Jump to content

Pawelo2222

Klubowicz
 • Content count

  131
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  Red Sea Reefer 250

Recent Profile Visitors

582 profile views
 1. Pawelo2222

  Słowo o M-L herbtana

  Cześć, ja stosowałem i herbtanę i polyplab medic. Oba nie pomogły. O ile medic nie miał żadnego wpływu na korale, to jeśli zdecydujesz się się na herbtanę to przygotuj się na marudzenie ze strony korali i skok konsumpcji KH. Na rynku jest jeszcze oodinex, który w moim przypadku jako jedyny pomógł. Jednak niektóre korale go nie lubią, a seriatopory jaśnieją.
 2. Pawelo2222

  [S] Mandaryn LSD synchiropus picturatus Warszawa

  Sprzedane, do zamknięcia.
 3. Pawelo2222

  MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

  A moja nawet tydzień nie podziałała i już się zrąbała. Po włączeniu trybu karmienia już nie wstała. Pokazuje na zmianę % ustawionej mocy i OFF. Ktoś miał może taki przypadek?
 4. Witam, sprzedam mandaryna lsd. Zjada wszystko co trzeba czyli mrożonki i wirki. Z wirków i wszelkich innych robaczków opielił już 2 akwaria. Kupiony był jako samiec, ale w domu okazało się, że to jednak chyba samica, bo nie dogaduje się z samicą z głównego akwarium. Jest u mnie ponad 2 miesiące. Cena 80zł.
 5. Pawelo2222

  MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

  Moja jest nówka 330, jeszcze nie zdążyło w nią nic wejść:) masz 350 czy 330? bo moja 330 powyżej 50% warczy strasznie. Pewnie lepiej byłoby wziąć 350 i skręcić ją do 30% ale teraz już za późno:/
 6. Pawelo2222

  MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

  A jeszcze takie pytanko, czy Wasze gyre też są takie głośne? Przy mojej jebałka ow-25 jest bezgłośna.
 7. Pawelo2222

  MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

  Dzięki Panowie!
 8. Pawelo2222

  MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

  Jakie programy masz ustawione? Co ile zmieniasz?
 9. Pawelo2222

  MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

  Na cynę i inne metale niepożądane polecam pantalith. Super preparat. A ja z kolei mam pytanie do użytkowników pomp gyre 300; jak macie zaprogramowane swoje pompy? Używacie gotowych presetów czy jednak swoje programy?
 10. Pawelo2222

  Zielone światło

  Cześć, ja używam dużo zielonego światła - zielony kanał w hydrach mam ustawiony na 68% przez ok. 5 godzin. Na pewno daje o wiele bardziej "morski" wygląd akwarium, bo ja osobiście nie lubię takiego wściekłego granatowo fioletowego światła. Czy zielony ma jakiś wpływ na korale ciężko mi powiedzieć, bo równolegle z zielonym zacząłem świecić więcej białym, a to ma duży wpływ na wybarwienie acropor w mojej opinii. W szczególności różowych, niebieskich i fioletowych. Poniżej zdjęcia dwóch szczepek, przy zaczynaniu zwiększenia białego i zielonego kanału i jakiś miesiąc z haczkiem po zwiększeniu obu kanałów. Możliwe, że tylko biały kolor to zrobił, a możliwe, że kombinacja biały + zielony - ciężko to stwierdzić. Z kolei czego jestem pewien to to, że czerwony kolor powoduje, że spsy rosną na boki, poziomo, a nie w górę. A tak z innej beczki, widmo podstawowych niebieskich świetlówek giesmanna czy ati, zawiera pik zielonego światła, więc na bank nie powinno mieć złego wpływu na korale.
 11. Pawelo2222

  Fioletowa akra zielenieje - światło?

  Za niskiego, ale przed dozowaniem lepiej upewnić się testem.
 12. Pawelo2222

  Fioletowa akra zielenieje - światło?

  W jakim cyklu świecisz? Jeśli chodzi o zielenie niebieskich/fioletowych akropor to u mnie działo się to bez względu na nadmiar czy niedobór żelaza. Ale dotyczyło to tylko danego koloru akropor. Gdzieś czytałem, że ma to związek z tym, że niebieska tkanka akropor odbija większą część niebieskiego światła, dlatego potrzebują więcej białego. Ale jeśli czerwone zoa zrobiły się bure to sprawdź poziom potasu.
 13. Pawelo2222

  Fioletowa akra zielenieje - światło?

  Jakie masz świetlówki? Możliwe, że masz za dużo niebieskiego a za mało białego. Czasem jak jest za dużo niebieskiego to różowe akry robią się szarobure bądź zielone, a niebieskie i fioletowe zielenieją. Nie dotyczy to też wszystkich gatunków, np. tricolor trzymał fiolet w każdym świetle w jakim go miałem. Może dlatego, że ma zielone polipy.
 14. Pawelo2222

  Catalaphyllia - podział

  Jesteś pewien, że to catalaphyllia? Mam 2 catalaphyllie, które pojedyncze polipy mają wielkości otwartej dłoni i nigdy nie widziałem, żeby urodziły małe polipy, odrębne od głównego szkieletu. Z chęcią zobaczę fotkę.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.