Skocz do zawartości

@Pawel

Klubowicz
 • Zawartość

  780
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wielkopolska
 • Akwarium
  morskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. @Pawel

  TOTM

  Ktoś tu ma chęć na totm
 2. @Pawel

  Tania mikro kostka z rybką - da się?

  Każdy chciałby morskie i tylko od weekendu coś tam porobić
 3. @Pawel

  Nowa 120-stka

  1) Jedni świecą docelowo od początku, inni nie świecą wcale, kolejni stopniowo zwiększają. Startowałem dwa zbiorniki w opcjach 2 i 3, różnicy nie było. 2) Nie kombinuj. AF Reef Salt później. 3) Bakterie żyją na piachu, skale, szybach i innych miejscach gdzie mogą osiąść. Spokojnie możesz lać, tylko nie przedawkuj. 4) W jakim celu chcesz robić podmiany w trakcie dojrzewania?
 4. @Pawel

  Pierwsza sól

  Co za recenzja Ale zgadzam się z nią 2 lata stosuje tę sól. Jest to chyba najpopularniejsza sól na rynku. Ma wielu hejterów, którym coś nie wyszło i zgoniło na sól. Jeszcze więcej osób z niej korzysta i nie narzeka. Startuj na docelowej. Słona była, ciężko wypłukać z ust
 5. @Pawel

  -20% z okazji urodzin Aquaforest!

  Sklepy mają ok 40% marże na produkty AF. Ceny są z góry ustalone przez AF i każdy sklep ma się ich trzymać. Często widać że sklepy próbują wyprzedawać towary AF i robią promocje. Wynika to z tego ze sklep musi zamówić dla przykladu minimum 10 testow na azotany a nie jest wstanie tego sprzedac. Racja 24
 6. @Pawel

  Project LPS 500+

  Fajna sztuczna skała, taka sztuczna jak z serialu Projekt Akwarium, tylko sztucznych korali brakuje i byłaby kopia ich tanków Niestety coraz bliżej polskim morszczakom do tego.
 7. @Pawel

  -20% z okazji urodzin Aquaforest!

  23
 8. @Pawel

  Miękas leci :)

  Mam już plagę tych ślimaków. Są wszędzie, ale inne korale na nie nie reagują. Zoa także, ładnie rośną i pojawiają się nowe główki. Nie zauważyłem, żeby jakieś główki znikały lub się zamykały.
 9. @Pawel

  Miękas leci :)

  Zbliżenie na ślimaka.
 10. @Pawel

  wzmocnienia szyby

  Nie dziw się że nie chce Ci szklarz bez wzmocnień zrobić. 70 cm to wysoki zbiornik, a 12 mm to minimum na takie akwarium. Ugięcie szkła będzie za duże. Mam 12mm przy akwarium 65cm i też firma twierdziła ze wzmocnienia muszą być. Widziałem akwarium 150 dlugie i 55 cm wysokie, ale na szkle 19 mm. Red sea akwaria reef robi z 15 mm ale 50-55 wysokie.
 11. @Pawel

  Miękas leci :)

  No marnie wygląda Kiedyś była duża, rozłożysta
 12. @Pawel

  Miękas leci :)

  W takcie dnia:
 13. @Pawel

  Miękas leci :)

  Wrzucę po powrocie z pracy.
 14. @Pawel

  Miękas leci :)

  Jutro postaram się o lepsze zdjęcia ślimaków oraz foto jak się pompuje. Z miękkich mam jeszcze 2x sarco, capnela, briareum, discosomy, pseudogorgonie, labophytum, sinularie, zoa. Wszystko ładnie rośnie. Jakby woda była jałowa to po tych koralach tez by coś było widać. Kubek z odpieniacza (niepełny - Twistman 200ext) wylewam średnio raz na dwa tygodnie.
 15. @Pawel

  Miękas leci :)

  Zauważyłem, że od jakiegoś czasu coś jej nie pasuje. Nie pompuje się w całości tak jak kiedyś. Ma coraz mniej polipów. Zdjęcie i film zrobiłem już przy gaszeniu światła dlatego jest zwinięta. Siedzi na niej trochę małych ślimaków. Zauważyłem też jedną asterinę. W tym problem? W akwarium trochę miękasów, trochę LPS-ów i jakiś SPS też się znajdzie. Cała banda ładnie codziennie polipuje w tym cztery euphylie. Dla parametrowców: temp. - 25, NO3-15 (salifert), PO4 - 0 (hanna), 0,03 (ICP), KH - 7 (salifert), mg - 1265 (af), ca - 400 (af), sól 33 ppt (reflektometr, kalibrowany na płynie saliferta) . Dodatkowo wyniki potwierdzone testem ICP. Test wykazał mało jodu 0.0089 - podbijam od tygodnia. Podmiany raz na dwa tygodnie. Ballinga nie leją - spadki nie są wykrywalne testami. Karmienie korali raz w tygodniu produktami AF. Ryby mrożonki + suchy z karmnika. Światło LED + T5. Akwarium 536l, zalane w kwietniu ubiegłego roku. Rybek 17. Cyrkulacja zmienna, nie szarpie Pomocy
×

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.