Jump to content

przemas8888

Klubowicz
 • Content count

  63
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

246 profile views
 1. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Na matach butylowych jest pianka ale jest ona "pociągnięta" fabrycznie czymś co przypomina bardzo cienką warstwę gumy. Dodatkowo na wszystkie łączenia dałem uszczelniacz dekarski Sikaflex 11fc. Wentylator też będzie ale nie wiem dokładnie w którym miejscu dlatego jeszcze nie zrobiłem otworu.
 2. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Choćby taki że całość nie będzie działać jak pudło rezonansowe. Przeprowadziłem "test" puszczając muzykę z telefonu w zamkniętej szafce bez wygluszenia oraz już po wygluszeniu i różnica była ogromna.
 3. przemas8888

  Zmiana pompy z jebao dcp 5500 na ?

  Podobno Reef Octopus VarioS pracują bardzo stabilnie i cicho.
 4. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Roboty ostatnio sporo a przez to czasu na dłubanie w temacie akwarium niewiele ale udało się zrobić wygluszenie szafki :-)
 5. przemas8888

  Pół tony solanki... Omówienie projektu...

  U siebie robię jeden zrzut i trójnik do komory odpieniacza i refugium ale myślę że dwa zrzuty będą łatwiejsze do wyregulowania.
 6. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Masz rację, trochę nieprzemyślane kombinacje. Zostanę w takim razie przy PCV lub plexi żeby zabezpieczyć dno.
 7. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Co myślicie o przyklejeniu na dno zbiornika płyty z polistyrenu 2,5mm ? Planowałem przykleić spienione PCV ale może kiedyś zrezygnuje z piasku i wtedy taki polistyren (może być dymiony np) będzie wyglądać o niebo lepiej.
 8. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Ta przegroda ma odciąć pozostałe komory od światła znad rafugium i mam nadzieję że nie przysporzy kłopotów. Zawór bramowy montujecie zgodnie z zaleceniem producenta czy przy instalacjach akwariowych nie ma to większego znaczenia i może być odwrotnie? Wstawiam fotkę żeby było jasne o co mi biega. Czy ktoś z Was ma zamontowany zawór w ten sposób?
 9. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Zatem typowego A.B.N u mnie nie będzie bo jest już odpieniacz ale metoda (patrząc na niektóre zbiorniki) sprawdza się całkiem nieźle Glamorca pracowała już u mnie w poprzednim zbiorniku jakieś trzy miesiące (ustawiona w poziomie) . Kręciłem na ustawieniach +30%/-10% ,pracowała bardzo cicho. Na noc ustawiałem na -60% i wtedy była słyszalna ale bez tragedii.
 10. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  A.B.N hmmmm.... pod tym tajemniczo brzmiącym skrótem odnalazłem tylko skarpety filtracyjne ale coś mi mówi że nie o to chodzi
 11. przemas8888

  180l przyjemności...zaczynamy.

  Nie dziękuję żeby nie zapeszyć Dumałem nad metodą probiotyczną AF ale mogę (nie muszę) ją wdrożyć dopiero wtedy kiedy DSB/refugium,siporax oraz odpieniacz nie wystarczą. Obsada koralowa LPS plus miękkie. Z SPS o ile będą to tylko jakieś mało wymagające .
 12. Po kilku miesiącach oczekiwania na zakończenie prac remontowych mogę startować z projektem "salonowego szkiełka"...wreszcie Zbiornik 100x45x45 plus sump z miejscem na dsb i refugium. Odpieniacz - Nyos Quantum 120 Obiegówka - Reef Octopus VarioS 4 Cyrkulacja - Glamorca GP-02 Start na żywej skale oraz wodzie z podmianki 2/3 plus 1/3 świeżej. Piasek Caribsea special grade reef sand. Do DSB/refugium piasek kwarcowy 0,1-0,5 mm (10-12cm). W przyszłym tygodniu czeka mnie malowanie sklejki pod zbiornikiem, wygłuszenie szafki oraz klejenie hydrauliki. O postępach będę informował (mam nadzieję) na bieżąco. Wszelkie rady , uwagi mile widziane
 13. przemas8888

  Siatka na akwarium

  https://www.siatki.linarem.pl/p1242,siatka-na-oczko-wodne-oczko-15x15mm-zielona-czarna-przeciw-lisciom-i-ptakom.html plus trochę spienionego pvc na "ramę" i gotowe. Koszt niewielki i nie ograniczy ilości światła w zbiorniku.
 14. przemas8888

  London Qube 50x50x50

  Nie chcę być czarnowidzem ale możesz mieć problem z czyszczeniem stałego grzebienia a PCV też tego nie ułatwi i przy szorowaniu zrobi się matowe. Na tą chwilę mega estetyczna i fachowa robota
 15. przemas8888

  180l przyjemności.

  Ktoś coś? Najbardziej zależy mi na odpowiedzi jakiej wielkości kominy macie przy takiej hydraulice. Sump mógłby być odrobinę niższy ale nie wiem jak dużo wody zejdzie z komina.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.