Jump to content

Krzysiek K.

Klubowicz
 • Content count

  69
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Krzysiek K.

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Opole

Recent Profile Visitors

230 profile views
 1. Krzysiek K.

  Problem z reaktorem, zanik gazu

  Piotrek czy zaworek będzie przed elektrozaworem czy za nim nie ma najmniejszej różnicy .Problem może być ze złym ustawieniem ciśnienia wychodzącego z reduktora ja miałem to samo u siebie jak jeszcze miałem akwarium roślinne.Reduktor miałem podobny też spawalniczy i wymieniłem w nim ten jeden manometr który pokazuje przepływ l/h ,zamieniłem go na taki żeby pokazywał mi bary.Ustawiłem go na 3 bary i wtedy ,regulowałem zaworkiem camozzi.Na tym ciśnieniu by najmniej u mnie najlepiej dało się go regulować (najlepiej reagował na zmianę pokrętła). Podejrzewam że przepływ 20l/h to stanowczo za dużo .Ustaw przepływ 10l/h i wtedy reguluj zaworkiem camozzi , pamiętaj że po każdej regulacji trochę poczekać aby ciśnienie w przewodach się wyrównało.
 2. Krzysiek K.

  Robótki z drukarki 3D

  Prace pomału idą do przodu ,przeróbka filtra ręcznego na zeolit od KZ na automatyczny z silnikiem krokowym i sterowaniem arduino.
 3. Krzysiek K.

  Filtr Kz

 4. Krzysiek K.

  Nowe akwarium z eRybki

  Witam .Tak jak obiecałem ,dzisiaj odpakowałem paczkę z erybki z sumpem ,kominem zewnętrznym ,wewnętrznym i po pomiarach ,ogólnych oględzinach jestem zadowolony co do jakości wykonania elementów ,wymiary się zgadzają ,równo poklejone bez bąbli .Szkoda że tak nie zrobili za pierwszym razem .Jedynie co to nie wywiercili mi jednego otworu w kominie zewnętrznym bo nie mieli takiej wielkości jak chciałem koronki diamentowej ,tylko ciekawi mnie czemu mi tego nie powiedzieli przy składaniu zamówienia ,a nie dopiero jak złożyłem reklamację że nie potrafią wywiercić takiego otworu ,bo nie mają takiej koronki ,to może bym nawet zrezygnował z zamówienia i zleciłbym to komuś innemu.Zgodziłem się jednak że ten jeden otwór wywiercę sobie sam ,bo już miałem dosyć czekania.Tak sobie pomyślałem jak tak dalej pójdzie to ja w ogóle nie wystartuje w tym roku z akwarium .Teraz jeszcze muszą mi zwrócić kasę za nie wywiercony otwór .W sumie to wszystko trwało dwa miesiące .
 5. Krzysiek K.

  Zakwit pomocy jak walczyć

  Wojciech ile watową lampę UV zastosowałeś ?
 6. Krzysiek K.

  Nowe akwarium z eRybki

  To dobra wiadomość,teraz nic tylko czekać. Mojego sumpa ,komin zewnętrzny i wewnętrzny przywiózł kurier w piątek po miesiącu czekania,ale dopiero w czwartek będę mógł coś więcej napisać jak będę w domu .Ciekawy jestem jak to teraz wygląda.
 7. Krzysiek K.

  Skała PILNE POMOCY

  Da mnie to są zdjęcia poglądowe i jak już to może być to skała ożywiona .Przeczytaj cały wątek od początku bo było wcześniej napisane że skały z frachtu już nie spotkasz.
 8. Krzysiek K.

  Roller mat opinia użytkownika .

  Jurek wysokość wody w komorze odpieniacza ustala przegroda ,jej wysokość i poziom w tej komorze będzie zawsze taki sam,jedynie tak jak napisał Leszek @Paragon w komorze pompy następują wachania poziomu wody.
 9. Krzysiek K.

  Licznik wody RO

  Jak przyjadę do domu na święta to będę go musiał przetestować.
 10. Krzysiek K.

  Licznik wody RO

  Mam taki wodomierz z gardeny w ogródku ,ciekawe czy by się nadawał do tak dokładnego mierzenia przepływu ? https://www.google.pl/search?q=gardena+licznik+wody+specyfikacja&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiOzv6_4b3hAhWIalAKHTMcCx8QsAR6BAgJEAE&biw=1536&bih=705
 11. Krzysiek K.

  275l spod Kampinosu

  @pdz grzałkę włóż do przegrody z odpieniaczem ,tam jest cały czas stały poziom wody i mniejsze ryzyko przepalenia.
 12. Krzysiek K.

  [800 L] Acropolis

  Łooooooooooooooo.... Kuba jest moc
 13. Krzysiek K.

  Robótki z drukarki 3D

  Ja drukuje na szkle,a dla poprawy przyczepności używam kleju Dimafix Pen super sprawa.
 14. Krzysiek K.

  425L - Tester wraca do gry :)

  Bartek trójnik mógł by być ewentualnie do odpowietrzenia powietrza ale przed tymi kolankami.Jak by nie było tych kolanek to woda będzie spływać samoczynnie i zawsze będzie w niej powietrze a co za tym idzie będzie szumieć .
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.