Jump to content

Lector

Klubowicz
 • Content count

  21
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lector

  Osprzęt do 55l - 45x34x36cm

  Kupiłem Zetlight B200, mocy aż za dużo bo 70W 50/50 białe z niebieskim. Więc lampa nie będzie się przegrzewać, czekam jeszcze na sterownik B200, odbiornik już mam.
 2. Lector

  [K] Zetlight iOZEAN B200

  Nieaktualne. Kupiłem w pewnym sklepie.
 3. Może ktoś posiada tą lampkę i zastanawia się nad wymianą na coś lepszego. Chętnie bym skorzystał
 4. Lector

  Osprzęt do 55l - 45x34x36cm

  A to teraz jest jasne, tak działa u mnie programator w generatorze chloru do basenu. Włącza się na określony czas, co 24h o godzinie w której go uruchomię.
 5. Lector

  Osprzęt do 55l - 45x34x36cm

  U mnie w okolicy jest akurat budowa i lubią wyłączyć zasilanie na 3-10 minut. Co przez to rozumiesz? Czyli jak jeszcze raz ją odłączę i podłącze to jest już OK? Czyli daję tu gniazdko na wifi i zdalnie wyłączę i włączę to już na 100% będzie działać? Szkoda ze o tej lampce Fluvala jest mało informacji i nikt nie miał styczności z nią. Chodzi mi jeszcze po głowie inny projekt akwaria, ale zobaczymy co się urodzi
 6. Lector

  Osprzęt do 55l - 45x34x36cm

  Tylko ze Nemo gubi ustawienia przy zaniku prądu. Co do lampki:
 7. Witam od dłuższego czasu chodzi mi po głowie założenie akwarium słonowodnego. Jako sam zbiornik bardzo podobają mi się akwaria od Dennerle. Lecz zamiast standardowo spotykanych NanoCube 60l lub 30l chciałbym wykorzystać zbiornik Scaper's Tank 55l o wymiarach 45 x 34 x 36 cm. Jako filtrację pójdzie Seachem Tidal 110. Grzałka od Aquael Platinium 50w. Cyrkulacja nie wiem czy będzie potrzebna przy Tidalu ale stawiłbym na Jebao SW-02 (chyba ze może ktoś zaproponować coś mniejszego ze sterowaniem). Największym dylematem jest oświetlenie i tu mam propozycje w formie dwóch lampek Fluval Sea Nano Marine 3.0 (20W każda). Wiem ze w takiej cenie można by zrobić już DIY z Cree, ale lampka też musi wyglądać. A chciałbym ze sterowaniem wschodów i zachodów. Na początek w akwarium jakieś kolorowe miękasy ( co by oko cieszyły), ekipa szczycąca (krewetka, jakiś krabik i ślimaki), może błazenek.
 8. Lector

  Lampa LED DIY do kostki 35x35x40

  Mając Sonoffa możesz wgrać alternatywne oprogramowanie. Jest polski projekt - Supla, możesz postawić własny serwer na Raspberry, jak nie zrywa Ci Wi-Fi tylko net.
 9. Lector

  Sterownik WiFi do lamp LED

  No to czekam na na efekt finalny
 10. Lector

  Sterownik WiFi do lamp LED

  Tu jest sterowanie oparte na ESP8266 - działa lokalnie. Z tego co zauważyłem, to minusem jest to iż po zaniku prądu gubi godzinę. Pomimo podtrzymania zegara baterią. A może nie gubi, tylko przy rozruchu ustawia czas kompilacji.
 11. Lector

  Automatyczna dolewka

  No ale przyznasz ze idzie bez Arduino? A aby nie prawowało w nocy to na filmiku miał programator. Oby Arduino Ci tych czujników nie spaliło. Było pytanie jak jest to połączone na filmiku, więc odpisałem. Czy jest to idealny układ raczej nie, ale pewnie idealny nie istnieje
 12. Lector

  Automatyczna dolewka

  12 apmer Ci wystraszy? https://botland.com.pl/pl/przekazniki-tradycyjne/2840-przekaznik-nt73-2c-s12-cewka-12v-styki-2x-12a125vac.html?search_query=przekaznik&results=189
 13. Lector

  Automatyczna dolewka

  Dałem screena z opisu z drugiego. I tu niby da radę, ale i tak nie ma 100% pewności co pisze Chińczyk. Druga sprawa to można zastosować dodatkowy przekaźnik i już się nic nie spali. Czyli robisz obwód od zasilacza na szereg czujników pływakowych przez cewkę sterującą przekaźnik do zasilacza. Drugi obwód od zasilacza przez przekaźnik (stan NO) do pompki i powrót na zasilacz.
 14. Lector

  Automatyczna dolewka

 15. Lector

  Automatyczna dolewka

  Na jakim prądzie, zakładam ze jest to pompka na 12V tak jak pokazał na filmiku. Bo raczej nikt by tak nie trzymał listwy łączeniowej przy wodzie.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.