Jump to content

Dareklisc

Klubowicz
 • Content count

  93
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Darek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jastrzębie-zdrój
 • Akwarium
  50x30x30

Recent Profile Visitors

266 profile views
 1. Dareklisc

  Jaki radiator

  Oto chodziło, dzięki moje 60-100 w lekko da radę w takim razie
 2. Dareklisc

  Aquarium thermometer ku przestrodze

  U mnie aż o 3
 3. Dareklisc

  Aquarium thermometer ku przestrodze

  Po testach icp szukałem winowajcy podwyższonych metali ciężkich. Takie cudo znalazłem . Niby uszczelka jest ale rdza się znalazła, w środku lekka wilgoc, nie wiem jak to ustrojstwo mogło wogole działać tak długo, wakwarium z 4 miesiące.
 4. Dareklisc

  Jaki radiator

  Panowie czy radiator z zeberkami 200x120x35 z frezem na środku na wentylator 80x80 uciągnie mi 100W ? Jak nie to czy radiator 200x166x35 da radę .Wystarczy czy będzie za mało ? Ewentualnie jaki musiałby być żeby na ogarnac taka moc ?
 5. Dareklisc

  Pierwsze ICP i co dalej ?

  45L akwarium od lutego, lpsy,spsy,zoa. Sól tropical marine reef plus podmiana 5L co 7-10 dni . Zrobić jakąś większą podmianę ? Czy kupić jednak seachem cuprisorb ?
 6. Dareklisc

  Pierwsze ICP i co dalej ?

  Proszę o pomoc, w poniedziałek wysłałem próbkę do marinlab głównie dlatego że ślimaki praktycznie się nie ruszają i goniopora coś biednie wygląda . Reszta koralowców szału też nie robi ale wygladaja na moje oko akceptowalnie. A to wyniki które dziś dostałem , zaznaczam że wode RO biorę z sklepów akwarystycznych ale nie ukrywam że jak brakło to parę razy wleciała woda z cerfura, może z 30 litrów od początku roku . Co robić ? Na dobry początek solidna podmiana ?
 7. Dareklisc

  Codzienne podmiany

  Już nic poza ATI essential pro wtedy nie trzeba dozować ?
 8. Dareklisc

  [K] Ai prime hd/no hd

  Jak w temacie, kupię używana ai prime HD bądź starsza wersje
 9. Dareklisc

  Codzienne podmiany

  A co z podmianami bo roznie piszą
 10. Dareklisc

  Codzienne podmiany

  ATI essential pro mówicie ? Muszę poczytać z czym się to je chyba że ktoś ma czas i ochotę napisać jak w praktyce wygląda używanie tego wynalazku, co z podmianami w takim wypadku itp
 11. Dareklisc

  Codzienne podmiany

  Dziękuję, przemyśle jeszcze temat
 12. Dareklisc

  Codzienne podmiany

  U mnie technika polegałaby na wylaniu naczyniem litra z akwarium i dolania litra z beczki z solanka , 0 techniki a sumarycznie podmienionej wody w skali miesiąca było by więcej, normalnie raz na 10 dni podmieniam 5 L a tu podmienialbym codziennie 1L to już pal licho to KH Ca i mg to mógłbym dozować recznie. A cała masa różnych pierwiastków ?
 13. Dareklisc

  Codzienne podmiany

  Mieszanka ale głównie lpsy, parę spsow , zoasy , ricirdee. Do tej pory na podstawie testów uzupełniałem strony, jod, czasami wlałem reef plus . KH Ca i mg z strzykawy, KH dzienne spadki -0.2 to też leje codziennie 2,5 ml roztworu, jod z colombo co 3 dzień 0,3ml, stront ml, azotan sodu 0,3ml . Zaprzeproszeniem już mnie ...uj strzela jak codziennie muszę się z tym bawić myslalem żeby zrobić roztwory o mniejszym stężeniu i to pod papę podpiąć ale nie mam takiego zaplecza żeby pompę gdzie upchać jak to sprawdzić/policzyć ile 1L podmiany podnosi mi wszystkie pierwiastki ? Głównie KH Ca mg. Już nie mówię o żelazie i zlcalej innej gamie rzeczy bo tego na dobrą sprawę inaczej niż testami icp nie sprawdzę. Inna sprawa czy taka solanka ma się kręcić cały czas czy np jak ja zrobię w poniedziałek to mogę zamknąć w bańce i może stać te parę dni bez cyrkulacji ? Kwestia dolania wody do tej solanki to nie problem. Właśnie bardziej interesuje mnie to czy w taki sposób będę mógł zrezygnować z robienia balinga i dodatkowego dolewania reszty substancji Cieszy mnie jak to wszystko się kręci w akwarium ale cały urok zaczyna znikać jak codziennie trzeba otworzyć to swoje małe laboratorium i babrać się w dziesiątkach mililitra
 14. Dareklisc

  Codzienne podmiany

  Cześć wszystkim, Zastanawiam się nad sensem robienia podmian powiedzmy 1L codziennie, mam akwarium 45L netto jakieś +30L, ciężko dozować cokolwiek jeśli chodzi o mikro i makroelementy w takim litrażu i zastanawiam się czy nie lepiej by było podmienić codziennie przykładowo 1 L żeby uzupełnić wszystkie pierwiastki. Pytanie tylko czy to ma sens i druga ważna sprawa ile mozna mieszać świeża solankę ? Mija się z celem robić codziennie po 1 L , jeśli mógłbym mieszać cały tydzień np 5-7 L to podmiana zajmuje mi maks 2 minuty a to i tak mniej a niżeli bawienie się z strzykawkami zeby po kolei dozować Ca KH mg i cała resztę mikro elementów. Jak to Wy doświadczeni akwarysci to widzicie ?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.