Jump to content

TMK

Klubowicz
 • Content count

  3159
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Tamara
 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  Kraków
 • Akwarium
  400 i różne słoiki

Recent Profile Visitors

4218 profile views
 1. TMK

  Płukanie mrożonek? :)

  Mnie drażni w mrożonkach IT ich nieprzewidywalność. Np kupuję lasonogi i jenna partia bisła druga szarobrazowa. Wielkość tez się zmienia czasem są mniejsze niż artemia , a czasem olbrzymie. Artemia wielkością ąż tak się nie różni,ale kolorem bardzo od ciemnoczerwonej do szarej.
 2. TMK

  błazenki

  Mam inne zdanie. Oczywiście skoro była para to czarna jest samiczka i płci nie zmieni. Ale jak kupisz najmniejszego pomarańczowego i jeszcze fajtłapę to sytuacja może się powtórzyć. Kupiłabym ze świeżej dostawy jak tylko przyjdą(ważne-całe stadko a nie jeden) najwiekszego czarnego.
 3. TMK

  Ostrzeżenie Nannochloropsis hodowle

  Dziękuję za chęć pomocy,ale chyba już mam. wrotki dostaną glony konserwowe, a udało mi się zdobyć 500 ml czystej i żywej kultury. Jakby nic nie wyszło bo stała długo w lodówce to się zgłoszę.
 4. Wielu z was dodaje tzw fito do baniaka. Hoduję fito już z chyba 10 lat. Ostatnio takie wyjątkowo mocno zielone i gęste wyrosło. Wylęgło się trochę błazenków, więc sprawdziłam azotany i dolałam do baniaka, jakoś tak dziwnie wyglądało. Zaglądam do wrotek, a tam marne resztki. No to pod mikroskop. Przepraszam za jakość fotki bo usiłowałam trafić telefonem w okular. Ale widać NITKI. Kupiłam nowe fito i tam niestety to samo. Wrotki tego nie jedzą, nie wiem co to jest , ale jest podstępne bo na pierwszy rzut oka hodowla jest zielona i piękna. SPRAWDZCIE swoje hodowle. Można to zrobić nie posiadając mikroskopu. Kultura nano powinna być jednolita kolorystycznie jak woda po płukaniu pędzelka z farbki wodnej, a tu jakby lekko opalizuje. Jak rozcieńczymy i poświecimy z boku latarką to robi wrażenie jakby tam kłębił się dym. Bo te nitki ustawiają się wzdłuż mikroprądów wody. i wychodzi coś opalizująco-dymowatego. Druga metoda, to jeśli ktoś ma sitko ok 50 lub mniej mikronów, to na sitku zostaje taka jednolita maź. Przy cedzemiu czystej hodowli mogą się zdarzyć jakieś grudki, ale nie to. Ktokolwiek wie lub ma czystą hodowlę proszę o kontakt.
 5. Oddzielanie wszelkich grzybowieńców z nierównej skały to ciężka sprawa
 6. Ja chyba z racji wieku nikomu nie wierzę do końca, nie ma dla mnie zupełnie nieskazitelnych ludzi. Ale Sir David Attenborough to wybitna postać i dla niektórych kontrowersyjna. Wikipedia podaje 'Za przyczynę obecnego stanu środowiska naturalnego uważa lekceważenie przyrody mające swoje korzenie w Księdze Rodzaju[. Ja mu wybaczam te, mówiąc wprost, te oszustwa. Zwłaszcza, że zaczynał w zupełnie innym świecie. Oczywiście podejscie naukowe powinno podawać prawdę i fakty, ale jego wpływ na postrzeganie przyrody przez społeczeństwa jest niesamowity i wyjątkowy.
 7. Gdybyśmy się stosowali w pełni do zasad BHP to powinniśmy zlikwidować większość baniaków. Zbieramy bakterie i inne mikroogranizmy z różnych obcych nam i nieznanych środowisk (także te produkujace sami wiecie jaka toksynę). Po czym dolewamy wódki cukru czy innych odżywek aby było ich DUŻO. Hodujemy to w wysokiej temperaturze i do czasu do czasu naświetlamy UV (mutagenne). I mamy to we własnych mieszkaniach. Tylko przypomnę,że groźne epidemie zaczynają sie w miejscach ciepłych, mokrych , gdzie ludzie i zwierzęta zyją razem. Najbardziej znane to wirusowe,ale o wirusach morskich wiem tylko,że jest ich bardzo dużo. Aż się prosi o napisanie jakiegoś trillera medycznego
 8. TMK

  Palitoksyna ku przestrodze.

  NIECH JAKIŚ MODERATOR ZAMKNIE TEN WĄTEK! I Niekoniecznie Tester bo jest emocjonalnie zaangażzowany. Palitoksyna , ogólnie toksykologia i mikrobiologia to fasynujące tematy , ale tu mamy karczemną burdę
 9. TMK

  Palitoksyna ku przestrodze.

  Olaboga !! Co tu się dzieje
 10. TMK

  Karmienie ryb :)

  4 blazenki, 1 wargatek ,2 pterapogony, 2 gobiodony , 2 mandaryny, 2 krewetki debelius,2 wurdemani 8 kostek lasonogi i solowiec,czasem kryl drobny.
 11. TMK

  Pericelis?

  O tak, jak złapiesz to nie zabijaj.
 12. TMK

  Mitrax crab

  Najprościej sprawdzić -wyciągnąć i powąchać. wylinki są bezzapachowe
 13. TMK

  Możecie pomacać? A9

  Odpieniacz Bubblemagus A9 z pompą na 24V nieregulowaną. od jakiś 3 tygodni nie chce pienić. Pracował zawsze na niskim poziomiewody, ale pienił ok. Pomacałam zasilacz i jest mocno gorący zwłaszcza przy końcu cienszego kabla. Jeszcze nie parzy, ale gorący. Wiem ,że zasilacze się grzeją, ale obnacałam tunze i jecod i one lekko letniawe. Niestety nie pamiętam czy on był taki od zawsze, czy może coś mu jest i dlatego jest problem z pienieniem. Mam nadzieję że ktoś zrozumie co napisałam. Jak ma ktoś taki odpieniacz to niech pomaca zasilacz i napisze czy gorący
 14. TMK

  Podejrzana skała

  Zwykle świństwa jak to określasz są niewidoczne gołym okiem. Suche mają zwykle dużo zdechłego życia, ale za to właściwą porwowatość itp.
 15. TMK

  Różnice wskazania termometrów.

  a widziałeś gdzieś jakiś z certyfikatem w rozsadnej cenie? Tzn żeby pokazywał prawidłową temperaturę w zakresie 20-30*C z częściami dziesiętnymi i nie kosztował 500 zł?
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.