Jump to content

AnkaTeZet

Klubowicz
 • Content count

  24
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. AnkaTeZet

  Problem z cyjano

  Witam, od początku założenia zbiornika (10.2018) mam większy bądź mniejszy ale jednak problem z cyjano. Parametry od kilku miesięcy na stabilnym poziomie a co chwile coś nowego wykwita. Postanowiłam użyć chemiclean i tutaj moje pytanie: w instrukcji mam napisane, zeby wyjąc absorbenty na 24h, ale zastanawiam sie czy nie lepiej na czas całej kuracji tj. na 48h? I drugie pytanie dotyczące świecenia podczas kuracji: wyłączyć światło czy może zostać tak jak jest czyli 1h aktyniczne + 10h dzienne i aktyniczne + 1h aktyniczne? Odpieniacz wyłącze na 48h. Jest jeszcze coś na co powinnam zwrócić uwagę stosując chemiclean?
 2. AnkaTeZet

  Problem z borsukiem

  Parametrów nie ruszam na razie. Coraz częściej wychodzi i nabrał kolorów. Częściej tez sie „bujnie” po akwarium. Czytałam, ze one jedzą sałatę. Może powiesić mu listek jeśli nadal nie tknie mrożonki?
 3. AnkaTeZet

  Problem z borsukiem

  Pytanie tylko czy bedą chcieli wymienić. Strasznie mi szkoda tej rybki, ze sie tak meczy :/
 4. AnkaTeZet

  Problem z borsukiem

  Mam nadzieję, że mu przejdzie. Dołożenie borsuka do obsady było konsultowane ze sprzedawcami z erybki. Nie widzieli przeciwwskazań. Mam go od Ok. 2 miesięcy i do tej pory nie było najmniejszych problemów. Na chwilę obecną rybol coraz częściej wychodzi i coraz rzadziej ubiera panterkę. Może faktycznie dostał wpierdziel i bal się wychodzić. Jeżeli nie zacznie jeść to może spróbować go odłowić do klatki takiej siatkowej ( chyba kotnik to sie nazywa) i tam go podkarmić? Czy bez sensu go dodatkowo stresować?
 5. AnkaTeZet

  Problem z borsukiem

  Witam! Od trzech dni mam problem z boruskiem - przestał jeść i zaczął sie chować ubierając „panterkę”. Nie pływa już tak żwawo jak do tej pory, a jak wyjdzie z ukrycia to „przysiada” na tylnej płetwie ( wrzuciłam fotę tej pozycji) Rybka nie ma żadnych oznak uszkodzenia skory, wysypki, kropek itp. Żadna rybka go nie przegania, a jak jakaś podpływa do niego to nawet nie reaguje. Próbowałam go karmić z pipety - też nic za poradą Pani z erybki dodawałam do jedzenia kilka kropli Reefbooster’a Prodibio i też nie tknęła. Co mogę więcej zrobić? Akwarrium Reef Max 105l od października 2018. W akwarium pływa jeszcze babka piaskowa sexgutatta, 2 błazenki i hexatenia. zasolenie 1,024 (mierzone refraktometrem) No3 < 0,2 Po4 0 KH 7,3 Mg 1290 ( dozuje dodatkowo Magnesium Blend od Reeflowers) Ca 400 Pomocy!!!
 6. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Ok. Czyli na litr wody z akwarium 15 kropli płynu Lugola i do tego włożyć korala na 15min. Potem wkładać korala od razu do akwarium czy przepłukać w RO?
 7. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Spoko. Tylko chodzi mi o to czy mam wykapać korala prosto w tym płynie czy ten płyn rozrobić z solanka i dopiero wykąpać korala?
 8. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Dzięki. Jesteście niezastąpieni!!! Co do tego płynu to mam kupić płyn Lugola czy jodek potasu i rozpuścić go w solance?
 9. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Ok. Dzięki
 10. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Takie zostały mi polecone na początek. Są w baniaku od początku maja i ładnie sie pompowany. Nawet zaczęły sie dzielić. Jutro będę w erybce. Zobaczę co mi powiedzą.
 11. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Akwarium to standardowy reefmax 100l. Baniak założony pod koniec października na żywym piasku, żywej wodzie i suchej skale. Dluuugo dojrzewał i nawiedzały go wszelkie mozliwe plagi. Do dzisiaj walczę z cyjano. Jutro chyba kupię chemi clean, bo juz nie mam pomysłów jak sie tego pozbyć. Obsada to: babka piaskowa, 2 nemo, hexatenia, krab mitrax, krewetka wundermani,1 tectus, 1 astralium, 1 olivia i 1 babylonia i jeżowiec globulus. Prawdopodobnie gdzieś jest jeszcze malutki turbo, ale nie widzę go od kilku dni. W kominie mam węgiel, rowa phos i Microbe lift Sili Out2. zasolenie 1,023 mierzone refraktometrem no3 <0,2, po4 0 KH7 Mg1320 ( podałam dzisiaj magnesium blend na podwyższenie) Ca 440 Parametry raczej stałe. Niewielkie wahania głównie magnezu. KH było wyższe, ale za porada obsługi z erybki przeszłam na sól red sea w celu obniżenia KH. Mam tylko caulstree z która jest problem, caluastree fluo - ładnie napompowana i pachyclavularie, na która włazi cyjano i zaczyna dusić. Tutaj jeszcze fota całego baniaka i druga caulastrea dla porównania. Co do temperatury to tak, jestem pewna. Siedzę w domu z małym dzieckiem wiec monitoruje stan akwarium na bieżąco
 12. AnkaTeZet

  Coś chyba zjada Caulastea

  Witam. Od dwóch dni koral się nie pompuje. Wczoraj zauważyłam, że tkanka jednego z polipów bieleje i jest wyżerana przez wundermani. Dzisiaj już 2 polipy są gąbką. Myślałam, że to przez wzrost temperatury tak się pokurczyły - max. było wczoraj: 27,4. Dzisiaj zauważyłam, ze chyba coś zeżarło szkielet. Wyglada jakby ślimak powygryzał dziury w owocu. Wrzucam fotkę. Niestety nie potrafię tego bardziej wyostrzyć Robiłam testy i parametry są Ok. Mg był niski bo 1320 ale dolałam już magnesium blend, wiec powinno być Ok.
 13. AnkaTeZet

  Klejenie korali

  Dzięki za szczegółowe instrukcje. Mam nadzieję, że sobie poradzę
 14. AnkaTeZet

  Klejenie korali

  Mam Tadam i jeżowiec dał sobie z nim radę. Wogóle wczoraj to był pogrom. Zwierzaki sie uparły na korale. Oprócz wleczonej przez jeżowca pachyclavularii (ostatecznie trochę wymęczonej ale odratowanej) ofiarą kraba padła szczepka caulastrei. Na szczęście przyłapałam gościa na gorącym uczynku podczas wyciągania szczepki ze skaly. Dzisiaj przyszedł miliput. Będę działać. A miękasa przykleiłam na gigantyczną ilość Tadam’a. Może pomoże. Dziękuję wszystkim za pomoc
 15. AnkaTeZet

  Klejenie korali

  Dzięki. Zamówiłam terracotte bo ceramic nie mogłam nigdzie znaleźć. Koral tez już odzyskany. Trochę zmaltretowany, ale powoli sie pompuje.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.