Jump to content

Pawkuu

Klubowicz
 • Content count

  123
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Małkinia Górna
 • Akwarium
  178

Recent Profile Visitors

489 profile views
 1. Pawkuu

  Prawie Kostka na wsi :)

  Dzisiaj spróbuje zakleić wszystkie łączenia i zobaczymy.
 2. Pawkuu

  Sklep acropora w wawie

  W sobotę byłem w Jadwidze Morskiej. P. Jadwiga poinformowała że niedługo pojawi się u nich skała z frachtu. Fresh coś czuję że nie wszystkie skały z frachtu wyglądają jak na zdjęciach @Słony leszcz po twojej wypowiedzi muszę się w końcu zebrać i podjechać do tego sklepu. Zawsze mi nie po drodze. Jedyny sklep ktorego jeszcze nie odwiedziłem w Wawie.
 3. Pawkuu

  Prawie Kostka na wsi :)

  Po burzliwym dojrzewaniu zbiornik dochodzi do siebie. Przez ostatni miesiąc przeszły chyba wszystkie możliwe plagi. Po tym wszystkim stwierdzam że ATM Colony jest przereklamowane. Podobny start miałem na poprzednim akwarium z Special Bland. Przez zaufanie w magiczną moc Colony padła mi galaxea i 3 Acany. Reszta acanek była bliska zejścia ale od kilku dni zaczynają polipować w nocy. Walczę jeszcze z cyjano. Doszedłem do wniosku że winą jest cyrkulacja która do soboty była zdecydowanie za słaba. Kupiłem na razie 2 szt JVP 131. Raczej je zmienię bo są za mocne ale póki nie zdecyduję się na coś konkretnego z cyrkulacji ze sterowaniem będą wiały. Został mi jeszcze jeden problem z hydrauliką. Błąd nowicjusza... Nie sprawdziłem szczelności przed zalaniem. Okazało się że przecieka w nieustalonym miejscu... Niestety komin mam w rogu i nie mam jak się dostać do niego... Może ktoś ma pomysł jak uszczelnić hydraulikę. Parametry na dzień dzisiejszy i parę fotek nowych mieszkańców PH 7,9 KH 8,3 Ca 470 MG 1380 NO3 10 PO4 0,03 @Karolem88 Rośnie
 4. Pawkuu

  AnT - Kropla Oceanu

  Ant, Podpowiesz gdzie można zdobyć takie odmiany Tubek?
 5. Cześć, W związku z likwidacja pierwszego akwarium morskiego. Przedstawiam swoje nowe szkiełko. Zbiornik full opti 65x50x55 cm komin zewnętrzny spływ, rewizja, powrót Sump: Zamówiony 3 komory w wymiarze 45x35x45 cm Hydraulika gotowa. Oświetlenie Zetlight 6600 Odpieniacz Tunze 9004 Cyrkulacja na chwilę obecną 2x SW-02. Bedzie wymiana na coś mocniejszego gdyż nie dają sobie rady. W tym miejscu zastanawiam się nad Gyre Jump MJ-GF4K chociaż nie wiem czy ma to sens przy takim wymiarze zbiornika. Pompa obiegowa DCP-2500 Skała żywa ok 6 kg z poprzedniego akwarium plus 10kg suchej Piasek 7kg: Reeflowers pearl white sand Na razie akwarium jest wspierane przez kaskadę FZN-3 z koszykami Bacto Gears i wata. Do czasu postawienia sumpa. W związku z koniecznością przeniesienia życia z moich akwariów w ciągu 4tyg. zdecydowałem się na start na bakteriach ATM Colony. Dzień 0 (17.08.2019r) ułożona skała i zalana 50/50 solanką z poprzedniego akwarium i świeżą: Dzień 4 Widać że bakterie szybko zadziałały. Do tego nie chciane życie równie szybko się pojawiło... Dzień 7 parametry: PH 8,0 NO3 25 PO4 0,5 Zasolenie 1,025 Czas na pierwsze korale: Dzień 14 pierwsze życie: Dzień 18 dalsze przenoszenie korali. Parametry: PH 8,0 No3 10 PO4 0,5 Zasolenie 1,025 Na dzień dzisiejszy Nie widać by korale ucierpiały: Dzisiaj zrobiłem pierwsze pełne testy i chyba mam zbyt wysokie KH. Zrobię jeszcze raz testy jutro zobacze jakie wyniki bedą Parametry: PH 8,0 NO3 5 PO4 0,25 KH 11,80 Ca 450 Mg 1380 Zostało mi do przeniesienia 3 korale niefoto. Zostawiam je na sam koniec by parametry były jak najbardziej stabilne i bliskie 0 (azotany i fosforany)
 6. Pawkuu

  Pawkuu

 7. Pawkuu

  Tubastrea czarne/zielone odmiany

  Byłem w sobotę mieli tylko pomarańczowe. Chyba będzie trzeba odpuścić sobie temat...
 8. Pawkuu

  Tubastrea czarne/zielone odmiany

  Czy ktoś z forumowiczów spotkał się w handlu z innymi odmianami tego korala niż różowe i pomarańczowe/żółte. Od dłuższego czasu poszukuje odmian czarnych i zielonych. Nigdzie nie mogę ich znaleźć.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.