Jump to content

@Beti

Moderator
 • Content count

  2565
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About @Beti

Kontakt

 • AIM
  B&D

Informacje o profilu

 • Imię
  Beata
 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  Sląskie
 • Zainteresowania
  wielkie....:-)
 • Akwarium
  150x65x60 mini rafa 660L netto start 10.03.2017 oświetlenie Maxspect Razor R320w 15000k + 2x 54W T5

Recent Profile Visitors

7027 profile views
 1. @Beti

  Akwarium 2019 :) konkurs :) Wygrane!

  Witam, Pytanie czy są osoby które podawały adres a nie otrzymały nagród, prosze o kontakt na PW
 2. @Beti

  Salarias fasciatus

  @Wilkers obecnie dostałeś warna w promocji, radzę przemyśleć kolejne wpisy. Jest regulamin poczytaj jeszcze raz pkt 11
 3. @Beti

  ---oświetlenie akwarium---

  Cała Australia jedzie tylko na Led i wszystko rośnie, T5 to rzadkość tam, ale jak kto woli.. tu jest Polska. Dobre markowe lampy Led to drogie lampy, a dobra lampa w morskim to połowa sukcesu.
 4. @Beti

  Problem z pompą DCP 2500

  @dadario wszystko fajnie, czy uważasz że ten grzebień wg Ciebie jest wklejony ok ?
 5. @Beti

  ---oświetlenie akwarium---

  To nie jest tak do końca po co zmieniać, np pod t5 nie uzyska super fluo.. są piękne korale które pod t5 nie oddadzą tego co pod Led, ale to oczywiście jeden z powodów, dwa nie wymienia świetlówek, trzy jednak trochę mniejsze zużycie prądu Zawsze są plusy i minusy
 6. @Beti

  Problem z pompą DCP 2500

  Zgoda, temu napisałam na szybko, rozwiązanie chwilowe.
 7. @Beti

  Problem z pompą DCP 2500

  Albo na szybko zdjąć grzebień i połowę z niego ciach...obniży poziom wody w zbiorniku np o 1cm
 8. @Beti

  Problem z pompą DCP 2500

  mam ten sam typ grzebienia, jakoś nie wyłamuję ząbków wszystko jest ok.. to dlaczego u @Pawkuu ma być inaczej? z jakiego powodu ? na pewno nie z powodu grzebienia. nie zgodzę się z tym stwierdzeniem,oczywiście każdy swoje może twierdzić. Ewidentnie woda ma spływać delikatnie nad grzebieniem. Jest jeszcze inna możliwość, grzebień jest wklejony stosunkowo za wysoko w kominie wg zdjęcia,chyba że grzebień da się jeszcze dać w dół, jak woda zacznie go przelewać akwarium jest prawie pełne wody na maxa.Kolega się boi że go przeleje.Proszę zwrócić uwagę ile zostaje szkła od górnej krawędzi grzebienia,uważam że za mało... zamontuj Gyre ustaw na falowanie wody i woda na podłodze na bank. Oczywiście gdybam... ale też tak może być, temu ktoś sprzedał akwarium,czy mało było przypadków że akwarium był bubel.. ps teraz mierzyłam, u mnie akwarium od górnej krawędzi grzebienia ma jeszcze szkła 3,8cm w przypadku @Pawkuu na oko strzelam 1,2cm uważam że to będzie działać jak doleje wody ,musi się przelewać nad grzebień tylko w tedy zbiornik jest prawie na full wody i tu jest problem czy w tedy sump przyjmie wszystko np przy braku prądu itp
 9. @Beti

  Problem z pompą DCP 2500

  wiem widziałam,chciałam pomóc, wydaje mi się że od samego początku jak przypuszczałam jest mało wody w obiegu... ale trzeba sprawdzać. Oczywiście istnieje jeszcze jedna możliwość, kolega twierdzi że kupił akwarium , ktoś go sprzedał bo było coś z nim nie tak, mam na myśli hydraulika i komin.Ale to już gdybam...
 10. @Beti

  Problem z pompą DCP 2500

  Czy spływ i rewizja jest na 100% drożny ? sprawdzałeś ? Mnie się wydaje jak wspomniałam na samym początku za mało jest wody w obiegu.
 11. @Beti

  Problem z pompą DCP 2500

  Tak przepraszam o rewizję chodziło, sorry Ktoś kto robił to źle zrobił rewizja też powinna być f32
 12. @Beti

  Problem z pompą DCP 2500

  Sa dwa wyjścia - powiększyć splyw na f32 -dać pompe DCP 2000 bo obecna jest za mocna w tym przypadku, bo ona idzie na 30% min chyba tak ? Niestety one tak mają.
 13. @Beti

  Problem z pompą DCP 2500

  Czyli jesli dobrze rozumie to: Pompa na min pompuje za szybko wodę,a rurki nie odbieraja tego mimo rewizji tak ? i odkreconego zaworu na full ?
 14. @Beti

  Problem z pompą DCP 2500

  @Pawkuu czy posiadasz rewizję w zbiorniku ? Czyli spływ + dodatkowa trzecia rurka ? i jakiej srednicy ? nadmiar wody tam właśnie spływa, zawór na powrocie jest ?
 15. @Beti

  Problem z pompą DCP 2500

  Myślę że nie...grzebien jest tak zrobimy aby przepuszczał wystarczającą ilość wody. To kwestia ustawienia pompy i zaworu na spływie, oraz odpowiedniej ilości wody w obiegu.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.