Jump to content

Mini

Klubowicz
 • Content count

  316
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Bydgoszcz
 • Akwarium
  320+160

Recent Profile Visitors

412 profile views
 1. Mini

  Zbyt dużo ceramiki

  Jedynie co zmienię to odpieniacz bo za głośny jest
 2. Mini

  Zbyt dużo ceramiki

  Było napisane wyżej że po4 jest zerowe
 3. Mini

  Zbyt dużo ceramiki

  A co z lampą? Ona ma 1 kanał niebieski plus 2 kanały białe. Ostatnio eksperymentowałem z czasem święcenia i ustawiłem na razie od 6 do 10, 40% biały potem od 10 do 18 100% niebieski i 20 biały, i znowu od 18 do 22 na 40 % biały, czy tak będzie okej czy raczej więcej białego dać w ciągu dnia? A co z glonami? Czemu one tak marnkeją w oczach? Briareum mam zielone, a capnelle białą
 4. Mini

  Zbyt dużo ceramiki

  Salifert AF reef salt 1 litr plus 1 kg kulek Zebrasoma scopas, 4 chromis virdis Główny zbiornik ma 300l wody. Poszedłem po rozum do głowy i właśnie idzie do mnie refraktometr Znaczy szczepek korali jest sporo 15 gatunków. Dolewam wody z ręki na razie ale to tylko tymczasowo. Niedługo buduję dolewkę automatyczną do której właśnie dostałem pływaki. Znaczy dodaję raz na kilka tygodni ryby plus korale. Dołożyłem ostatnio tylko ten węgiel i phosguard. Tylko martwią mnie te glony w sumpie. Czy to może być kwestia słabego światła nad refugium, w sensie że glony bieleją? Czytałem gdzieś że na 300l 7 ryb to maximum ale to chyba nie prawda. Ile można mieć ryb przy dobrej filtracji?
 5. Mini

  Zbyt dużo ceramiki

  Około 2 miesiące. Skała była sucha plus 2 kg żywej z frachtu. Mam 2 nasariusy, 4 trochusy, 1 turbo, 2 krewetki czyszczące, 4 chromisy, zebrasoma scopas Plus korale miękkie, euphylia i favia na próbę oraz ukwiał quadricolor. Na początku były bakterie BioS przez 3 tygodnie. Dodatkowo odpieniacz wywala bardzo duzo mazi, takiej jakby zielonej brei która przylepia się do ścianek. Wygląda jak błoto.
 6. Mini

  Pompy diy

  Już kiedyś bawiłem się w arduino. Bardzo fajna sprawą.
 7. Mini

  Zbyt dużo ceramiki

  Nie jestem pewien czy mam rację ale wszystko wskazuje na wypranie wody. Glony w ostatnim czasie zmarniały mi prawie do zera. Miałem ich pełną garść na starcie, teraz mam 1 kłącze. Wstawiam też zdjęcie swojej lampy. Może ktoś zauważy coś czego jako nowicjusz nie widzę. Jedynie co rośnie to zoa i briareum.
 8. Mini

  Zbyt dużo ceramiki

  Jedno całe opakowanie. Phosguardu garść, węgla małą ponczochę. Ca 425 Po4 0 Czyli wyciągnąć te kulki?
 9. Mini

  Zbyt dużo ceramiki

  Tak widziałem ten film dlatego zacząłem się zastanawiać czy te kulki faktycznie nie wyprały mi wody. Dodatkowo mam drobne ilości phosguardu i węgla w sumpie.
 10. Mini

  Zbyt dużo ceramiki

  No3 0 mierzone przed chwilą.
 11. Hej Mam takie pytanie. Ostatnio zaczęło mnie zastanawiać czemu od około miesiąca mam totalnie zerowe po4 i no3. Widać to po koralach capnella zrobiła się wyblakła, tak samo inne koralowce prawie wcale nie rosną. Niektóre wyblakły, a niektóre zbrązowiały np clavularia. Dodatkowo nierówność w stosunku no3 po4 potwierdza cyjano na piachu. Trochę dziwna sprawa bo kiedy wyłączam odpieniacz na noc cyjano znika praktycznie do zera. Czy to może być przyczyną wszystkich problemów? Dodatkowo mam pełny wkład biokulek maxspect plus siphorax w sumpie. Dodam że te biokulki są przeznaczone do 2000l wody co daje wydajną, chyba za bardzo, filtracje. Pytanie brzmi czy biokulki mogą powodować tak duży spadek no3 i po4? I czy warto je wyciągać? Akwa 400l wody w obiegu. Może głupio brzmi takie pytanie ale mnie to nurtuje dość mocno. Ostatnio zacząłem karmić mrożonkami bez płukania ale chyba za krótko żeby coś stwierdzić bo około tydzień.
 12. Mini

  Pompy diy

  Racja, faktycznie nie będę się w to bawił.
 13. Mini

  Pompy diy

  Właśnie to mam zamiar zrobić
 14. Mini

  Nyso quantum 120 Pytanie

  A jakie jeszcze ciche odpieniacze polecacie?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.