Jump to content

jacgues

Klubowicz
 • Content count

  28
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, Zgodnie z tematem, kupię: 1. Reaktor na media / glonowy 2. Pompę dozującą 3. System automatycznej dolewki
 2. Cześć, tak jak w temacie. Osoby sprzedające proszę wysyłać konkretne informacje zawierające zdjęcie i cenę.
 3. jacgues

  Wysokie NO3 - czy to możliwe w moim setupie?

  Nie pozmieniałem. Postawiłeś sobie w głowie teorię i bardzo się starasz interpretować moje wypowiedzi tak, aby pasowały do niej. Nie tędy droga. Wszystkie parametry są pod kontrolą, a przynajmniej były, zanim nie zacząłem solidnie karmić mrożonkami. NO3 wybiło, reszta jest ok. Mam m.in. wysokie KH na poziomie ok 11, ale to jeszcze jest akceptowalne, więc z tym szczególnie nie walczę, tym bardziej, że wahania są bardziej szkodliwe. Tak, Resun zmieniam na Miniflotora. Natomiast nie zamierzam stosować tylko odpieniacza, by radzić sobie z nutrientami. Od tego mają być przede wszystkim reaktory glonowe i VSV do pomocy. Na razie także robię jeszcze podmianki, póki jest taka potrzeba.
 4. jacgues

  Wysokie NO3 - czy to możliwe w moim setupie?

  Nie, zle pamiętasz: - Karmię 2x dziennie, czasem 3 raz bardzo niewiele z czego 1 to mrożonka. - Starczy na ponad rok karmienia, ponieważ nie tylko ryby z tego zbiornika będą to jadły, a także planowana jest przesiadka - Parametry są pod kontrolą, nie mam plag, jedynie wysokie NO3 (przynajmniej wg testów kropelkowych), które mnie niepokoi. - Makroglony są celowo w zbiorniku dla zbicia parametrów i w oczekiwaniu na reaktor (jeden już powstał) - światło jest do zmiany, to prawda - Nie, napisałem, że może Salarias coś z tego skubnie, ale makro algi mają inne przeznaczenie. Dzięki za rady, na razie ograniczę karmienie do 2x dziennie w niewielkiej ilości i poczekam aż glony w reaktorze się rozrosną, a NO3 spadnie. Zwiększyłem także dawkę VSV do 2x 1,5ml dziennie. Zero objawów zakwitu.
 5. jacgues

  Wysokie NO3 - czy to możliwe w moim setupie?

  Odpieniacz jest słaby RESUN300, ale pieni konkretnie jak na ten zbiornik. Codziennie wyrzucam z niego ciemny syf. Zbiornik ma 2 miesiące. Skała jest żywa, dojrzała i przeniesiona z innego zbiornika. Nie była długo w podróży ani nic z tych rzeczy.
 6. jacgues

  Wysokie NO3 - czy to możliwe w moim setupie?

  Leję 15 ml Microb lift Special Blend (na 128l zbiornik) / tygodniowo. Mam mnóstwo żywej skały (21kg), ceramikę i 1kg Biosphere, więc powierzchni dla bakterii jest dużo więcej, niż jest wymagane w takim zbiorniku. Obsada: 2x błazen, 2x garbik, 2x Pterapogon, doktorek, Salarias, babka piaskowa, krab percnon, 2x elegans, 2x czerwononogi, 2x L. Debelius, 2x L. Amboinensis, 2x Nassarius, 5x średniej wielkości ślimaki, których nazw nie znam. Wszystkie ryby / kraby / ślimaki są młode. Do tego ogromna ilość wieloszczetów, w tym jeden potwór.
 7. Cześć, Testy Salifert i AF pokazują mi NO3 na poziomie 100. Życie ma się dobrze. Karmię 1 kostkę niepłukanej mrożonki dziennie, + suche 1x dziennie. Akwarium 128l. W zbiorniku mam dużo makroglonów, które rosną szybko. Do akwarium podłączony 2l reaktor Spaghetti (mam go od niedawna, na razie tylko częściowo zepełniony), od 2 tyg leję 2ml dziennie VSV. Zastanawiam się czy w takim setupie wysoki poziom NO3 jest możliwy.
 8. Cześć, Kupiłem Reeflowers All Elements + KH. W zbiorniku mam proste SPSy (głównie Montipory, 2 Acry) i sporo LPSów w 128l i trochę miękasów. Zastanawiam się czy te dwa preparaty do Ballinga wystarczą (zawierają jod i stront) czy jednak extra dawkowanie tych pierwiastków śladowych mimo wszystko będzie wskazane.
 9. jacgues

  Prochy do ballinga

  Aquaforest SBS
 10. Cześć, Milkę już mam, ale chętnie kupię także szczepki innych SPSów, które nie mają dużych wymagań, są łatwe w utrzymaniu i mają patykowaty kształt (talerze mnie nie interesują).. Uprzejmie proszę o oferty ze zdjęciami i cenami.
 11. Cześć, Mój obecny czyścik wymaga, by dane miejsce dynamicznie co najmniej kilka razy przejechać, by porządnie wyczyścić szybę. Szukam czegoś, co będzie znacznie skuteczniejsze w czyszczeniu. Niekoniecznie skrobaczki z samymi ostrzami, a raczej może coś w klimacie JBL Floaty II. Akwarium 128l 80x40x40 6mm grubości.
 12. jacgues

  Czy taki odpieniacz ma prawo działać efektywnie?

  Czy myślicie, że taki Aqua Medic Miniflotor będzie wyraznie lepszym wyborem? Praca na tej samej pompie powietrza 150l/h, chodzi mi raczej o różnice konstrukcyjne.
 13. Cześć, Zakupiłem odpieniacz Dymax z kostką lipową i podpiąłem go pod napowietrzacz 150l/h. Sęk w tym, że z racji jego budowy zastanawiam się, czy takie urządzenie w ogóle ma sens... Spójrzcie, proszę, na ilustrację poniżej. Pęcherzyki powietrza unoszące się z kostki powodują, że woda leci do góry i naturalnie powstaje piana - wszystko ok. Problem natomiast stanowi fakt, że woda nigdzie powyżej nie ma ujścia (z wyjątkiem collection cup na odpady). Co za tym idzie, budzi to moje wątpliwości i nasuwa na myśl tezę, że w takiej sytuacji kostka napowietrza cały czas tę samą wodę uwięzioną w akrylowej tubie odpieniacza, bez odpowiedniej cyrkulacji płynu. Jedyny otwór, przez który może dostać się woda do odpieniacza, znajduje się z kolei poniżej kostki lipowej. Czy moje rozumowanie jest właściwe?
 14. Cześć, Tak jak w temacie. Zależy mi przede wszystkim na ciszy. Mile widziane dobre konstrukcje DIY oraz produkty typu Aquamedic Mini Flotor i podobne (generalnie jestem bardzo otwarty na odpieniacz zasilane zewnętrznie, z kostka lipowa, ale nie zamykam się na inne propozycje).
 15. Jak wysoka powinna być? Chciałbym zastosować możliwie najniższą, przezroczystą.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.