Jump to content

heatbeat

Klubowicz
 • Content count

  30
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  ze wsi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. heatbeat

  Stara skała, pomocy!

  Umyj skale myjka cisnieniową. Pozniej albo podchloryn sodu i neutralizacja roztworem tiosiarczanu, albo perhydrol i powtorne mycie cisnieniowo. Pozniej moczenie w solance i pomiar parametrow. Podmianka solanki i dawkowanie bakterii. W przypadku takiej zaniedbanej skały moczenie w wodzie RO jest bezsensowne. Co ma niby dać?
 2. heatbeat

  Wstrzymano eksport koralowców z Indonezji

  @nanokaczor spodziewasz się że dozują tam Ballinga?
 3. heatbeat

  Żywa skała

  Whitecorals wysyłają do naszego kraju. Inne sklepy z niemcowni też. Zapytaj jeszcze Seba z seafarm - chyba też był w stanie coś zorganizować.
 4. heatbeat

  Awaria grzałki - korale "ugotowane" :(

  Nie ma znaczenia ile grzałek będzie w baniaku - energia jaką trzeba dostarczyć jest taka sama w przypadku 1 jak i 18 grzałek. Grzałki są tak prostymi urządzeniami, że nie ma tu absolutnie miejsca na jakiekolwiek "inne czynniki" poza różnicą temperatur pomiędzy wodą w akwarium a otoczeniem, oraz przy uwzględnieniu energii cieplnej dostarczanej do wody przez pracujące pompy, lampę itd. Idealny układ, to duża grzałka podpięta pod regulator PID z jakimś watchdogiem.
 5. heatbeat

  Żywa skała

  O ile dobrze pamiętam, to pod koniec roku ktoś zamawiał z whitecorals - 25 Eur/kg. Jakość miała ponoć urywać zadek.
 6. heatbeat

  Diody Cree moduły

  Nie za dużo białego w tym module? Czym to zasilasz? Jak wysoko powiesiłeś nad baniakiem? Ciekaw jestem - bo też na czymś takim będę budował...
 7. heatbeat

  Pierwsza sól

  Albo Tequilą
 8. heatbeat

  Akwaria SPS LED-only

  Mają, ale nie w tym wątku....
 9. heatbeat

  śmierdząca skała

  Jeśli zostawisz tę skałę w śmierdzącym syfie, gdzie zapewne fosforany są poza zakresem każdego testu akwarystycznego, to skała tych fosforanów naciągnie. I nawet jeśli ją później jakoś wyczyścisz - i zalejesz świeżą solanką - to ona te fosforany będzie wtedy oddawała. Jeśli na razie nie startujesz to po prostu umyj skałę myjką ciśnieniową żeby pozbyć się martwej organiki. Kup podchloryn sodu i wsadź do niego skałę żeby dobić wszystko. Jako że teraz nie ma opcji aby skała wyschła na wiór na słońcu - zatem resztki chloru możesz zneutralizować przy pomocy roztworu tiosiarczanu sodu. Przemyj jeszcze raz, wsadź do beczki, zalej świeżą solanką, uruchom cyrkulację, dodaj bakterie i niech się kręci. Po tygodniu wymień solankę na świeżą, dodaj bakterię i niech się kręci dalej. Zrób jeszcze ze 2 podmianki, a później niech się samo kręci aż zbiornik przygotujesz - co jakiś czas dodaj bakterie. Po tych zabiegach skała z beczki będzie "jak nowa" i dodatkowo zasiedlona bakteriami - będziesz miał gotowca kiedy ruszysz ze zbiornikiem.
 10. heatbeat

  Pierwsza sól

  Mogą być Microbacter7, Special Blend lub AF BIO S - lub inne - wybór jest spory. Dobrze jakbyś miał testy chociaż na NO3 i PO4.
 11. heatbeat

  Jonafish

  W dzisiejszych czasach 2 samce też mogą stanowić parkę...
 12. heatbeat

  Akwaria SPS LED-only

  Temat nie sprowadza się jedynie do "tylko diody cree" - bo zagadnienie jest znacznie szersze. Znajdź, proszę, kolego diody led cree w pasmie UV do lampy...
 13. heatbeat

  Obsada 300l

  W 300l to mozesz miec jednego malego pokolca. Moze to byc Strigosus czy Tominensis, lub Scopas. Żaden z tych ktore wymieniles do 300l sie nie nadaje.
 14. heatbeat

  Obsada 300l

  Na https://www.liveaquaria.com/category/15/ można sprawdzić które ryby są do jakiego litrażu, które są agresywne, a które podgryzają korale.
 15. heatbeat

  Czarny a Biały piach

  Ten czarny wygląda w akwarium jak popiół z papierosa i ma właściwości magnetyczne.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.