Jump to content

Caban

Klubowicz
 • Content count

  51
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Baraniec

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Caban

  Molinezja

  on cały czas jest tak mądry a reszta nawet czasem go popierała. Spoko. w cale się ztym nie zgadzam jak widzę opinie tego tr... to mi samo się nasówa skomentować i zaśmiecać ciekawy wątek . a za to sorki ale on pierwszyzasmiecił temat swoim w ogóle bez nadziejnym wpisem . więcej nie skomentuję w takim temacie tylko zaloze nowy temat W temacie molinezja . Przeczytawszy wszystkie albo większość mio dostępnych postów poczynilem co następuje .(aby to innym czytającym ten temat pomogło) Dziś o 10 zakupiłem 3 molinezje dwie z jednego sklepu a jedna z innego. Dwie, czarna z pięknym ogonkiem jak to Pani powiedział, wpuściłem do głównego zbiornika z masą zielonych glonów . Czarna jak i żółta zostały zaklimatyzowane w normalny sposób czyli dolewałem do torebki z wodą wodę ze zbiornika po czym odlewałem do zlewu i tak przez trzy razy, następnie wpusciłem te dwie rybki do akwarium. Do godziny 15,3 mają sie dobrze . nie wykazuja objawów duszenia się zcy co . nie oddychaja szybciej czy jakoś inaczej po prostu pływają sobie. Nie jedzą też Dla ciekowstki powiem iż dopiero teraz widzę jak silne są prądy w mojej wodzie, molinezje w niektórych przypadkach w ogóle sobie nie radzą a w praktycznie wszedzie jest dla nich za silny nurt. trzecia molinezja zółta czy jakas tam pospolita czeka sobie w torebce i powoli bede dolewał do nie wode prze np 5 dni . zobaczymy co z tego wyjdzie.
 2. Caban

  Molinezja

  stary to jest Dąb Bartek . W mojej ocenie .
 3. Jak co to troche posiadam . A które bliskie okolice miałeś na myśli ?
 4. Caban

  Molinezja

  A co to ma do tematu po prostu jak czytam to komentuję . a nie czytma kiedy to było . Czy to zle .? A poza tym ten troll mnie irytuje tymi swoimi wpisami . Nie lubie jak kogoś obraża i psuje komuś temety.
 5. Caban

  Molinezja

  Wiem wiem stary temat ale jak czytam takie posty to mnie normalnie wzbiera na wymioty od środka . Musiałem to skomentować . Trudno i darmo jest tu kilku troli na tym forum co tylko krytykują .. P.s. dobrze Tobie tam kolega poniżej napisał dawno ale potrzebnie .
 6. Caban

  [K]Caulastrea Łódź

  Kurcze dziś byłem w łodzi.
 7. Caban

  Prąd w akwarium .

  Ok Ok . Bo widzę że chyba zle to napisałem albo co ? Pomalutku spróbuję wyjaśnić . Ja rozumiem iż jak będę stał na ziemi a wlożyl bym fazę do szczelnego zbiornika szklanego to przeplynie przezemnie prąd. ok . Ale co jeśli : Miernikiem podłączonym do 0 mierzę róznicę potęcjałów i wychodzi mi miedzy wodą lub obudową a wspomianym zerem 50 v. Czy to szkodzi rybom a nawet może je zabić ? Zakładając że jest uziemienie dobrze podłączone . A np. co jesli tego uziemienia nie ma w głównym przyłączu prądu do calej aparatury akwarium . Tak jak np. może jest u mnie (dziś kolego podjeżdza z oscyloskopem i miernikami ) że miedzy zerem a uziemieniem jest 40 v itd . Czy te przykłady pierwsze albo drugie mogą mieć wpływ nawet znaczący na zdrowie a nawet życie ryb bo na mnie akurat nie maja na razie przynajmniej odczuwalnych. Do tego dodam iz jednak ryby przez kłósowników czasem są rażone prądem a jednak zbiornik sam z siebie jest jednak uziemiony a ryby po taki połączeniu fazy z wodą do góry płetwami pływaja . Więc co to za prąd jest że je uśmierca indukcyjny nawierzchniowy czy inny bo w ogóle tego nie kumam ?
 8. Caban

  Prąd w akwarium .

  Ok . A czy sam akwarysta może tylko mieć, różnicę potencjałów ? A co np. jeśli jakiś silnik w pompie obiegowej ma przebicie (chociaż urządzeń podtrzymujących jest u mnie tyle że nie starcza gniazdek ) i prąd oddaje na bolec (uziemienie) ? Wtedy prąd płynie czy nie ? bo elektrykiem nie jestem . Mam tu na myśli natężenie, prąd płynący cały czas przez kałużę a nie oddany jedno razowo do ogromnego uziemienia.
 9. Caban

  Prąd w akwarium .

  Witam . Sprawa jest prosta . Jakie jest dozwolone a jakie jest śmiertelne, przebicie prądu do wody z zepsutego urządzenia zasilającego oczywiście akwarium, dla ryb i zwierząt morskich a jakie dla człowieka ?
 10. Caban

  Uśmiercenie żywej skały

  Ale kiedy czytam takie posty to one też obrażają innych kolega tylko pyta bo się nie zna a każdy popełnia blędy ! Co to ma za znaczenie ? Poza tym nikogo nie obrażam w przeciwieństwie do Gotmoga
 11. Caban

  Uśmiercenie żywej skały

  A Ciebie Gothmog wielki znawco to już w ogóle nie kumam ? Chłop się pyta a ty expert z 2 letnim stażem wypisujesz oczywiście offtopa zamiast pomagać. wez sobie testera temat znajdz o restartowaniu skały a uchodzi on tu też za jakiegoś pseudo goru . Nie mówie że sie nie zna ale robił to wszystko co inni a teraz reszta pisze ze boże zabijac skałę itp A jak on to pisał to ok moze tak czy tak smiesy mie ten brak samo krytyki wrecz jest to błazenada.
 12. Caban

  Uśmiercenie żywej skały

  Co to w ogóle znaczy ?
 13. Caban

  AnT - Kropla Oceanu

  A moje pytanie brzmi : ile godzin spędzasz przy akwa a ile przy forum ?
 14. Caban

  Bar , Stront , Bor

  A i teraz jest to zrozumiałe . Dzięki. To ile lejesz ml na ile litrów jak rozcieńczonego roztworu strotu jeśli można spytać bo też bym chciał spróbować, gdyż nie robiąc podmian mam tego pierwiastka braki.
 15. Caban

  Odczynniki do testów

  Jestem tego samego zdania co kolega Mini. Po co ma pokazywać zbiornik temat jest zupełnie inny a są teżinni którzy chcieli by wiedzieć z czego są zrobione te testy i wiele innych spraw . Czemu jest to tak tajemnica ? Tu na tym forum jest tyle różnych niuansów wyjaśnianych a inne to temat tabu ? Gdzie jak nietu można o to zapytać ?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.