziłem , ale w poprzednim zbiorniku miałem straszne problemy ( moja wina ) z azotanami i fosforanami , zawsze mogę odciąć odpieniacz Świecę 2 lampami PacificSun Pandora Hyperion R2+ T5 2*135W 4*39W . Wszystko podłączone pvc bez żadnych wężów , pokleiłem tak aby było wszystko rozkręcane . Obsada w całości przeniesiona ze starego zbiornika . Głównie spsy plus dodatki .
  20. Dobrze to od jutra się zacznie w biedronkach będzie mogło być po 12 osób przy 4 kasach czynnych i super niech reszta stoi na zewnątrz moknie i marznie i niech ich przewiewa . Super pomysł a kolejki będą miały parę kilometrów przy 2 metrowej odległości od siebie szacun dla Morawieckiego . Ten nasz minister zdrowia no to jeszcze lepszy ( nie spacerujmy , nie biegajmy nie wychodźmy , 2 tygodnie kisimy się w domu i pozbyjmy się naturalnej odporności na patogeny a później huraaaaa na wybory . Myślałem że nie dożyję czasów Barei a jednak ....................
  21. Zastanawiam się czy Ty się z nas nabijasz , czy to się dzieje naprawdę . Dipujesz te korale co wrzucasz , czy tak na żywca lecisz ? Mam taką radę nie wrzucaj przynajmniej przez 3 miechy ryb , nie będzie karmienia , nie będzie problemów .Zbiornik niech sobie spokojnie dojrzewa . Bakterie lej w ilości zalecanej prze producenta . Wpuścisz teraz ryby to będzie katastrofa .
  22. Nudy są ludzie w domach siedzą i takie kwiatki wychodzą . Patrząc całościowo na koszty założenia zbiornika powiedzmy 1000 litrowego , odpieniacz to jest koszt około 2000-3000 zł czyli około 10% całej inwestycji . Drogi Jacku to teraz spróbuj z oświetleniem tutaj masz pole do popisu . Odpieniacz to jest mały pikuś a działając z reaktorem wapnia kompletnie nic oprócz bakterii nie dolewasz i masz gdzieś co on wybija . Zobaczcie jak wygląda najprostszy sump ( rollermat-odpieniacz-ceramika-pompa obiegowa) i hodujesz co chcesz , bez żadnego problemu przy minimalnym grzebaniu w sumpie .Przerabiałem już reaktory spagetti , algae scubbery i refugia , jestem dosyć leniwy a każda z tych metod wymaga więcej czasu i większej uwagi . Najprostszy sump to 2-3 razy w tygodniu mycie kubka z odpieniacza i raz na 2-3 miechy przepłukanie ceramiki z zalegającego detrytusu .Osobiście nie znam prostszej metody prowadzenia zbiornika .
  23. petroniusz2

    Nalot na cyrkulatorach

    Wygląda zdecydowanie na zakwit bakteryjny ale jakby to włosi powiedzieli KORONAWIRUS . Na szybie nie masz takiego naloty ? jak czyścisz to takie gluciki odchodzą ?
  24. Nikt z nas nie urodził się akwarystą morskim ani nie wyssał wiedzy z mlekiem matki . Raczej należy zadać pytanie skąd czerpiemy wiedzę na temat budowy zbiornika , zakładania biotopu jak również prowadzenia go w satysfakcjonujący nas sposób . Najgorszym według mnie nabywaniem wiedzy są sklepy akwarystyczne , aczkolwiek są wyjątki . Najprostszym i najlepszym są fora akwarystyczne , gdzie każdy z nas regularnie przeglądając tematy może się dowiedzieć wielu rzeczy , na które sam by nie wpadł . Ciężko jest zacząć przygodę z akwarystyką morską przez kopiowanie pomysłu z jakiegoś wątku , jeżeli jest się początkującym . Każdy z nas obserwując swój biotop szybko jest w stanie powiedzieć co mu brakuje ( kolor , przyrosty , utrata tkanki , i wiele innych rzeczy ) my po prostu szybko zauważamy zbliżające się kłopoty , jesteśmy w stanie przewidzieć konsekwencje pewnych naszych błędów z dużą dokładnością i prawidłowo zareagować . Początkujący niestety tutaj polegnie , aczkolwiek przez fora ewentualnie fejsa jest w stanie również w miarę szybko zareagować . Wszyscy kiedyś zaczynaliśmy , wszyscy popełnialiśmy błędy , jedno jest pewne - praktyka , praktyka , praktyka - teoria wyłącznie wspomaga prowadzenie zbiornika .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.