Jump to content

Krzysiek K.

Klubowicz
 • Content count

  182
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysiek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Mechnice /koło Opola
 • Akwarium
  W trakcie realizacji

Recent Profile Visitors

458 profile views
 1. Krzysiek K.

  Rollermat Compact Theling - Dystrybucja

  Tu Masz dwa sklepy ,niestety za granicą. Niemcy https://www.shop-meeresaquaristik.de/Filtersystems-accessories/Complete-filter-units/Theiling/:::52_281_1223.html Holandia https://www.seaflower.nl/printplaat-theiling-rollermat-3051100201/
 2. Krzysiek K.

  Podwyższenie akwarium

  Krzysiek ja u siebie wierciłem otwory przez szybę boczną i na przeciw siebie do kleiłem kominy zewnętrzny i wewnętrzny ,śmiga do dzisiaj bez problemu.
 3. Krzysiek K.

  Wynik ICP Zasolenie???

  Icp nie służy do badania zasolenia ? To dlaczego podają między innymi wynik zasolenia i robią człowiekowi zamęt w głowie.Ja po to robiłem wyniki Icp ,aby porównać z moimi wynikami ,a tu taka rozbieżność.
 4. Krzysiek K.

  Wynik ICP Zasolenie???

  Dzisiaj mierzyłem moim refraktrometrem moją só Red Sea,w instrukcji pisze 38.2gram soli na litr daje 35ppt , i o dziwo mój refraktrometr ma ten sam odczyt co w instrukcji,czyli jak dodamy 38.2graman soli do litr wody to refraktromtr powinien wskazać 35ppt i tak jest ??????""!!!!!!?????????Niemożliwe.Wyniki ICP ponad wszystko!!!!!!!?????Chciałbym poznać opinię od długoletnich speców akwarystyki morskiej ( @Beti, @Jacek 56,@Dadario),,co jest nie tak ?Może ja jestem do bani , mój refraktrometr jest do bani ,ja wszystko robię źle ,jakoś wyników ICP nikt nie podważył ,one widzę (wyniki ) są święte i wszyscy wierzą w wyniki ICP ponad wszystko.Proszę przeczytać cały temat ze zrozumieniem i później dać odpowiedz merytoryczną , a nie krytyka jak to zauważyłem (może inni też )przez ostatni czas(Np:ja jako młody włożę korala do akwarium po miesiącu od startu to jest BEEEEEEEEEEE??????!!!!!!!,a jak stary wyjadacz(akwarysta zrobi tak samo ,to nikt złego słowa na niego nie powie ,jeszcze będzie mu klepał po du..ie. i wszystko będzie ok.)(, .Dziękuje @Słony leszcz i @dla syna za próbę(merytoryczną ) rozwiązania zagadki ,dla której do dziś nie ma jednoznacznej odpowiedzi,co jest nie tak??!!
 5. Krzysiek K.

  wężyk do pompy jebao

  Tu masz ,może będzie Ci pasował:https://allegro.pl/oferta/waz-do-pomp-perystaltycznych-norprene-3-mm-5728476585?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_supermarket_artykuły_dla_zwierząt&ev_adgr=Artykuły+dla+zwierząt&gclid=EAIaIQobChMI_7Wd-7-M5AIVy5AYCh23zAneEAYYBCABEgLMrfD_BwE
 6. Krzysiek K.

  Biologia

  Jak długo przeprowadzasz aklimatyzację ?Może tu tkwi problem. Powiem Ci ,że ja mam ten sam problem, ale tylko z babkami ,pierwsza babka dwa dni pływała i padła,później kupiłem kolejne dwie i po paru dniach wyskoczyły skubane przez małą dziurkę przy rurze powrotnej od pompy obiegowej wielkości 1,5 centymetra ,oczywiście siatkę posiadam nad akwarium.To że uciekły powiedzmy ,że to moja wina ,kolejna zakupiona babka pływała może 24godz. po czym padła,była strasznie chuda.Znowu kupiłem dwie babki ,razem je wpuściłem do akwarium ,jedna pływała dwa dni i padła ,a druga na razie ma się dobrze ,je pokarm mrożony ,kopie jak szalona i pływa do dziś . Aklimatyzacje przeprowadzam powoli ,kropelkowo minimum 1,5godz,a babki i tak padały ,nie wiem od czego to zależy ,może od szczęścia.Resztę rybek ma się dobrze.
 7. Krzysiek K.

  Żywica DI - Zmiana koloru

  @Ura to jak autor tematu musiał by mieć twardą wodę ,żeby po membranie wyszedł wynik na Tds 30 ? Według mnie to najpierw trzeba by było zacząć od sprawdzenia membrany osmotycznej ,bo z takim wynikiem to na długo żywica nie wystarczy.Ja też mam twardą wodę TDS pokazuje 280 ,a po membranie TDS pokazuje tak 4-5. A co do filtra na żywicę to zamiast takiego dużego to bym zastosował dwa 10 calowe i tak jak @Iceberg wymieniałbym ,jak na drugiej coś by TDS pokazał ,to bym ją zamienił z pierwszą ,a drugą zasypałbym świeżą żywicą i tak w kółko, zaoszczędziłbyś na żywicy.Ja mam tak u siebie zrobione i jestem zadowolony ,może kiedyś dodam jeszcze trzeci pojemnik 10 calowy, żeby jeszcze zwiększyć wydajność żywicy.
 8. Krzysiek K.

  Instalacja solarna Off-Grid

  Leszek poczytaj o transmiterze sieciowym .Fajne urządzenie tylko jest jeden warunek ,musi być podłączone do tej samej fazy (prąd). https://antyweb.pl/repeater-czy-transmiter-sprawdzamy-internet-bez-kabli-w-calym-domu/
 9. Krzysiek K.

