Skocz do zawartości

Grzegorz95

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    228
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Skąd:
    Wodzisław. Sl

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Grzegorz95

    Chłodziarka do akwarium

    Akwarium ma 250 litrow U mnie to nie zda egzaminu praktycznie caly dzien mnie nie ma. A mieszkam w domu na gorze gdzie slonce caly dzien prazy na dach i pomieszczenie sie nagrzewa akwarium wtedy ma 28 ' Ja tez teraz puscilem wentylator na calego sumpa i szafke mam otwarta zobaczymy dzis jaka bedzie temp jak wroce z pracy.
  2. Witam. Czy ktos z was zastanawial sie lub budowal chlodziarke do akwarium? Mam problem z temperatura w moim baniaku . A ze gotowe chlodziarki maja kosmiczne ceny zastanawiam sie czy nie mozna bylo by czegos sklecic sensownego. A ze prowadze aklep ze sprzetem agd mam sporo uszkodzonych lodowek ,chlodziarek, kostkarek,maszyn do produkcji lodów ,oraz ogniw peltiera . Do wykorzystania . Pierwszym pomyslem bylo przyklejenie do szyby sumpa ogniwa peltiera ( ktore z jednej strony mrozi z drugiej strony grzeje) Ale problemem bylo by odprowadzenie ciepla z radiatora ktory wymaga chlodzenia musialo by to byc wyprowadzone po za szafke a i tak pewnie czesc ciepla by oddało a one gromadzilo by sie w szafce nagrzewjac sumpa. Drugim pomyslem bylo umiejscowienie malej pompki w sumpie polaczonej z cienkim przewodem akwarystycznym z niego zrobil bym taki slimak i umiescil bym go albo w maszynie do produkcji lodów albo w kostkarce zalanej plynem ktory nie zamarza.aby przeniesc chłód na wąż. Spowrotem wracala by zimna woda. Przerabial juz ktos cos takiego ? Jest sens w ogole zabierac sie za robote ? Nie mam pojecia czy wydajnosc bedzie odpowiednia albo czy nawet nie za duza jesli by sie tak stalo to musial by byc jakis termostat.
  3. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Z sumpem mam 250l dzisiaj może mi się uda kupić te ampułki. Póki co korale są pod mostkiem.euphylia się pompuje ale nie do przesady a caluastrea traci tkankę z dużych polipow za to 2 małe polipy zaczynaja rosnąć.
  4. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Mój w miarę dobrze mierzy sprawdzałem w odpowiednio zasolonej wodzie do podmiany czy pokazuje tyle ile powinien. Zrobię tak jak wyżej koledzy podali Wstawię korale pod mostek i zastosuje biodigest Reefbooster. Wleje 2 ampułki na tydzień. Wyeliminuje tym sposobem zbyt mocne oswietlenie/zbyt mocny ruch wody/i głodowanie korali. Dam znać za kilka dni jak mają się korale dzięki za rady
  5. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Salimetrem Coś w tym może być bo w ogóle się nie pompowała a jak podałem jej pipeta ikre z mrożonki to na drugi dzień już była bardziej napompowana.
  6. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Wstawię pod mostek sprawdzimy co się będzie działo nic nie dozuje. Tylko bakterie i podmianę robię co tydzień.
  7. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Raczej nie bo ciągle kiedy jestem w domu się przyglądam akwarium mam go obok telewizora i nigdy nie zauważyłem żeby coś podgryzała. No bardzo ładny koral ja mu nie popuszczę A nie jest czasem tak że miękasy mi wytwarzają toksyny i podtruwają lps i sps? Mam lobopythony. Dużego sarco. Capnelle. I jak dla nich to jest woda raczej zbyt czysta bo przyrostów zadziwiających nie mają. Briareum za to ładnie rośnie.
  8. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Salifertem. Też już myślałem o czymś takim masz jakąś sprawdzona firmę z której to dozujesz?
  9. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Mi w ogóle się nie dźwiga Po4. W pierwszym moim małym zbiorniku miałem Po4 na 0 i duży magnez i tak samo teraz tutaj w tym większym akwarium.
  10. Grzegorz95

    Caluastrea oraz euphylia

    Edytowałem post wrzuciłem zdjęcia lampę mam giesmann Aurora LED +t5 skręcona mniej więcej na 60% jak miałem mocniejsze światło to glony atakowały.
  11. Witam pisze z prośbą o pomoc. W moim akwarium mam problem z koralami. Niektóre żyją mi już bardzo długo i mają się dobrze. Ale bardzo podoba mi się caluastrea i euphylia. Podchodzę do tych korali już 2 raz bo ostatnim razem mi niestety padły. Może ja coś robię źle? Może źle je karmie? Warunkow nie mam najgorszych. Dlatego zaczołem się zastanawiać nad przyczyną dlaczego one u mnie marnieja. Moje parametry : Zasolenie : 1,026 Temp - 26' Ph:7,8 Kh:8,0 Ca:410 Po4:0 No3:5 Mg: 1500+ ( zawsze miałem wysoki) Karmie 2 razy w tygodniu mrozonkami nabieram pokarm do pipety i podaje wprost do otworu korala. Nie wykazują zbytnio apetytu prawie w ogóle nie wciągają pokarmu. Co takiego robię źle że te korale maja u mnie tak ciężko i marnieją? Caluastrea traci zielona tkankę i bardzo słabo się pompuje. Euphylia niedawno była ładnie napompowana od 3 dni cześć polipow jest sflaczala. Korale mam u siebie 3 tydzień. Zdjęcia zaraz dodam.
  12. Grzegorz95

    SarcoPython pokurczony.

    Obserwowałem sarco przez tydzień. Rusza się praktycznie cały czas raz się pokurczy za 10 minut znowu się rozłoży. Ale bardzo zadko wyciąga " czulka" czyżby nie był głodny? A może w wodzie nie wyczuwa pokarmu i dlatego ma je schowane?
  13. Grzegorz95

    SarcoPython pokurczony.

    Hahaha nie nie nie mówiłem tak. Mój to jakiś wybredny musi być albo się obraził U mnie w akwarium nawet w tym małym pierwszym które miałem Po4 nigdy się nie pokazało. Dlatego dziwne dla mnie jest jeżeli ktoś mówi że podwyższa w akwarium Po4 bo mi to się nigdy nie udało no3 owszem ale nie po4
  14. Grzegorz95

    SarcoPython pokurczony.

    No teraz będziemy obserwować dzięki bardzo za rady. A pytanie trochę z innej beczki może ktoś będzie się orientować. Korzystam z aplikacji Futura bt do ustawiania lampy. I bardzo mnie męczy że nie ma w niej opcji która pozwala na zapisanie własnego ustawienia. I ewentualnej ponownej korekty. Chyba że coś źle robię. A może są jakieś inne aplikacje które połączą się z giessmanem?
  15. Grzegorz95

    SarcoPython pokurczony.

    Z czego się orientuję to węgiel aktywowany wyciąga również różnego rodzaju metale i temu podobne. Więc leżąc w miejscu gdzie woda przepływa z ilością 6 tys litrów na godzine przez 2 tygodnie z pewnością usunie przynajmniej część tego co ewentualnie mogło by zalegac.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.