Skocz do zawartości

Przemek79

Klubowicz
 • Zawartość

  327
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

 • Imię
  Przemysław
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  666 litrów od 27.04.2017

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Przemek79

  Red Sea Coral Colors ABCD opinie i jak stosować

  Używam od jakiegoś roku. Jestem zadowolony, ładnie podbijają mikro. Szczególnie dobrze mi współgracją z solą red sea niebieską oraz ATI Essentials PRO (podmianki 10% co tydzień). W tym układzie leję tylko 1 ml dziennie na 700 litrów obiegu, czyli bardzo niewiele. Testy ICP robię co miesiąc więc monitoruję mikro dość dokładnie. Z Essentialami zwykłymi tak równo nie było, ale to także pewnie efekt, że uczyłem się morszczyny i swojego zbiornika.
 2. Przemek79

  ATI Essentials

  Nigdy nie używałem ballinga. Od początku akwarium idzie na ATI, przez półtora roku na Essentials, od kilku m-c na PRO. Jestem bardzo zadowolony, w porównaniu z zwykłą wersją wydaje mi się, że mikro jest dopracowane bo badam regularnie ICP i mam stabilne mikro, poza PRO dozuję tylko Red Sea ABCD po 1 ml dziennie każdego i bakterie. PRO idzie mi 66 i 85 obu roztworów. Akwarium to ok 700 litrów w obiegu mix reef z dużą ilością SPS, mocno załadowane koralami. To co mi się podoba w Essentialach PRO to olbrzymia wygoda, nic nie mieszam, dolewam do 5 litrówek co kilka miesięcy, mam stabilne mikro, cenowo fajnie wygląda szczególnie jak się kupuje wersję 2x10 litrów. Jedyny minus to przynajmniej u mnie nierównomierne zużycie roztworu 1 i 2, podobno można będzie kupić oddzielnie roztwory, ciekaw jestem czy także wersję 10 litrów. Edyta podpowiada, że podmieniam wodę 10% co tydzień. Sól Red Sea niebieska. Filtracja to pelletki, skała, węgiel i UV.
 3. Przemek79

  Ati Essentials Pro

  Ja lecę po 1 ml dziennie ABCD na moje ok 700 l w obiegu. Nie wiem czy to efekt placebo czy rzeczywisty ale chyba Pro zgodnie z tym, co gdzieś przeczytałem ma lepiej zbilansowane mikro. Za to muszę zdecydowanie więcej lać Ca/Mg niż KH.
 4. Przemek79

  [800 L] Acropolis

  Przepięknie !!!
 5. Przemek79

  Ati Essentials Pro

  niebieska RedSea. poza tym min ilości Red Sea Colors
 6. Przemek79

  kropelka oceanu

  Dexter euphyllia i turbinaria to dość wymagające korale. Montopora także. Będą teraz u Ciebie powoli a może nawet szybko umierać, jeśli będziesz miał ogromne szczęście to przeżyją cudem wymęczone i ledwo żywe. oddaj komuś na przetrzymanie. podciągnij także Ca bo są dużo za nisko. Na razie jak chcesz wsadź briareum czy też xenię.
 7. Przemek79

  Wzrost PO4 od pyłu remontowego?

  Ekipa rozwalała ścianki z karton gipsu, kuła ścianę, potem gipsowała i malowała ścianę. tak zrobię
 8. Przemek79

  Wzrost PO4 od pyłu remontowego?

  W wątku o moim akwarium jest wszystko. Prowadzę akwarium od dwóch lat na biopelletkach, mam wydajny odpieniacz (BK200), węgiel i lampę UV. Obsada mieszana, dominują acropory i LPS. Jeśli więc nie pył budowlany to musi być efekt odłączenia UV'ki, co najpierw zrobiłem całkowicie, od dwóch dni wróciłem do świecenia w dzień i wyłączam tylko na noc. Dozowanie i karmienie nie uległo zmianie , jedyne co się ostatnio wydarzyło to remont (pod nowe większe akwarium) oraz wspomniane wyłączenie UV.
 9. Przemek79

  Wzrost PO4 od pyłu remontowego?

  Czy to możliwe że PO4 skoczyło mi z 0,02 na 0,27 w wyniku prac remontowych w salonie gdzie stoi akwarium? Skuwany karton gips, gładź i malowanie ścian. Akwarium przykryłem folią ale nie było to 100% szczelne , poza tym lampa mi się przegrzewała i musiałem od czasu do czasu przewietrzyć. do sumpa też przez szczeliny w szafce trochę pyłu mogło się dostać.
 10. Przemek79

  Reef system

  te widoczne na drugim zdjęciu białe kropki to pogryzienia jakiś pasożytów?
 11. Przemek79

  Caulastrea Fluo

  z ciekawości jak kondycja korala?
 12. Przemek79

  Winiki icp

  Moim bardzo skromnym zdaniem bo akwarium mam dopiero od 2 lat prawie jedną z możliwości jest popalenie po zmianie świetlówek. Mi powiedziano, że po wymienia na czas wypalania świetlówek powinno się lampę podciągnąć w górę o te 5-10cm.
 13. Przemek79

  Ati Essentials Pro

  U mnie sprawdza się super. poza złotą trójcą uzupełnia też całkiem nieźle mikro.
 14. Przemek79

  CHILI KORAL

  Zdaje się, że Konrad @nanokaczor ma to cudo.
 15. Przemek79

  Ati Essentials Pro

  Mg jest z Ca w roztworze nr 2. sprawdzone. Śmigam na PRO od 23.11.2018, mi się sprawdza bo rzadziej muszę PRO dolewać do zbiorników dozujących. Co prawda przy zwykłych Essentials nie rozcieńczałem ani Ca ani Mg ale KH musiałem uzupełniać co 2 tygodnie. a teraz mogę czas poświęcić na oglądanie zbiornika
×

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.