Jump to content

Syrius177

Klubowicz
 • Content count

  29
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Szymon
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Śląskie
 • Zainteresowania
  Motoryzacja, akwarystyka morska, rower
 • Akwarium
  250L

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Syrius177

  Borsuk ciezko oddycha nie chce jesc

  Mam Borsuka ale mój po wpuszczeniu nie potrzebował dużo czasu na zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu. Wręcz przeciwnie od razu zaczął pływać po całym akwarium, skubac glony ze skał jak szalony i zjada wszystko. Wiec to zachowanie Twojego może ( ale nie musi ) byc niepokojące. A jest cały w moro ? Ps. Mam taki sam litraz.
 2. Drugi raz bym nie kupił: 1. Mycosidol Colombo - cyjano nie zniknęło, a wypaliło mi caulastrea, xenie, montipora talerzowa zrobiła się blada że 3 miesiące odzyskiwała kolor. Nigdy więcej tego. 2. Jeżowca - ciągle muszę ściągać z niego szczepki. przesuwa wszystko co napotka. 3. halichoeres chloropterus - gdy się zakopywał powstawała burza piaskowa, ale to pomijam. Był agresywny do każdej ryby wpuszczonej po nim do zbiornika, także tolerował tylko błazenka, który był wcześniej. A już najbardziej miała przewalone wundermani. 4. Cyrkulatora bez możliwości sterowania mocą. 5. Testu NO3 Aquaforestu. Nie potrafię dobrać koloru do badanej próbki. Pasują mi prawie wszystkie.
 3. Jak w tytule kupie mała hanke na fosfor lub fosforany. Do tego reagenty.
 4. Syrius177

  Termostat/Kontroler

  Również mam stc 1000. Polecam. Sterowanie grzałką i wentylatorami. A czujnik to chyba ntc w metalowej obudowie. Wodoodporny. Do tego termokurczka żeby nie było metalu w wodzie
 5. Syrius177

  Wysokie NO3 przy zerowym PO4

  Dobrze tak zrobię. Czy żeby wspomóc cały proces redukcji no3 ustawić teraz odpieniacz na mokro? Zaraz podam pierwszą dawkę specyfiku:)
 6. Syrius177

  Wysokie NO3 przy zerowym PO4

  Dzięki za szybką odpowiedź. Tak vsv podaje codziennnie. 2 ml roztworu do 300L wody w obiegu.
 7. Syrius177

  Wysokie NO3 przy zerowym PO4

  Chciałem zapytać czy dobrze rozumiem : starać się utrzymać po4 w granicach 0.05 dopóki NO3 nie spadnie do zadowalającego poziomu tak? Po osiągnięciu odpowiedniego no3 ( aktualnie 25) zaprzestać podwyższania po4? I drugie pytanie: niech ktoś sprawdzi czy dobrze wyliczone. W obiegu 300L. Robie roztwor z 3 g KH2PO4 i dopelniam butelkę do 500 ml wodą RO. Dodanie 2ml roztworu podniesie po4 o 0.03 ppm?
 8. Syrius177

  Wysokie NO3 przy zerowym PO4

  Czy do podniesienia poziomu po4 mogę użyć w/w związek tj. KH2PO4 ?
 9. Syrius177

  Wysokie NO3 przy zerowym PO4

  Witam odkopuje temat żeby nie zakładać nowego o tym samym. Potrzebuje porady. No3 25 ppm, po4 poniżej 0.03 bliżej zera bo próbka praktycznie bezbarwna. Testy nie jakieś super precyzyjne, salifert, ale dają jakiś obraz sytuacji. Vsv podaje od dawna i nic się nie dzieje. No3 nie spada i nie spadnie. Do jakiej ilości na początek podnieść po4? Bo 16:1 w takim wypadku odpada. Glony się rozpuszczają wiec również przekonuje mnie to że test może być w miarę punktem odniesienia. I drugie pytanie czy mogę użyć do tego KH2PO4? Akurat mam w domu.
 10. Syrius177

  257L Dobór sprzętu

  A co powiecie na temat lampy Roleadro led Reef 165W. Jest to chinka. Kosztuje niewiele. Raczej w takiej kwocie (500) nie wyrobie się żeby zrobić coś podobnego. Ktoś się wypowie odnośnie jakości i trwałości? Czy szukać czegoś innego.
 11. Syrius177

  257L Dobór sprzętu

  Witam po paru miesiącach. Mam taki plan. Chciałem zmienić lampę. Aktualnie mam 2 lampy w sumie 6x39W T5. Ale chciałbym zmienić na lampę LED. Mam możliwość kupić belkę LED 96W. Czy to wystarczy? Nie znalazłem konkretnie przelicznika W/L odnośnie ledów, wręcz przeciwnie nie sugerować się mocą. Jeśli to mało to jakiej mocy lampę kupić, ewentualnie mogę zrobić sobie sam. Tylko znowu to samo pytanie jakiej mocy. Akwarium to samo ok 250L 85x55x55h Światło dla LPS i łatwych sps
 12. Syrius177

  Odpieniacz zwariował

  U mnie starczy ze włożę ręce do zbiornika i od razu szaleje. Odpieniacz reaguje na wszystko, ten typ tak ma. Przynajmniej mój.
 13. Syrius177

  Słone 257L + sump

  Wszystkiego podaje trzykrotnie mniej niż zalecane minimalne dawki . Daje tylko po jednej kropli bakteri i pożywki na 300L obiegu. Tak samo z węglem i phosphate daje symboliczne ilości mniejsze o wiele niż minimum zalecane. Jestem cierpliwy; ) nie mam refugium dlatego chcę odrobinę namnozyć bakteri probiotycznych. Parametrów nie chce póki co zbijać tylko odrobinę je ograniczyć.
 14. Syrius177

  Słone 257L + sump

  Witam Minęło ponad 3 tygodnie od uruchomienia zbiornika. Dołożyłem drugi falownik jvp 102 5000l/h. Dokupilem jeszcze 6kg suchej skały także mam w sumie 20 kg oraz trochę zmieniłem aranżację. Dołożyłem jeszcze litr siporaxu także mam teraz 3L. Codziennie podaje bakterie nitryfikacyjne Bios S oraz bakterie probiotyczne Pro BioS i pożywkę Np Pro. Co tydzień ampułka prodibio. W sumpie węgiel oraz Phosphate minus w filtrze przeplywowym. Zwiększyłem prędkość pompy obiegowej do 90%. Zaatakowały mnie okrzemki. Taka mini plaga. Staram się trochę czyścić skały i przesuwać piach. Cykl nitryfikacyjny za mną:) Chętnie kupiłbym od kogoś ślimaki na start. Może tectus turbo i inne.
 15. Syrius177

  Słone 257L + sump

  Zrobiłem jednak na pływaku bo miałem rezerwowy. Też myślałem o czasówce ale skorzystałem z tego co akurat miałem. Działa fajnie. Jeżeli chodzi o skałę to mi się podoba. Możliwe ze dokupie kilka kg i dołożę jeszcze na górę coś na wzór wierzchołka.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.