Jump to content

mib86

Klubowicz
 • Content count

  202
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Tomek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Częstochowa
 • Akwarium
  423 l

Recent Profile Visitors

421 profile views
 1. mib86

  białe

  @KaziooWielki Po co tworzysz dwa takie same tematy ?
 2. mib86

  Mitrax podjada euphyllie

  Matrix to chyba krab typowo roslinozerny, czy się mylę? Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 3. Gonzo ja stosowałam 2 razy i nic się nie stało, przypadek? Trzeba zastosować według zaleceń i trzeba umieć go stosować. Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 4. mib86

  Goniopora plamy na polipach

  Zawsze moze uzyc lavimasolu czy jak to sie tam pisze, aczkolwiek jest on okryty zla slawa. Dobrze zeby tez kolega pozbyl sie szkodliwych metali z wody.
 5. mib86

  Manometr do filtra RODI

  A czy przypadkiem pojemnik na zywice Ci nie przepuszcza bokiem wody i ona nie leci obok? Ja mialem podobny przypadek, zle skrecilem puszke pierscien (ten plastikowy) popekal i nic nie pomagalo. Zawsze woda miala 1 lub 2 ppm. Dopiero jak wymienilem pojemnik na zywice z wspomnianym pierscieniem to jest ok. @Słony leszcz byles szybszy
 6. mib86

  Czy warto kupić drukarkę 3d (n. Anet 6)

  Co do wypowiedzi kolegi @dale, projektowanie nie jest trudne. Polecam zainstalowanie Inventora w wersji student (3 letnia licencja edukacyjna). Oczywiście drukarka nie obsłuży pliku dwg ale wystarczy w opcjach programu zapisać jako plik w formacie stl i wszystko pięknie idzie. Oczywiście należy pamiętać o tym aby była ciągłość krawędzi ponieważ drukarka w powietrzu nie wydrukuje, ale to chyba jest oczywiste.
 7. mib86

  Wysokie stężenie aluminium

  Podepnę się pod temat. Z ICP wyszło mi że mam 0.0234 mg/l aluminium w wodzie. Stosuje oczywiście absorbent (podobno rowa phos nie wydziela aluminium a tu jednak mam go w słupie) ale pytanie do jakiego poziomu można go lekceważyć. Teoretycznie zakres jest od 0 do 0.01 mg/l. Ktoś coś powie więcej na ten temat ?
 8. mib86

  Kilka korali strajkuje

  Stront (od 6.00 do 10.00) i Jod ( od 0.055 do 0.07) masz poniżej minimalnego pułapu, ale nie wydaje mi się żeby to było przyczyna. Może tak jak @katani pisze coś im światło nie pasuje. A nie podgryza tam tej euphyli nic? ( np brzydal). A nie wzruszyłeś gdzieś detrytusu i Ci parametry nie skoczyły ?
 9. mib86

  Kilka korali strajkuje

  Azotu bez fosforu nie zjedziesz. Zakładam ze bakterie lejesz? Tam ta euphylia której widać szkielet to słabo ja widzę ale może się uda. W dipie wykąpać możesz, nie zaszkodzi. Czy jakaś główka nie jest zarażona bakteriami które powodują jej rozpad ? No i jeszcze jedno pytanie, stront i jod na jakim masz poziomie ?
 10. mib86

  Filtr RO DI

  Co do zywtonosci wkladow to nie ma okreslonej dlugosci. Zalezy to od tego jak brudna wode masz na wejsciu do membrany a zuzycie zywicy zalezy od tego jak "brudna" woda leci do zywicy. Najlepiej kup sobie przeplywowy miernik TDS, dopoki na wyjsciu bedzie 0 jest ok, jak powyzej to zywica do wymiany. Zywica bedzie dluzej zyla im czystsza woda bedzie do niej dostarczana wiec mozesz wymieniac czesciej prefiltry w filtrze osmozy.
 11. mib86

  Przezroczysto-brązowe gluty

  Wygląda jak śluz. Nie przesadziłeś z bakteriami mając za słabą cyrkulacje ? Pamiętam ze jak stosowałem po4 x remover czy jakoś tak się to nazywa (taka buteleczka z płynem), wlewałem to do panelu i tam słabo mi woda krążyła to właśnie takie gluty mi się robiły (a śmierdziały aż milo).
 12. No to ciekawe jest. Wprawdzie chemia to chemia ale stosowałem levamisol dwa razy i nigdy nie miałem problemow. Za pierwszym razem za krotko dlatego plaga mi się odrodziła, drugim razem po 3 dniach wrzuciłem węgiel i wszystko było ok. Nie miałem żadnych strat i nie robiłem podmiany wody. Od tego czasu minęły z dwa miesiące i jest elegancko.
 13. mib86

  Skok no3

  Mozesz lac bakterie biogro, mozesz zrobic podmiany wody, mozesz tez zastosowac jakies srodki gotowe chyba purigen absorbuje i azotany i fosforany. Tych gotowych srodkow nie jestem pewien bo nie uzywam, jedyne co stosuje to rowa phos na po4.
 14. mib86

  Sens Sumpa

  Posiadanie sumpa zawsze ma sens wedlug mnie (od chociazby po to ze w glownym zbiorniku nie zajmuje miejsca sprzet i nie szpeci akwarium). Wedlug mnie nie ma sensu w tak malym sumpie robic komor, na siporax zrobilbym koszyczek z kratki rastrowej reszte powkladal normalnie i juz.
 15. mib86

  Miernik TDS-3, błedne wskazania, nie ma kalibracji...

  ja mialem podobny i z tylu byl otwor. Wewnatrz mala srubeczka ktora sie dokonywalo kalibracji.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.