Jump to content

Pawelo2222

Klubowicz
 • Content count

  81
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  Red Sea Reefer 250

Recent Profile Visitors

498 profile views
 1. Witam, Na sprzedaż posiadam młode pterapogony z własnej hodowli. Wielkość około 5cm. Wcinają wszystko jak piranie. Pozostało 4 sztuki, cena 50zł/szt. Odbiór tylko osobisty.
 2. Pawelo2222

  Zaraza

  Mi to wygląda na montiporowe ślimaki nagoskrzelne.
 3. 36W na około 230-240l w obiegu. Podłączoną mam na powrocie. Wyłączam tylko w czasie podmian i przy podaniu aminokwasów. Działa tak już na bank ponad pół roku. Rurówek jak i innych żyjątek jak np. kiełży, widłonogów, wężowideł a przede wszystkim gąbek mam sporo w sumpie, w refugium i w głównym. Wszystkie korale się pompują i rosną jak wściekłe.
 4. Ja mam włączoną prawie 24/7 i żadnych negatywnych efektów nie zaobserwowałem.
 5. Pawelo2222

  Ospa czy oodinoza ?

  Moim zdaniem raczej niestety brooklynella. Kiedyś przywlokłem to dziadostwo jak mi gość z seafragsa chorego pokolca sprzedał. Wysoce zaraźliwe i zabójcze. Zabiło mi całą obsadę i żadne leczenie nie pomogło.
 6. Pawelo2222

  Metoda Triton vs ATI essentials

  Cześć, czy ktoś może się podzielić wrażeniami z długoterminowego stosowania metody Tritona? Pozdrawiam. Paweł
 7. Pawelo2222

  Przeprowadzka zbiornika - kuchnia

  Cześć, ja mam akwarium w salonie z aneksem kuchennym. Działa od ponad roku i ma się dobrze.
 8. Pawelo2222

  Dziwna wredna gąbka

  W sumie to tą która przyrosła do szczepki goniastrei wielokrotnie wyjmowałem z wody i usuwałem a i tak odrastała:/
 9. Pawelo2222

  Ctenochaetus a ecsenius midas

  Jak miałem truncatusa to też tak było, aż pewnego razu przez niego wyskoczyła. Babka ogólnie była bardzo zestresowana jego obecnością, że nie przesypywała piachu w całym akwarium tylko w okolicy swojej norki.
 10. Pawelo2222

  Ctenochaetus a ecsenius midas

  Dzięki:)
 11. Pawelo2222

  Ctenochaetus a ecsenius midas

  A czy trzymałeś truncatusa z midasem może? Też miałem truncatusa i też ganiał babkę. Teraz mam tominiensisa i wydaje się spokojniejszy, ale żadnej babki ani ślizga z nim na razie nie trzymam.
 12. Pawelo2222

  Ctenochaetus a ecsenius midas

  Witam, aktualnie posiadam pokolca Ctenochaetus Tominiensis i mam pytanko co do kompatybilności względem Ecseniusa midasa. Wiem, że ctenochaetusy ogólnie nie lubią ślizgów zjadających glony takich jak na przykład salarias i babek z racji tego, że mają podobny kształt. Czy ktoś może trzymał te dwie rybki razem lub widział je u kogoś w zbiorniku? Jako, że midas nie jest szczególnie glonożerny i w naturze pływa z anthiasami, czy myślicie, że pokolec też będzie go gnębił? Pozdrawiam, Paweł
 13. Pawelo2222

  Dziwna wredna gąbka

  A to ciekawe. W sensie, że w jakiś sposób skierować na nie strumień wody z bąbelkami powietrza?
 14. Pawelo2222

  Dziwna wredna gąbka

  Białe, fioletowe i żółte gąbki są OK, ja tej pomarańczowej nie lubię, bo wlazła mi na szczepkę goniastrei i przez to przestała rosnąć. Ale z rady z porcelanką na pewno skorzystam:) Jaki gatunek porcelanki masz? Ogólnie wynik TDS mam zero, ale krzemiany i tak raczej na tds nie wyjdą. Spróbuje w takim razie dać trochę jakiegoś absorbera krzemianów. Z dodatków to podaje ballinga AF, mikro colombo colour 1+2+3, stront reeflowers i aminokwasy colombo.
 15. Pawelo2222

  Dziwna wredna gąbka

  Cześć, Rzeczywiście leje fito, ale też w tygodniu i to nie jakoś przesadnie dużo. Chyba, że i tyle wystarczy. Właśnie najgorsze jest jak wyjdzie na skałę, albo korala, to już jej się nie wykurzy:-/
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.