Jump to content

Przemek79

Klubowicz
 • Content count

  332
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Przemysław
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  666 litrów od 27.04.2017

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przemek79

  Ati Essentials Pro

  Nie wiem ale działa Pewnie raczej szybko ATI nie ujawni swojej tajemnicy handlowej
 2. Przemek79

  [6000l] reaktywacja

  hehe tak. zdecydowanie nigdy nie zachwycam się sprzętam ale to maleństwo robi wrażenie nie wspomnę o odpieniaczu kilka km dalej zdjęcie z nim zostawiłem sobie w prywatnej kolekcji cudów techniki
 3. Przemek79

  [6000l] reaktywacja

  Byłem, widziałem, podziwiałem Pokaż zdjęcie tej pompy cyrkulacyjnej po środku na dnie co leży, najlepiej na tle jakiegoś przedmiotu żeby Forumowicze mogli zobaczyć to "meleństwo"
 4. Przemek79

  Przywitanie -))

  fajna mix reef!
 5. Przemek79

  [6000l] reaktywacja

  Nie jeden dałby się pokroić za takie bure kolory
 6. Przemek79

  Red Sea Coral Colors ABCD opinie i jak stosować

  Używam od jakiegoś roku. Jestem zadowolony, ładnie podbijają mikro. Szczególnie dobrze mi współgracją z solą red sea niebieską oraz ATI Essentials PRO (podmianki 10% co tydzień). W tym układzie leję tylko 1 ml dziennie na 700 litrów obiegu, czyli bardzo niewiele. Testy ICP robię co miesiąc więc monitoruję mikro dość dokładnie. Z Essentialami zwykłymi tak równo nie było, ale to także pewnie efekt, że uczyłem się morszczyny i swojego zbiornika.
 7. Przemek79

  ATI Essentials

  Nigdy nie używałem ballinga. Od początku akwarium idzie na ATI, przez półtora roku na Essentials, od kilku m-c na PRO. Jestem bardzo zadowolony, w porównaniu z zwykłą wersją wydaje mi się, że mikro jest dopracowane bo badam regularnie ICP i mam stabilne mikro, poza PRO dozuję tylko Red Sea ABCD po 1 ml dziennie każdego i bakterie. PRO idzie mi 66 i 85 obu roztworów. Akwarium to ok 700 litrów w obiegu mix reef z dużą ilością SPS, mocno załadowane koralami. To co mi się podoba w Essentialach PRO to olbrzymia wygoda, nic nie mieszam, dolewam do 5 litrówek co kilka miesięcy, mam stabilne mikro, cenowo fajnie wygląda szczególnie jak się kupuje wersję 2x10 litrów. Jedyny minus to przynajmniej u mnie nierównomierne zużycie roztworu 1 i 2, podobno można będzie kupić oddzielnie roztwory, ciekaw jestem czy także wersję 10 litrów. Edyta podpowiada, że podmieniam wodę 10% co tydzień. Sól Red Sea niebieska. Filtracja to pelletki, skała, węgiel i UV.
 8. Przemek79

  Ati Essentials Pro

  Ja lecę po 1 ml dziennie ABCD na moje ok 700 l w obiegu. Nie wiem czy to efekt placebo czy rzeczywisty ale chyba Pro zgodnie z tym, co gdzieś przeczytałem ma lepiej zbilansowane mikro. Za to muszę zdecydowanie więcej lać Ca/Mg niż KH.
 9. Przemek79

  [800 L] Acropolis

  Przepięknie !!!
 10. Przemek79

  Ati Essentials Pro

  niebieska RedSea. poza tym min ilości Red Sea Colors
 11. Przemek79

  kropelka oceanu

  Dexter euphyllia i turbinaria to dość wymagające korale. Montopora także. Będą teraz u Ciebie powoli a może nawet szybko umierać, jeśli będziesz miał ogromne szczęście to przeżyją cudem wymęczone i ledwo żywe. oddaj komuś na przetrzymanie. podciągnij także Ca bo są dużo za nisko. Na razie jak chcesz wsadź briareum czy też xenię.
 12. Przemek79

  Wzrost PO4 od pyłu remontowego?

  Ekipa rozwalała ścianki z karton gipsu, kuła ścianę, potem gipsowała i malowała ścianę. tak zrobię
 13. Przemek79

  Wzrost PO4 od pyłu remontowego?

  W wątku o moim akwarium jest wszystko. Prowadzę akwarium od dwóch lat na biopelletkach, mam wydajny odpieniacz (BK200), węgiel i lampę UV. Obsada mieszana, dominują acropory i LPS. Jeśli więc nie pył budowlany to musi być efekt odłączenia UV'ki, co najpierw zrobiłem całkowicie, od dwóch dni wróciłem do świecenia w dzień i wyłączam tylko na noc. Dozowanie i karmienie nie uległo zmianie , jedyne co się ostatnio wydarzyło to remont (pod nowe większe akwarium) oraz wspomniane wyłączenie UV.
 14. Przemek79

  Wzrost PO4 od pyłu remontowego?

  Czy to możliwe że PO4 skoczyło mi z 0,02 na 0,27 w wyniku prac remontowych w salonie gdzie stoi akwarium? Skuwany karton gips, gładź i malowanie ścian. Akwarium przykryłem folią ale nie było to 100% szczelne , poza tym lampa mi się przegrzewała i musiałem od czasu do czasu przewietrzyć. do sumpa też przez szczeliny w szafce trochę pyłu mogło się dostać.
 15. Przemek79

  Reef system

  te widoczne na drugim zdjęciu białe kropki to pogryzienia jakiś pasożytów?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.