Jump to content

Blowy

Klubowicz
 • Content count

  24
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Konstantynów Łódzki
 • Akwarium
  120x55x53 - 350L

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Blowy

  JOD AF

  Dziękuje, w takim razie informacja na etykiecie trochę mnie zmyliła. Jako amator kieruje się informacjami ściśle z instrukcji. Nie było tam żadnej wzmianki o przeprowadzeniu badań ICP przed rozpoczęciem dawkowania, tylko informacje ile kropli na litr. Będę musiał zrobić chociaż testy kropelkowe. I tu mam pytanie np. Test Saliferta posiada test na Jod i Jodek, który będzie właściwy dla preparatu AF ?
 2. Blowy

  Caulastrea Fluo

 3. Blowy

  JOD AF

  Witam, mam pytanie jeśli chodzi Aquaforest Iodum. Instrukcja mówi aby dozować jedną krople na 100 litrów. Z tego co wyczytałem jod jest bardzo ulotny i trzeba go dozować w cyklu ciągłym. Jeśli mam jeszcze małą obsadę koralową w akwarium to cały czas trzymać się dawki 1 kropla na 100litrów? Posiadam zbiornik 450 litrów w obiegu i na tą chwile jeszcze mała obsada korali które wykazują braki jodu i teraz nie wiem jak postępować aby nie przedobrzyć.
 4. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Zrobię zdjęcie jak będę w domu i wrzucę.
 5. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Udało się chyba go odratować, problemem był brak jodu. Dosłownie po kilku dniach dodawania jodu koral zaczął się pompować, teraz odbudowuje tkankę.
 6. Blowy

  Wata w zbiorniku dojrzewającym.

  Ok, jaka gramature waty polecacie cietej z metra?
 7. Witam, w swoim dojrzewającym zbiorniku ( 9-ty tydzień )stosuję watę aby wspomóc filtrację, płuczę ją dokładnie co dwa dni ( jest cała brązowa ) Spotkałem się z opiniami, że podczas dojrzewania stosowanie waty nie jest wskazane ze względu na zbyt duże gromadzenie się bakterii i zarodników glonowych. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Parametry w normie, oprócz podwyższonego no3 ( 25ppm ) i zerowego Po4.
 8. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Dzięki, koral oczyszczony, będę obserwował.
 9. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Wychodzi na to, że miała ale dużo mniej. Zdjęcie z pierwszego dnia w zbiorniku u mnie.
 10. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Szczepka jest 10 dni w zbiorniku ( w sklepie wyglądała ok ) w nocy się nie pompuje i nie wyciąga macek. Podkarmiłem ją peletem dla Lps, zjadła. Przestawiłem ją lekko w cień. Czyli obskubać ją na wszelki wypadek z tych rurówek ? Zdaje sobie sprawę, że akwarium świeże i parametry jeszcze nie są stabilne.
 11. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Witam, czy szczepka Caulastrea Fluo do odratowania jeszcze? Akwarium bardzo młode - 8 tygodni. Inne szczpki mają się dobrze w tym druga Caulastrea. Zastanawiające są te białe nitki na pniu ale podobno to odmiana rurówek i nie są groźne. Parametry: Oświetlenie: Zbiornik 350 litrów - 4x39 t5 + 150W led - skręcone na 60% mocy - Lampa Pacific Sun PH - 8,1 No3 - 25 Po4 - 0 no2 - 0 KH -7,5 MG - 1245 CA - 410 Zasolenie - 35 ppt ( Red Sea Reef Salt )
 12. Blowy

  Zrywanie połączenia - Cyrkulatory Jebao OW

  Nie wiem ile posiadasz swoje. Moja przez pierwsze dni były trochę słyszalne, po dwóch tygodniach jest dużo lepiej, coś tam słychać ale na akceptowalnym poziomie.
 13. Blowy

  Zrywanie połączenia - Cyrkulatory Jebao OW

  Dzięki, popróbuje ustawić w innym miejscu. W pomieszczeniu mam dużo odbiorników wifi.
 14. Witam, posiadam dwa nowe cyrkulatory Jebao OW-25. Po ustawieniu połączenia, dosłownie po 4-6h połączenie przestaje działać i nie komunikują się się ze sobą. Pomaga wyjęcie z gniazdka i ustawienie na nowo. Sterowniki umiejscowione są koło siebie w odległości 2 cm, poza akwarium. Ktoś miał taki problem? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 15. Blowy

  Robótki z drukarki 3D

  Hej, to i ja się pochwalę jakie rzeczy zaprojektowałem i wydrukowałem do mojej pierwszej solniczki:) Uchwyt na wężyk do dolewki, uchwyty na szybę do sumpa i uchwyt na hydraulikę silikonową do komina. Materiał: PLA Drukarka: Anycubic I3 Mega
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.