Jump to content

KaZek

Klubowicz
 • Content count

  258
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Sobótka
 • Akwarium
  Akwarium 200L + sump

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak nie chcesz sumpa to może przemyśl opcję z panelem. W akwarium będziesz miał cyrkulatory a resztę sprzętu, grzałka,media,termometr, odpieniacz nawet i refugium itp. będziesz miał schowane. W sklepach masz gotowce ok.takiego litrarzu, możesz podpatrzeć ewentualnie zakupić samo akwa, sprzęt dobierałbym indywidualnie.
 2. KaZek

  Blazenek leży pomocy

  U mnie też już jest w normie. W sumie, zmiana taka, że po roku zmieniły lokum i siedzą po drugiej stronie akwarium.
 3. KaZek

  Triton Other Method

  Czytałem coś, że Other method jest do baniaków w których właśnie brak refugium.
 4. KaZek

  Blazenek leży pomocy

  Dołączam się do pytania. Mam podobną sytuację od wczoraj, mniejszy samiec leży na dnie w rogu akwarium, samica podpływając zagania go do góry jakby chciała go wyrzucić z akwarium, zaraz wracają do swoich miejsc i sytuacja się tak powtarza, nocą też bez żadnego oświetlenia. I oco chodzi??
 5. KaZek

  Sól gro tech coral marine

  A jaką ty solanke mierzyłeś ? Świeżo robioną czy tą w akwarium. Bo jak świeżą to jak wszystko było ok wcześniej to może niedomieszana
 6. KaZek

  Odwrócone akwa czyli sump na górze

  Ja mam zawór na początku hehe puszcza chwilę powietrze po przerwach w obiegu. Patent to patent, ja sobie zawór cienkopisem poznaczyłem jak cos wracam do ustawień fabrycznych
 7. KaZek

  Odwrócone akwa czyli sump na górze

  I dlatego masz jak masz w rurze jest powietrze dlatego im bliżej tym go mniej. próbowałeś maksymalnie otworzyć i zamknąć zawór tak żeby bieżące powietrze wypchnęła woda?
 8. KaZek

  Sól gro tech coral marine

  Spróbuj dobrze przemieszać sól, miałem podobnie z inną solą, na początku ca 420 a im bliżej dna wiadra tym bardziej rosło w 3/4 wiadra ca i mg było tak wysokie, że salifert nie zmieniał koloru(sprawdzałem na 2 różnych testach 2 razy) sól mieszałem tylko z góry przed tym jak dodawałem ją do wody.
 9. KaZek

  Odwrócone akwa czyli sump na górze

  Wracając do tematu hydrauliki i tych bombelków powietrza to może działo się tak bo zawór masz na samym końcu spływu i zamontowany w pionie?? Niewiem czy akurat by pomogło tylko taka moja myśl, ale gdzie nie patrze na wykonanie hydrauliki to zawór jest bliżej początku zrzutu i/lub w poziomie.
 10. KaZek

  Pechowe ryby

  Możesz się nie zgodzić,pewnie Przy takich ewentualnych wypadkach, jednorazowych, gdzie czas się liczy, może pomóc natlenianie baa nawet pomaga, ale nie każdy ma sprzęt tego typu i na co dzień się tego nie robi. Jak natleniasz wodę na co dzień? Woda na powierzchni się nierusza?Włączasz te dyfuzory raz na dzień na 6 godzin i to wszystko? W rzekach, małych jeziorkach, itp. niema dyfuzorów, brzęczyków a ryby żyją, spływ po kamieniach lub wiatr rusza taflą wody i tym m.in. ją napowietrza, pewnie widziałeś, że jak jest gorąco i bezwietrznie to ryby wypływają na powierzchnie i łapią tlen??
 11. KaZek

  Pechowe ryby

  Rybą może faktycznie brakuje tlenu, skoro pomogło natlenianie.Nie wiem jak masz ustawiony powrót i falowniki ale ruch tafli wody zapewnia lepszą wymianę gazową niż bąbelki z brzęczyka które tylko przelatują przez wodę.
 12. KaZek

  Jak się pozbyć valonii w sposób mechaniczny?

  Wyjmij, odłup i włóż z powrotem.
 13. KaZek

  Robak 15 cm

  Raczej grube rękawiczki Po zdjęciu ciężko stwierdzić może tu coś znajdziesz podobnego https://pl.reeflex.net/kategorie/84.html
 14. KaZek

  Robak 15 cm

  U mnie wieloszczet siedział pod pompą, zastanawiałem się co z nim zrobić, jak rozkręciłem na drugi dzień pompę już go nie było przerzuciłem skalę w sumpie też nie ma śladu, ma około 20-25cm a ostatni raz widziałem go rok temu jak przekładałem skałę z mniejszego akwarium miał może z 8-10 cm teraz jest problem, za ile i jaki będzie następnym razem
 15. KaZek

  Jaki piasek?

  Jak to jest z tym żywym piachem? Zalakowany od "x" czasu leży na półce sklepowej (woda+piach) niby pełen bakterii na start i jest dobry i wszystko ok. Żywa skała, leży w wodzie 2 dni bez cyrkulacji i zaczyna śmierdzieć, wywala wszystko co możliwe i nadaje się tylko do skalniaka?? Ja też jestem za suchym piachem a lepiej drobnym 2-3mm żwirem, niewiedzę sensu przepłacać 3x, tym bardziej, że bakterie na start i tak trzeba kupić.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.