Jump to content

Syrius177

Klubowicz
 • Content count

  19
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Szymon
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Śląskie
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, akwarystyka morska, rower
 • Akwarium
  250L

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Syrius177

  [Z/O] oddam/zamienię Halichoeres chloropterus

  Nieaktualnie. Pozdrawiam
 2. Oddam za czteropak jasnego lub Zamienię na inną rybkę lub koralowce. Ok 12-13 cm. Mam za małe akwarium dla niej. Zdrowa. Na noc zakopuje sie w piasku. Wypływana. Okolice Jastrzębia Zdroju.
 3. Kupię lub przyjmę glony do refugium. Okolice Jastrzębia Zdroju, Wodzisławia , Rybnika.
 4. Syrius177

  Odpieniacz zwariował

  U mnie starczy ze włożę ręce do zbiornika i od razu szaleje. Odpieniacz reaguje na wszystko, ten typ tak ma. Przynajmniej mój.
 5. Syrius177

  Słone 257L + sump

  Wszystkiego podaje trzykrotnie mniej niż zalecane minimalne dawki . Daje tylko po jednej kropli bakteri i pożywki na 300L obiegu. Tak samo z węglem i phosphate daje symboliczne ilości mniejsze o wiele niż minimum zalecane. Jestem cierpliwy; ) nie mam refugium dlatego chcę odrobinę namnozyć bakteri probiotycznych. Parametrów nie chce póki co zbijać tylko odrobinę je ograniczyć.
 6. Syrius177

  Słone 257L + sump

  Witam Minęło ponad 3 tygodnie od uruchomienia zbiornika. Dołożyłem drugi falownik jvp 102 5000l/h. Dokupilem jeszcze 6kg suchej skały także mam w sumie 20 kg oraz trochę zmieniłem aranżację. Dołożyłem jeszcze litr siporaxu także mam teraz 3L. Codziennie podaje bakterie nitryfikacyjne Bios S oraz bakterie probiotyczne Pro BioS i pożywkę Np Pro. Co tydzień ampułka prodibio. W sumpie węgiel oraz Phosphate minus w filtrze przeplywowym. Zwiększyłem prędkość pompy obiegowej do 90%. Zaatakowały mnie okrzemki. Taka mini plaga. Staram się trochę czyścić skały i przesuwać piach. Cykl nitryfikacyjny za mną:) Chętnie kupiłbym od kogoś ślimaki na start. Może tectus turbo i inne.
 7. Syrius177

  Słone 257L + sump

  Zrobiłem jednak na pływaku bo miałem rezerwowy. Też myślałem o czasówce ale skorzystałem z tego co akurat miałem. Działa fajnie. Jeżeli chodzi o skałę to mi się podoba. Możliwe ze dokupie kilka kg i dołożę jeszcze na górę coś na wzór wierzchołka.
 8. Syrius177

