Jump to content

Ura

Klubowicz
 • Content count

  1245
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Miechów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. u mnie w akwarium jak się zbliżało do pełni, to takie akcje były do tego jeszcze się przyłączały jeżowce oraz wieloszczety. Edit: teraz mniej bo ubyło tych mieszkańców pewnie przez to że zaprzestałem na kilka miesięcy podawania planktonu.
 2. Ura

  Katastrofy akwarystyczne

  piękne tematy u nas na szczęście nie ma tak spektakularnych katastrof. 16 metrów do góry ma ta rura? wow no to termin niedoświetlone dno nabiera nowego wyrazu
 3. super że wróciłeś, bardzo chętnie obserwowałem twój wątek z akwarium - teraz wracam do obserwacji, metoda jest niebywała, sporo tych pomp dozujących masz :).
 4. Ura

  [6000l] reaktywacja

  za to lubię Platygyry, Favie, Favitesy Goniastree Montastree rosną baardzo powoli - i to wg mnie plus - nie trzeba ciągle stawiać większego baniaka i może być płytki hehe u mnie mam chyba z 4 odmiany, i wszystkie bardzo powolutku rosną.
 5. Ura

  Katastrofy akwarystyczne

  U mnie prozaicznie, kot nasikał mi na UPSy - dwa UPSy komputerowe firmy APC z gniazdkami do góry - skubany sikał chyba przez miesiąć do wolnych gniazdek sierściuch niedobry - pewnego razu coś syczy w elektryce w UPSach, oglądam patrze, podnoszę w momencie gdy podniosłem i przechyliłem to bajoro moczu UPS mi się zaczął palić , po odłączeniu od prądu jak to UPS przeszedł w tryb podtrzymywania i dalej strzela, musiałem zaryzykować i wynosić je na dwór w trybie awaryjnym wywaliłem je tam na podwórku i czekałem aż się to pospala w końcu. Dwa mi tak załatwił, teraz nie mam zasilania awaryjnego w akwarum. Uwaga na koty - jedna przebiegła bestia próbowała mi wskoczyć do zbiornika wpadła i wyszła po lampie Maxspect Etheral - po tym mocowaniu do szyby - cud że szyba nie pękła, po tym podwiesiłem lampy z sufitu na linkach, i zamontowałem siatkę na akwarium. Jeszcze jedna super akcja, akwarium się przepełnia zaczyna chlupać na grzebieniu i woda jest pod sam rant - pan Parówa czyli strzykwa Holoturia Atra, rozciągnięty cały na grzebieniu zatyka odpływ wody :/ mam panel bez rewizji, nie zrobiłem nawet mini otworu czy nacięcia na rewizję - błąd, na szczęście byłem w domu, teraz siedzę jak na bombie z tą strzykwą, jest tak długa że zapycha 15 cm grzebień, niby się tam nad nią przelewa, ale i tak woda do krawędzi :/
 6. ja mam używanego BK - ale wolałem kupić używanego BK niż nówkę innej firmy, praca tego odpieniacza jest bardzo stabilna, ustawiam i zapominam, kubek czyszczę i tyle - bardzo fajny sprzęt i cichy, akwarium w sypialni i dodatkowo na wsi, gdzie jest bardzo cicho i wszystko słychać z większą "mocą" , z tego co czytałem na forum to bardzo fajny Royal ma serwis, pompa solidna działa już u mnie 3 lata, a u poprzedniego właściciela też 3 razem 6 lat pracy bez przerwy i nic jej nie dolega - mam pompę na 220V bez elektronicznej regulacji, starego typu.
 7. Ura

  Woda ze studni do akwarium ?

  Pozostanie zbierać deszczówkę ja u siebie postawiłem zbiornik 1,5 tyś litrów na deszczówkę i przeważnie jest pełny, do ogrodu, do mycia podłogi w sam raz - miękka woda jakieś 30ppm jak by dać pompę i mały hydroforek to i można by przez osmozę to tłoczyć
 8. Ura

  Woda ze studni do akwarium ?

  u mnie kiedyś było Zn i Cu po RODI na wskaźniku TDS miałem zera a na RODI wylazły metale ciężkie ale w śladowych ilościach, nie mam pojęcia jak się tam znalazły.
 9. Ura

  Aquaforest Perfect Water?

