Jump to content

mikolajpoz

Klubowicz
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mikolajpoz

  Prośba o pomoc w identyfikacji

  Cześć, dziś po zgaszeniu światła po szybie chodziło takie coś? Czy jesteście w stanie pomoc w identyfikacji oraz określeniu czy szkodliwe czy nie? Pozdrawiam
 2. mikolajpoz

  Wysoki poziom Zn - MarinLab

  Sugerowałem się tylko i wyłącznie zakresem Zn, który wg MarinLab powinien zawierać się w zakresie 0,00-0,007, a u mnie wynosi 0,0211. Nad zmniejszeniem zasolenia, poziomu magnezu i wapnia aktualnie pracuje robiąc minimalne podmiany na wodzie RODI.
 3. mikolajpoz

  Wysoki poziom Zn - MarinLab

  Witam, W jaki sposób zmniejszyć poziom Zn? I skąd tyle cynku mogło się wziąć w akwarium? Dzięki za wszelkie uwagi
 4. mikolajpoz

  Krab z Catalaphylli

  Dziękuję bardzo, to ten z linka
 5. mikolajpoz

  Krab z Catalaphylli

  Pomożecie w rozpoznaniu kraba, którego wyciągnąłem z Catalaphylii (prawdopodobnie podjadał korala)
 6. mikolajpoz

  Catalaphyllia jardinei - problem

  Udało się wyjąć intruza z korala, wiecie może czy to on mógł doprowadzić korala do takiego stanu? Dodatkowo w wodzie z koralem było dosyć sporo takich żyjątek (zaznaczone na biało na jednym ze zdjęć - dosyć szybko się poruszających - czy są szkodliwe?)
 7. mikolajpoz

  Catalaphyllia jardinei - problem

  Minęło trochę czasu, karmienie niestety nie pomogło, koral już praktycznie nie ma polipów. Pompuje się jednak i otwiera mordki więc staram się go dokarmiać. Wczoraj wieczorem po zgaszeniu światła zauważyłem jakiegoś mikro kraba (ok 0,5cm), który sobie go podgryza. Dziś postaram się go wyciągnąć, może macie pomysł jak? (gdy zbliżam się do korala on zwija się do środka, zamykając w sobie tego kraba) Zdjęcie kiepskiej jakości, ale czy jest możliwe, że to on jest winny?
 8. mikolajpoz

  Catalaphyllia jardinei - problem

  Raz na jakiś czas podaje reef pearls do zbiornika, ale nigdy nie karmiłem bezpośrednio tego korala,np. krewetkami
 9. mikolajpoz

  Catalaphyllia jardinei - problem

  Witam, Od jakiegoś czasu moja Catalaphyllia jardinei schowała polipy i zaczęła bardzo mocno się pompować, co może być przyczyną? I w jaki sposób temu zapobiec? Parametry wody: nh3 - 0 no2 - 0 no3 - 5 po4 - 0,2 zasolenie - 1024 ph - 8 kh - 8 ca - 360 mg - 1320 Akwarium ma 4 miesiące, filtracja Tunze Reefpack 250, w filtrze life bio fill AF i węgiel, dwa cyrkulatory jebao sw-8 i aqua medic drifter. Podaje bakterię bioS AF 2 krople/dzień, raz w tygodniu po 4ml color elements i raz w tygodniu 1ml aminovit z Aqua Medic Koral od około tygodnia wygląda tak jak na zdjęciach, w zbiorniku jest od dwóch miesięcy. Macie jakiś pomysł co może mu dolegać?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.