Jump to content

greggoldi

Klubowicz
 • Content count

  105
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Grzegorz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Małoposkie
 • Akwarium
  140x60x50.

Recent Profile Visitors

698 profile views
 1. greggoldi

  Jaka lampa do 130x70x60

  Na targowisku widziałem maxspect rsx 300, za 3k. Moim zdaniem nic lepszego nie kupisz, przy czym ja nie mam pojęcia o świetlówkach czy hqi. Jeśli chodzi o ledy, ta r5 jest bardzo dobra.
 2. greggoldi

  Maxspect Recurve R6-090 VS RSX R5-200

  To na pewno jest najrozsądniejsze. Ja dla tego wybrałem maxspecta, że te lampy mogłem testować, sprawdzać, zastanawiać się. Przy okazji z tego co mi wiadomo nikt nie narzeka na serwis. Zarówno ten wynikający z gwarancji jak i późniejszy.
 3. greggoldi

  Maxspect Recurve R6-090 VS RSX R5-200

  Główne panele led są te same, a paski ledowe w skrzydełkach... No cóż, chwała marketingowcom. Nie jestem teoretykiem, lampę kupowałem dla siebie, obie mogłem dobrze ogarnąc w sklepie, zapewniam że spędziłem nad tym kilka godzin... Bez czytania internetów, za to bawiąc się lampami, przekładając je nad ten sam zbiornik. Myślę że wiem o czym piszę.
 4. greggoldi

  Maxspect Recurve R6-090 VS RSX R5-200

  Ja mam rsx. Zastanawiałem się nad R6 ale doszedłem do wniosku że poza oczywistą "zajebistoscią" recurve realnie nie daje niczego czego nie mam w R5. A skoro (w praktyce) nie widać różnicy....
 5. greggoldi

  Wielkość zbiornika

  Miałem 150x40x60h, teraz mam 140x60x50h. Zupełnie inny świat. Zdecydowanie jak najwieksza głębokość dna....
 6. greggoldi

  (s) Kraków żywa skała, rozgwiazda piaskowa

  No właśnie wszystkie skały z tego akwarium sa do sprzedania. Część już poszła do nowych właścicieli.
 7. greggoldi

  (s) Kraków żywa skała, rozgwiazda piaskowa

  Nic nie dostałem.
 8. greggoldi

  (s) Kraków żywa skała, rozgwiazda piaskowa

  Jest jest. A kilka dni spokojnie przeżyje dopóki nie znajdzie nowego domu.
 9. Sprzedam żywą skałę, około 20 kg, pozostałość po nowej aranżacji zbiornika. Skała ładnie obrośnięta zoa, xenią, grzybami, capnellą i innymi miękasami. Niestety zdjęć rozgwiazdy nie mam, jest gdzieś między skałą. Skała 30 zł/kg Rozgwiazda 40 zł
 10. Jak w temacie, sprawny, cichy. 700 zł.
 11. greggoldi

  Cyrkulator i lampa do 450l

  Ja mam w akwarium maxspect, gyre 250, ustawiony wysoko naprzeciw komina, zmiata cały film, wystarczą pojedyncza pompa ustawiona w trybie okresowym na 40% mocy. Dodatkowo mam jebao 8, ta jest włączana na kilka godzin od czasu do czasu.u mnie jest ustawiona jako wavemaker, pozwala to wymieść dyretus z miejsc w których zbiera się przy standardowej pompie. Obieg też ci będzie robił trochę roboty. Lampę mam rsx300, cztery osobne kanaly, świty i zmierzchy. Świetny wygląd przy postawieniu na seryjnych nogach. Więcej nic nie trzeba. Na pewno najlepsza z lamp które miałem dotychczas, ale ja nie miałem żadnej dobrej i uznanej lampy. Wczesniej była prosta belka świetlówkowa, potem 2x165w chinka.
 12. greggoldi

  Maxpect Recurve R6-120 opinie/zdjęcia

  Ja mam rsx 300. Jestem z lampy bardzo zadowolony. Nie znam R6 ale uważam że te 4 kanały z R5 w zupełności wystarczą. Fluo świeci bardzo ładnie pod kanałem b czyli niebieskim. Niektórzy twierdzą że lampa zwłaszcza na zdjęciach daje różowawy poblask. Na to też jest lekarstwo, wystarczy wyłączyć kanał c czyli kanał UV. Swoją drogą, kanał UV ustawiony na 1% robi za swietne oświetlenie nocne.
 13. greggoldi

  Targowisko - czy i jak zmienić zasady ?

  Cała ta dyskusja to nic innego jak nabijanie postów. Pisanie dla pisania, warto jednak utwierdzić się w przekonaniu że niektóre osoby są specjalistami od wszystkiegoio, wszystkim coś muszą napisać. Od moralności /łamania regulaminu forum, przez najrzadsze ryby, aż do akcesorii z Chin, których nigdy na oczy nie widzieli. Ja nawet tego nie krytykuje, jedni mają chęć się uzewnętrznić we wszystkim, inni z kolei jak nie wiedzą czegoś "na pewno" wola milczec. Sa jeszcze tacy którzy uważają się onieśmieleni splendorem gwiazd forum i milczą bo jak tu dyskutować z tuzami, zwłaszcza gdy ma się inne zdanie. Niestety poza tymi pierwszymi by domknąć zapisy regulaminu, chcąc skorzystać z giełdy trzeba potem pisac cokolwiek
 14. Moim zdaniem powinien być jednak na powrocie. Zasilany pompą obiegowa po trójniku. Ustawiasz zawór na odnodze prowadzącej do filtrów i ustawiasz tam przepływ jaki ci pasuje. Po pewnym czasie i tak dojdziesz do wniosku że im mniej urządzeń tym lepiej.
 15. Kiedyś gdy miałem UV, bioreaktor i dodatkowy filtr przepływowy, miałem to podłączone do obiegu w rurze powrotu przez dodatkowy trójnik i zawór. Nie spinaj osprzętu bezpośrednio przez obieg.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.