  Też mnie to kusi bo ciągłe dodawanie braków w wodzie mnie denerwuje zwłaszcza ten ultra niski Mg, jakie kH ma po przygotowaniu >?
 10. Ura

  Aquaforest Perfect Water?

  W zasadzie chodzi o to aby pokonać główny problem w rozrabianiu solanki, mianowicie sól w wiadrach i kartonach rozwarstwia się i parametry idą do kosza, nawet jak partia ma mierzone parametry to i tak jest szansa że przed pakowaniem się to porozłazi - mieszanie w swojej beczce nic nie daje bo jak się trafi trefne wiadro to może być słabo u mnie trafiła się sól gdzie Mg było 1100 sporo za mało. Rozwiązaniem jest przygotowanie solanki płynnej i dystrybucja - tylko ceny są z kosmosu jak na mieszanie soli w wielkiej beczce robienie ICP - doprawienie braków makro/mikro i rozlanie do beczek. ATI ostatnio wprowadziło inne podejście robią stężony roztwór soli z stabilnym optymalnym mikro/makro, jest bardzo skoncentrowany - i jest tabela przelicznik ile RO trzeba dolać by uzyskać solankę do podmianki - wagowo, stawiasz wiadro na wagę łazienkową, lejesz preparat nr1 następnie nr 2, uzupełniasz wodą do określonej wagi i gotowe. Jest to wydajniejsze rozwiązanie, mniej butli plastikowych mniej transportu TIRami, RODI każdy w domu ma, no prawie każdy, ewentualnie kupi. Cenowo tego nie kalkulowałem, jak to wychodzi, ale idea zacna bo jest zniwelowany efekt rozwarstwiania. Absolute Ocean to nazywają. Kolejna mało znana u nas opcja, to Neomarine Kalibrate Pre Mix od Microbe Lift - ale to raczej na start baniaków i to sporych, jest to wiadro z Solą ale bez NaCL jest tam już zbilansowany Mg i Ca, mikro, dodaje się tylko swój NaCL bez jodu - można kupić CZADA albo zaryzykować jakiś inny - jak kto woli. Zaleta taka że możemy sobie przygotować sól jaką chcemy bardziej bogatą lub mniej po prostu dodajemy NaCL plus sól z wiadra i balansując ilością soli z wiadra regulujemy poziomy kH Mg Ca, a balansująć ilością NaCL celujemy w interesujące nas SG.
 11. Ura

  A może by tak ankietę

  no i działa niewidzialna ręka - cytując klasyka całe szczęście że się pojawia więcej szczepek mikro w stylu amerykańskim, malutkie szczepki w fajnych cenach - szczepka jak to szczepka się rozrośnie jak będzie miała dobre warunki.
 12. Ura

  A może by tak ankietę

  ja już śmigam na pewnym portalu z ogłoszeniami, i jakoś się udaje, jak ktoś by się obawiał to user Urashima to ja na forum było fajnie bo wiedziałem kto kupuje, kto sprzedaje itp, było fajnie ale się skończyło wg. mnie błędna decyzja, każda regulacja, każda walka siłą zle się odbija na końcowym biznesie - sam prowadzę firmę więc pojęcie mam. W tym przypadku walka o ogromne marże na życiu, powodują że akwaryści wolą nabywać życie na giełdach, i tak będzie walka z tym nie ma sensu, trzeba patrzeć w pewien sposób - tańsza akwarystyka morska, dostęp do niedrogiego życia, i tak powinien poprawić stan sklepów poprzez sprzedaż chemii, preparatów i sprzętu. Akwarystyka morska dla mas, pod strzechy
 13. sytuacja niebezpieczna, trzeba to mieszać przekładać cały czas, no i grubościenny gar lepszy. Ja przestałem robić podmianki więc mam problem z głowy, raz na 3 miesiące zrobię podmiankę to max, czasu nie mam, pełno roboty w firmie.
 14. Ura

  ARMX - akwarystyczna rewolucja?

  Makabra jak miał bym to wkładać do szafki w sumpie to bym zainwestował w puszkę natynkową wodoodporną bo przy takiej obudowie jest szansa że sól i woda zje elektronikę w 3 miesiące.
 15. Ura

  Orphek atlantic v4

  Czy są w polskiej dystrybucji lampki Orphek ? czy trzeba kupić w niemieckich sklepach? lampy na recenzjach wypadają super, ale cenę maja też super
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.