  Proszę o identifikacje

  Dziękuję bardzo.
 10. Krzysiek K.

  Proszę o identifikacje

  Dostałem to kiedyś ze sklepu z kawałkiem podłoża i nie wiem co to jest za zwierzak?
 11. Do akwa podaje: Zeobak 3krople Wtorek, Piątek Spronge Power 2 krople Poniedziałek, Środa,Piątek Zeostart 3 0.4ml Codziennie oprócz niedzieli Codziennie dozuje NaHCO3 2ml na godzinę , aby utrzymać kH na stałym poziomie. Jod 1kropla codziennie Easy Boster 2ml codziennie Przed klejeniem w akwarium rozrobiłem sobie trochę kleju i potrenowałem trochę w osobnym pojemniku ,żeby wiedzieć jak się ten klej zachowuje w wodzie i faktycznie jak się za dużo rusza nim to z wody robi się mleko.Dlatego podczas klejenia w akwarium tylko docisnąłem podstawkę do skały i finito,bo wiedziałem ,że jak będę ruszał nią, czym to grozi .Po mimo wszelkich starań krewetki poszły na wieczną rafę. ,
 12. Koral ze zdjęcia nr.2 to Ice Blue i na 100% ma żywą tkankę ,nie będę na siłę udowadniać ,że tak nie jest,zdjęcie jest nie wyraźne bo robione telefonem.
 13. Mała aktualizacja . Minęły dwa miesiące od zalania zbiorniczka .Parametry wody dzisiaj : Zasolenie 35ppt (według mojego refraktometru H2o Ocean ATC ),bo na teście ICP wyszło 38ppt w co mi się nie chce wierzyć ,jak mój refraktrometr na płynie kalibracyjnym od salifert pokazuje dokładnie 35ppt,a na wodzie RODI pokazuje dokładnie 0. Dlatego w kwestii zasolenia nic nie robię i pozostawiłem tak jak jest. Może kiedyś jak odwiedzę sklep akwarystyczny osobiście to zabiorę ze sobą refraktrometr i porównam wyniki z tym ze sklepu ,żeby rozwiać wszelkie wątpliwości. Temperatura. 26 stopni NO3 - niewykrywalne, PO4 - niewykrywalne kH -7.8 dkH Mg- 1450 ppm Ca - 425 ppm NO2- już nie mierzę bo to bez sensu ,cały czas pokazuje 0.05ppm Nadal walczę z brązowymi glonami, jeżeli to można nazwać walką ,od czasu do czasu przedmucham pipetą skałę i to wsio,a filtr mechaniczny resztę roboty robi za mnie. Zwierzaki mają się dobrze ,tak mi się wydaje ,akry zaczynają pomału oblewać podstawki (nie wiem czy to dobrze). Goniopora jeszcze żyje to jakiś cud,przy takich niesprzyjających warunkach. Minęły dopiero dwa miesiące ,może jeszcze miesiąc pociągnie . Żeby nie było ,że wszystko w porządku to nie obyło się bez strat . Padły mi wszystkie krewetki po klejeniu podstawek z koralami do skały,operację klejenia podzieliłem na dwa dni ,żeby nie było za dużo na raz.Wyrobiłem jedno opakowanie kleju milliput terakota którego bardzo dużo ludzi chwali .Może to za dużo przy tak świeżym baniaku ,nie wiem .,Od początku klejenia silnie napowietrzałem i dodatkowo włożyłem więcej węgla do sumpa,ale to nic nie pomogło.Krewetki zachowywały się tak jak by były naćpane ,zawsze siedziały pod skałą ,a po klejeniu spacerowały sobie po całym akwarium bez celu , nie trwało to długo trzy dni i po nich.Szlak mnie trafił jak na nie patrzyłem. Tydzień temu kupiłem sobie dwie babki Valenciennea puellaris ,po aklimatyzacji kropelkowej wpuściłem je do akwarium i zaczęły sobie przesiewać piasek ,norki pod skałami kopać , pokarm też przyjmowały ,po trzech dniach widziałem tylko jedną babkę ,a na czwarty dzień nie widzę żadnej i tak myślę co jest.Babki tak niekiedy mają ,że lubią się schować w norce i parę dni siedzieć tam. Im dłużej ich nie widziałem tym bardziej się martwiłem ,może padły pod skałą ,świeciłem nawet latarką po tych norkach i nic , jak nie ma tak nie ma ich ,wyparowały.Po krótkim namyślę coś mnie skłoniło żebym zobaczył z tyłu za akwarium .Gdy zobaczyłem to normalnie szok ,oby dwie leżały koło siebie martwe. Przecież specjalnie zakładałem siatkę ze względu właśnie na babki i na inne ryby też. Tak się zastanawiam ,jak te dwie babki mogły wyskoczyć .Wiecie jak? Tam gdzie mam rurę powrotu do akwarium jest szczelina , między rurą a siatką na 1.5 cm i przez nią wyskoczyły .Sama babka ma 1cm po przekątnej , a jednak dała radę .Do wtorku muszę tą dziurę załatać ,bo ma przyjechać następny skoczek.Sorry za jakość zdjęć, ale żaden ze mnie fotograf. 
 14. Krzysiek K.

  Montaż przelotów przez szkło?

  Śmiało skręcaj bez silikonu.
 15. Krzysiek K.

  Wynik ICP Zasolenie???

  Igor taki mam właśnie plan,nie chcę sam siebie oszukiwać tylko poznać prawdę ,gdzie leży błąd.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.