Jump to content

tilk74

Klubowicz
 • Content count

  32
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Tczew

Recent Profile Visitors

103 profile views
 1. tilk74

  Lampa DIY 120 W

  Jak już pisałem ,w tym projekcie lampy NIE MA żadnego dodatkowego drivera .
 2. tilk74

  Lampa DIY 120 W

  No to ja czegos nie kumam skoro piszecie że diody się spalą i to nie bedzie dzialać to czemu u Rafała ta lampa działa i to ponad rok
 3. tilk74

  Lampa DIY 120 W

  W 3 kanale sa diody o napięciu zasilania od 3 V wiec 8 X 3 =24V W pozostałych napięcia zaczynają się od 3,4 V do 3,6 dla tego jest ich 7 biorąc średnią 3,5 V x 7 sztuk mamy 24,5 V Zawsze lepiej mieć ciut mniejsze napięcie na zasilaniu niż za duże .W tym układzie nie ma żadnego driwera .
 4. tilk74

  Lampa DIY 120 W

  Pisałem z gościem co ma zrobione kilka lamp na tym sterowniku i nic nie przerabiał ... A co tam trzeba przerobić ... bo co kogo nie zapytać to każdy co innego mówi .
 5. tilk74

  Lampa DIY 120 W

  Kupiłem sterownik TC 420 na bazie którego chcę zbudować lampę o mocy około 120-130 W. Do akwaria 200L . Obsada to koralowce miękkie i LPS ... może kiedyś jakieś mniej wymagający SPS. Zrobiłem wstępną rozpiskę ilości diod oraz barwy .Proszę o ewentualne korekty . Zasilanie będzie zasilaczem 24V 250 W
 6. tilk74

  Jakie pienidło do 100 L

  Ok dzieki za info .
 7. tilk74

  Jakie pienidło do 100 L

  Czyli jednak Tunze 9004dc brać niż Magus QQ3
 8. Witam serdecznie . Postanowiłem do mojego 100l akwarium dołożyć odpieniacz . Akwarium jest bez sumpa wiec odpieniacz będzie bezpośrednio w lub na akwarium. Zastanawiałem się nad Tunze 9004 Skimer dc (którego jak na złość nigdzie na dzień dzisiejszy nie ma w żadnym sklepie w Polsce ) lub Magus QQ 3 . Chyba że macie jakieś inne propozycje .Dodam że na dzień dzisiejszy mam 96 l ale w planach przyszłorocznych jest 200 L . Akwarium z miekkasami i LPS oraz na 6 ryb kilka krewetek ślimaków i 2 kraby .
 9. tilk74

  zmętnienie wody

  Zamiast zdjęć nagrałem film na filmie lepiej widać zmętnienie wody . Na dole ten biały pył był jeszcze parę dni temu brązowy .
 10. tilk74

  zmętnienie wody

  Mam też na wylocie z kaskady i wymieniam.codziennie bo.jest brązowa. Jestem teraz w pracy . Jak tylko wroce do domu to wrzuce kilka fotek .Niby mam też w tel.ale za cholere nie mogę zmnjiejszyc formatu i nie chca sie zaladowac na forum.
 11. tilk74

  zmętnienie wody

  Bakterii już nie leje od wczoraj . Poczekam z tydzień i zobaczę czy coś sie zmieni .A jak nie ro trzeba bedzie kupić jakąs lampę UV .Rozmawiałem ze sklepem gdzie robilem zakupy i mówili że mi pożyczą lampe na parę dni . Ale jest jeden problem mam do nich 125 km w jedna strone to razem.pożyczenie i oddanie to już 500km a to już spory wydatek na paliwo
 12. tilk74

  zmętnienie wody

  Tam nie ma komu zabraknać tlenu bo akwarium.jest w czasie dojrzewania i prócz skal z okrzemkami nie ma nic wiecej .
 13. tilk74

  zmętnienie wody

  No ok ,ale jak go teraz rozwiazać ?.
 14. tilk74

  zmętnienie wody

  Hej . No i mam pierwszy problem z akwarium . Woda z dnia na dzień robi się coraz bardziej mleczna ( z tego co czytam to chyba zakwit bakteryjny ). Akwarium w sobote miało 2 tygodnie od zalania pojemność 96L . Żywa woda , żywa skała . Filtracja to kaskada bez odpieniacza (ale zastanawiam sie nad nim ) Lałem co dziennie po 2 krople bakterii i 2 krople pożywki bo tak polecili mi w sklepie ale jak sie doczytałem w instrukcji to piszą że 1 kropla na 100L wiec chyba za dużo lałem . Czy to może być przyczyną . Jesli tak to co teraz z tym fantem zrobić ?. Robiłem z ciekawości testy podstawowe wody w piątek i NO2 =0 NO3 =3 PO4 =0.15. Wczoraj dla testu w skimer zamiast gąbki włożyłem wataline i zanużyłem go głębiej aby zbierał wode nie tylko z powierzchni i po 4 godzinach watalina zrobiła sie brazowa. Myślę czy by nie wrzucić na jakiś czas starego filtra wewnętrznego tylko z wkładem z wataliny albo z sery takie kule co wyłapują najdrobniejsze cząstki zabrudzenia z wody .
 15. tilk74

  Pierwsze 45L

  Ok dzięki .. Jutro wiec muszę wybrać się do sklepu na zakupy . Pozdrawiam .
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.