  Słone 257L + sump

  Witam, Przedstawiam założone akwarium morskie. Nic wielkiego, to dopiero początek. Zalane 24.10.2018 więc 5 dni temu. Czytanie oraz kompletowanie sprzętu zajęło mi ponad pół roku. Akwarium o wymiarach 85x55x55h [cm] czyli 257L brutto. Przednia szyba opti-white. Komin w prawym tylnym rogu oklejony czarnym, spienionym pcv. Z tylu akwarium czarna folia. Sump o wymiarach 74x29x35h [cm] o pojemności 75L. Przegrody robione i wklejane własnoręcznie wg projektu znalezionego na forum. W miejscu gdzie planuję refugium przegrody zostały oklejone również spienionym pcv. Łącznie w obiegu około 300L słonej wody. Szafka zrobiona własnoręcznie z drewna pod wymiar. Myślę, że wytrzyma ciężar kilku krotnie większy niż dedykowany do niej. Pierwszy raz zrobiłem coś z drewna, wyszło nawet dobrze, chociaż teraz zmieniłbym kilka rzeczy. Trochę o sprzęcie i dodatkach: - 2 lampy 3x39W T5 w sumie około 240W. Aktualnie świecę 4x39W ponieważ mam pewien problem z jedną. Ogólnie chciałem zastosować metodę świecenia docelowego od samego początku. Co ma się pojawić, niech się pokaże od razu. - falownik RW-8 na połowie mocy - pompa obiegowa Jebao DCP 3000 na 80% - odpieniacz Deltec 1455 - automatyczna dolewka Aqua Trend V2 wraz z pompą hydor pico - jeszcze nie uruchomiona - grzałka 250w - sterownik Skalar - filtr przepływowy AquaStorm na peletki do użytku w późniejszym czasie - pompa dozująca Jebao ( w dobrej cenie i jakości na przyszłość) - filtr RO/DI wraz ze stacjonarnym miernikiem TDS wg informacji na Reef Hub - Sucha skała z eRybki, bardzo lekka, 12kg - 15kg żywego piasku - kilkadziesiąt litrów żywej wody - siporax 2L + tymczasowo wata w sumpie w celu wyklarowania wody - bakterie AquaForest BioS oraz Prodibio - sól AquaForest - różne testy saliferta, refraktometr... Ogólnie filtrację chcę zrealizować następująco: część mechaniczna (odpieniacz + wata w razie potrzeby tylko doraźnie), część biologiczna (skała, która myślę ożyje, siporax, podłoże), część chemiczna ( węgiel aktywowany - kiedy go wprowadzić?) W celu zbijania NO3/PO4 zastosuję w późniejszym czasie filtr przepływowy z peletkami oraz chcę wprowadzić metodę probiotyczną AquaForest oraz ewentualnie refugium (być może). W późniejszym czasie wykorzystam pompę dozującą w celu dozowania Balinga. Aktualnie składam układ do sterowania odpieniaczem za pomocą czujnika poziomu wody, gdyż po zaniku napięcia i jego ponownym pojawieniu się, sump ma nadmiar wody co skutkuje przelaniem odpieniacza. Przez cały okres dojrzewania nie planuję podmiany wody. Testów również nie ma sensu robić w tym czasie, aczkolwiek kilka zrobiłem bo lubię je robić:) NH4 2ppm, NO2 2ppm, NO3 10ppm więc coś się zaczęło (chyba). Wrzucam kilka zdjęć.
 9. Syrius177

  [P] Żywa woda Jastrzębie

  Jeszcze ktoś ?:)
 10. Syrius177

  [P] Żywa woda Jastrzębie

  Witam, Jestem w trakcie zakładania solniczki. Chętnie przyjmę wodę z podmiany (żywą:). Okolice Jastrzębia Zdroju, Wodzisławia Śl., Żor, Rybnika.
 11. Syrius177

  257L Dobór sprzętu

  Dziękuję za tak liczny odzew:) Wpierw spróbuję bezpośrednio z Jastrzębia, bo mam najbliżej. Jak nie wyjdzie to z pewnością skorzystam z Waszej propozycji.
 12. Syrius177

  257L Dobór sprzętu

  Może planuje ktoś podmianę wody w najbliższym czasie? :] Przygarnąłbym trochę litrów żywej wody na start. Im więcej tym lepiej. Okolice Jastrzębia Zdroju, Rybnika.
 13. Syrius177

  257L Dobór sprzętu

  OK przemyślę temat skały. Nie chcę się wpakować na minę. Może rzeczywiście sucha sklepowa będzie pewniejsza niż żywa z nieznanego źródła. Mam w miarę blisko do Zabrza a tam jest fajny sklep morski więc spróbuję tam.
 14. Syrius177

  257L Dobór sprzętu

  No to teraz daliście mi do myślenia. Przeczytałem juz chyba wszystko na temat żywej i suchejskały. I coraz trudniej się zdecydować. Hm..
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.