Jump to content

Blowy

Klubowicz
 • Content count

  27
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Konstantynów Łódzki
 • Akwarium
  120x55x53 - 350L

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Blowy

  Ati Essentials Pro

  Przy mojej małej konsumpcji wychodziło by 10mil dziennie nierozcieńczonego, rozbijam na 6 dawek więc podawałbym 1,6 ml. W kalkulatorze jest pokazane jak rozcieńczać przy małej konsumpcji więc tak zrobiłem. Zestaw 2x2000ml wystarczy mi na 200 dni
 2. Blowy

  Ati Essentials Pro

  Zbiornik młody, ma pół roku, start na suchej skale. Od początku jadę na soli Red Sea Niebieskiej i od 3 miesięcy ATI PRO. Zbiornik nie widział innych dodatków prócz kropelek jodu. Może co dla niektórych wychodzi drogo ale zbiornik jest bez obsługowy, raz na dwa tygodnie robię test KH aby podbić ATI ze względu na zwiększanie się masy koralowej. Na tą chwilę podaję bardzo mało, 25ml każdego płynu dziennie już rozcieńczonego w proporcji 1/2,5 z RO według kalkulatora ATI.
 3. Witam, Ukwiał Quadricolor po podziale.Zamienię na LPS/SPS. Odbiór w Konstantynowie Łódzkim. Pozdrawiam
 4. Blowy

  Ati Essentials Pro

  Po trzech miesiącach stosowania ATI Pro zrobiłem ICP z których wyszło, że wszystkie pierwiastki w normie oprócz delikatnie obniżonego jodu. Więc w moim przypadku ATI Pro plus jod w kropelkach załatwia sprawę całe suplementacji. Podmieniam wodę dla zasady co dwa tygodnie w ilości 7-10%
 5. Blowy

  Caulastrea Fluo

 6. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Zrobię zdjęcie jak będę w domu i wrzucę.
 7. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Udało się chyba go odratować, problemem był brak jodu. Dosłownie po kilku dniach dodawania jodu koral zaczął się pompować, teraz odbudowuje tkankę.
 8. Blowy

  Wata w zbiorniku dojrzewającym.

  Ok, jaka gramature waty polecacie cietej z metra?
 9. Witam, w swoim dojrzewającym zbiorniku ( 9-ty tydzień )stosuję watę aby wspomóc filtrację, płuczę ją dokładnie co dwa dni ( jest cała brązowa ) Spotkałem się z opiniami, że podczas dojrzewania stosowanie waty nie jest wskazane ze względu na zbyt duże gromadzenie się bakterii i zarodników glonowych. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Parametry w normie, oprócz podwyższonego no3 ( 25ppm ) i zerowego Po4.
 10. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Dzięki, koral oczyszczony, będę obserwował.
 11. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Wychodzi na to, że miała ale dużo mniej. Zdjęcie z pierwszego dnia w zbiorniku u mnie.
 12. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Szczepka jest 10 dni w zbiorniku ( w sklepie wyglądała ok ) w nocy się nie pompuje i nie wyciąga macek. Podkarmiłem ją peletem dla Lps, zjadła. Przestawiłem ją lekko w cień. Czyli obskubać ją na wszelki wypadek z tych rurówek ? Zdaje sobie sprawę, że akwarium świeże i parametry jeszcze nie są stabilne.
 13. Blowy

  Caulastrea Fluo

  Witam, czy szczepka Caulastrea Fluo do odratowania jeszcze? Akwarium bardzo młode - 8 tygodni. Inne szczpki mają się dobrze w tym druga Caulastrea. Zastanawiające są te białe nitki na pniu ale podobno to odmiana rurówek i nie są groźne. Parametry: Oświetlenie: Zbiornik 350 litrów - 4x39 t5 + 150W led - skręcone na 60% mocy - Lampa Pacific Sun PH - 8,1 No3 - 25 Po4 - 0 no2 - 0 KH -7,5 MG - 1245 CA - 410 Zasolenie - 35 ppt ( Red Sea Reef Salt )
 14. Blowy

  Zrywanie połączenia - Cyrkulatory Jebao OW

  Nie wiem ile posiadasz swoje. Moja przez pierwsze dni były trochę słyszalne, po dwóch tygodniach jest dużo lepiej, coś tam słychać ale na akceptowalnym poziomie.
 15. Blowy

  Zrywanie połączenia - Cyrkulatory Jebao OW

  Dzięki, popróbuje ustawić w innym miejscu. W pomieszczeniu mam dużo odbiorników wifi.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.