Jump to content

Baloon

Klubowicz
 • Content count

  57
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdynia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Baloon

  Mój ulubieniec chyba umiera

  A ja mam pytanie jak to jest z tym parzeniem ukwiałów? Na zdjęciu powyżej widać, że quadri przeplata się wręcz z xenią i capnellami, sięga grzybków i bodajże gorgonii z tyłu i na żadnym z tych korali nie robi to najmniejszego wrażenia. Podobną sytuację widziałem na ostatnim filmiku Szopena : quadri otoczone wianuszkiem zoa i też wszystkie wyglądały na szczęśliwe. Pytam bo ostatnio do baniaka wpadły mi dwa quadri. Co prawda po krótkiej wędrówce posadziły tyłki w jednym miejscu i wydaje się, że będą siedzieć ale niepewność jest, a chciałbym już porozstawiać resztę korali, które do tej pory czekały na luźnych podstawkach właśnie na usadowienie się ukwiałów.
 2. Baloon

  odpieniacz

  Na koncówkę węża za oknem jakiś pojemnik z filtrem węglowym np. od okapów powinien w razie czego troche wyłapać.
 3. Baloon

  Hydraulika

  Pod 60l mam piankę pod panele 3mm a pod 400l 5mm i wystarcza w zupełności.
 4. Kurcze coś mgliście to widzę
 5. Baloon

  RAFA 650 LITRÓW

  Nie wiem jak to jest w S9 ale w S8 : tryb profesjonalny, balans bieli - kelwiny - 10000K (więcej niestety nie idzie ustawić), ISO 200-400, czas - manualnie (nigdy auto) zależnie od iso i natężenia światła (u mnie najczęściej się sprawdzają między 1/90 a 1/250) , ostrość - manualnie (statyw to podstawa !!! z ręki tylko ogólny widoczek na ostrości automatycznej ) lampa błyskowa oczywiście wyłączona tak samo jak wszelkie cyfrowe filtry. Pod samą ledową aktyniką rzędu 20000K to i tak jest mission impossible ale do fotek "dziennych" jak najbardziej się sprawdza.
 6. Baloon

  Podlaczenie świetlówek

  Prawdopodobnie na wejście "control" musi być podane jakiekolwiek napiecie z przedziału 1-10v . W tej chwili jest tam 0v więc świetlówki są wygaszone. To tak na logigę bo nigdy nie używałem balastów ściemnialnych .
 7. Baloon

  Proszę o identyfikację glona

  Jesteś pewny tego PO4? To nie jest 0,04 czy ostatecznie 0,4 tylko pełne 4 ? Glon jak glon raczej nic specjalnego, po poprawie parametrow w wiekszosci sam zanika szczególnie jak mu się w tym pomoże uczynną pęsetą.
 8. Baloon

  Akwarium - wymiary

  Czemu na priv? Też bym chętnie obejrzał ten patent z lampą na desce.
 9. Baloon

  275l spod Kampinosu

  Wstrzymaj się z laniem pokarmów dla korali dopuki nie będziesz miał naprawdę sporej obsady. Te parę mikro szczepek nie stanowi żadnej konkurencji dla ewentualnych plag, które bardzo się ucieszą z dokarmiania.
 10. Baloon

  [450+100] Salty AQA z Zabrza

  Photoshop Panie jak nic photoshop i korale z silikonu . A tak naprawdę to baniaczek powala, to poczucie głębi i "lekkość" aranżacji jest genialne. Sam tak nie potrafię mój baniak po roku wygląda jak autobus komunikacji miejskiej w godzinach szczytu .
 11. Baloon

  Magnifica problem

  Dokładnie. Sam mam akwa 50l bez sumpa lampa wisi poza akwa z małą pompką o przepływie rzędu 300-500 l/h
 12. Baloon

  Magnifica problem

  U mnie żona błazenka miała ostatnio podobne objawy najpierw przestała jeść, później zaczęła się ocierać grzbietem o calaustre a dzień później leżała praktycznie w kącie na piachu jedynie sporadycznie wypływając na środek żeby się podrapać po grzbiecie wtedy też zauważyłem kropki. Szybka reakcja: lampa UV (sterylizator) 24/7, Herbtana wg instrukcji i Garlic Oil od AF w podwójnej dawce. To wszystko przez 10 dni (zalecana kuracja Herbtaną). Dzisiaj po kropkach nie ma śladu, błazenkowa po akwarium "fruwa" jakby miała ADHD czyli tak jak przed chorobą a na żarcie rzuca się jakby co najmniej z rok nie jadła.
 13. Baloon

  Nierówna praca jebao dcs 2000

  A nie prościej i taniej jest zrobić/kupić porządny zasilacz? O ile oczywiście problem jest w zasilaczu a nie w sterowniku.
 14. Baloon

  Lampa UV

  Sprawdź na googlu hasło "SunSun CUV-503" może Ci podpasuje. teoretycznie może pracować jak filtr wewnętrzny tylko nie wiem jak się dołoży pompę to czy wymiary będą okey pod panel. Jest też wersja 10w.
 15. Baloon

  Brak oznak dojrzewania

  Bez lania bakteri i jakiegoś dopalacz dla nich to sobie jeszcze trochę spokojnie poczee....eekasz
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.