Jump to content

KaZek

Klubowicz
 • Content count

  276
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Sobótka
 • Akwarium
  Akwarium 200L + sump

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. KaZek

  Agresywny błazenek

  Za każdym razem kiedy u mnie błazenki się tłuką na forum pojawia się taki temat. Sam kiedyś taki zakładałem. Moje już chyba tak mają, parę dni samica pogania samca ten zazwyczaj siedzi pod skałą, później pływają razem jakiś czas i sytuacja się powtarza.
 2. KaZek

  zbyt duże ubytki wody

  Też miałem takie odparowywanie ok. 3-5 litrów dziennie w akwarium ponad 200 litrów, wilgotność w pokoju dochodziła do 85% to przykryłem akwarium pleksi, jest kilka otworów więc nie jest jak w słoiku, sumpa mam odkrytego więc wymiana gazowa jest, teraz pobiera 5l w 2-3 dni. Po koralach nie zauważyłem żeby coś im dolegało.
 3. KaZek

  Zakupy z chin

  Za te 100 zl więcej masz gwarancję a w ciągu tych 2 lat cyrkulator pewnie padnie no chyba, że fartem trafisz dobry ale to loteria. Więc sprawa do przemyślenia Miałem sw-2 która padła po kilku miesiacach i 2x rw-8 z czego jedna padła po roku druga dalej chodzi tfu tfu tfu
 4. KaZek

  Piasek..

  Dorzuciłbym jakiś mały cyrkulator z czasem, żeby ruszał wodą przy piasku, no chyba , że kaskada wystarcza to już sam oceń.
 5. KaZek

  Piasek..

  Raczej ciężko, żeby się u ciebie w akwarium zgubiła za dużo kryjówek nie ma. Masz jakiś cyrkulator w baniaku rusza coś tą wodę czy tylko kaskada?
 6. KaZek

  Bakteria E.Coli w wodzie i filtrze RODI

  Wiem, że bakteria jest w układzie pokarmowym w wodzie z kranu itp. tylko, że teraz jej stężenie było ponad normę i informowali, że w takim stanie nadaje się tylko do WC. No ale i tak muszę zaryzykować bo zostałem bez wody, mam nadzieję, że nie będzie z tym problemów.
 7. KaZek

  Bakteria E.Coli w wodzie i filtrze RODI

  Czyli, że można ją lać do akwarium? Są jakieś domowe testy na takie rzeczy?
 8. KaZek

  Jak ratować Euphilie?

  To nie je konwersacja, to je monolog. Odwiedź ten temat http://nano-reef.pl/forums/topic/38965-gnijąca-euphyllia/ Użytkownik w odpowiedzi z 18 pażdziernika miał bardzo podobny problem
 9. Witam, Mam pytania, dotyczące wody skażonej bakterią E.Coli otóż, zrobiłem wczoraj wodę do podmianki a zaraz po tym dowiedziałem się, że woda w naszej mieścinie jest skażona ową bakterią, wody do akwarium nie dodałem, nie ryzykuję, pytanie czy taka woda nadaję się już tylko w kibel? I co teraz zrobić z filtrem RODI czy po przywróceniu wody do normy wystarczy go przepłukać jakaś ilością wody czy wszystko trzeba odkazić i wymienić wkłady? Czy miał kiedyś już ktoś taką sytuację?
 10. KaZek

  Proszę o identyfikację

  https://pl.reeflex.net/kategorie/139.html#katID139
 11. KaZek

  Problem z Babką

  Ale co +1 ??
 12. KaZek

  Problem z Babką

  Przy koronie, babka też mi wyskoczyła. Lepiej moim zdaniem zrobić osłonę w około akwarium tak z 5 cm, babki podczas stresu płyną po szybie do góry u mnie tak było parę razy nie skakała np. z środka akwarium.
 13. KaZek

  Ślimaki w sumpie

  Prędzej czy później i tak jakiś tam zawita, turbo raczej nie przekopuje piachu, tornada też nie zrobi. U mnie siedzą w sumpie ale nie mam DSB. Z drugiej strony mi osobiście podoba się taka komora w sumpie która żyje swoim życiem
 14. KaZek

  zielony meszkowy glon

  Słońce nie świeci ci na akwarium?
 15. KaZek

  Odwrócone akwa czyli sump na górze

  Na stronie którą ci podesłałem masz nie tylko ślimaki są też inne stwory morskie. Wystarczy poszukać https://pl.reeflex.net/kategorie/84.html
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.