Jump to content

Luigi

Klubowicz
 • Content count

  339
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Łukasz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Katowice
 • Akwarium
  Prawie 100-ka z ambicjami na sump.

Recent Profile Visitors

687 profile views
 1. Luigi

  Debiut 60x36x45H na reefpack 100

  Zbiornik jeszcze istnieje , co do nowego to nie mam czasu się za to zabrać. Co do obecnego. * wróciłem do jodu , bo zaczęły mi lecieć euphillie. * Robię mały przemeblunek. doszły kawałki skały koralowej płaskiej. *Zabiłem jedną apogenę, musiałem gdzieś upchnąć duży kawałek skały za główną konstrukcje. No cóż znalazła się w nieodpowiednim czasie i miejscu. Rano patrze tak o 11;00 a lps-y pootwierane jak głupie. Czyli coś zdechło. Po Rybce mało zostało po nocy , natura działa.
 2. Luigi

  Płukanie mrożonek? :)

  Kupuję kostki z ON i wrzucam całe do akwarium. Nic się nie dzieje ,a parametry mam nawet za niskie. Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 3. Luigi

  Morskie wynurzenie 2.0 [350]

  Może już niema tych modeli?. Wchodzi nowa seria.
 4. Luigi

  Akwarium 2019 :) konkurs :)

  13 Miesięcy , bez sumpa.
 5. Luigi

  100w w led

  Jaka lampa? DIY czy Firmowa?
 6. Luigi

  Problem z koralami

  Acry dadzą radę. Sam dostawałem takie z brakującą tkanka. I bure. Po miesiącu będą cacy. Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 7. Luigi

  AI prime hd ja Red sea reef led 50

  A powiedz mi gdzie widziałeś reefleda 50. To co widziałem to w e -sryfie jest za 1400 a w coral house jest za 1450 reef LED 90 Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 8. Luigi

  AI prime hd ja Red sea reef led 50

  90 zdjęcie bez HDR 100 blue 70 white Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 9. Luigi

  AI prime hd ja Red sea reef led 50

  Sam jestem użytkownikiem reef led 90 i jestem zadowolony. Co do porównania to kolega @Dephire miał Al prime hd i ja sprzedał na rzecz reefled90. Napisz do niego i ci coś więcej powie. Lampa 90' jest prosta, aż tak sie nie pobawisz kolorami jak u konkurencji. Na pewno wypala oczy jest mocna , a patyki ładnie rosną. Najlepiej zobacz na żywo.
 10. Luigi

  Start nowego baniaka 200+

  No to jestem ciekaw jak to będzie wyglądać ?
 11. Luigi

  Ile trwa dzień na Waszych rafach?

  Na DIY miałem podobnie.
 12. Luigi

  Palitoksyna ku przestrodze.

  Wspaniałe Robota Panowie. @VDR będę robić za niedługo sos z habanero to ci wyśle.
 13. Luigi

  Palitoksyna ku przestrodze.

  To czy są palitoksyny to myślę że nikomu nie trzeba uświadamiać. Tak jak @fresz słusznie wspomniał o pod gatunkach tak zwanych zao , większość ludzi wrzuca je do jednego wora. Przepraszam że, wtrącił temat papryczek. Ale był to temat zaczepny. Związany z adaptacji korali do środowiska, zarówno zmiennego. Moje Pytanie brzmi. Czy zostały przeprowadzone badania naukowe na zmiennej poziomie palitoksyny. Biorąc pod uwagę ten sam gatunek ,lecz odmienne środowisko i poziom stresu?
 14. Luigi

  Palitoksyna ku przestrodze.

  A to jak Nuda To muszę Podzielić się z moim skrytym hobby. A mianowicie jestem hodowcą hobbystą ostrych papryk. ( dodam że mowa jest o prawdziwych paprykach) Od Jalapeno do skorpionów i nagiej JOLKI. Proces hodowli rozpoczynam na w grow Boxie ze względu że to nie Ameryka środkowa. Mógłbym się rozpisywać godzinami na temat poszczególnych pasma nm w świetle na wzrost roślin. Różnym światłem można stymulować wzrost rośliny i jej kwitnienie. A wracając do palitoksyny. Przeprowadziłem pewien eksperyment. *Dwie te same sadzony jalapeno posadziłem w odmiennych warunkach. * Zmienna było Środowisko roślin obok rosnących. 1/ Te same gatunki 2/ Odmienne gatunki agresywne dominujące. Zbiory 1/ Łagodna odmiana większa. 2 /Bardzo ostra można porównać do habanero, karłowata nie mięsista. Nasuwa się hipoteza. Poniekąd korale to też rośliny. Czy poziom palitoksyny nie winnika z poziomu stresu korala i środowiska w którym się rozwija? Dziękuje i pozdrawiam .
 15. Luigi

  Palitoksyna ku przestrodze.

  AH. Jak ja to lubię czytać Aż staje się mało efektywny w pracy. Kwintesencja Forum na FB tego nie uświadczysz. Pozdrawiam i dalej czytam.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.