Jump to content

Pokolec

Klubowicz
 • Content count

  24
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Kraków

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  Według testu Salifert potas 340, ledwo ruszył. Ostatni ICP woda z 06.11, ale jeszcze przed konkretnym uzupełnianiem Potasu i Strontu. Od tygodnia leję Potas i Stront z AF (duże butle) po 20 ml dziennie. Zmieniłem sól z RS na Fauna Marin, zmniejszyłem KH. Włączyłem Ultra Trace z FM. W załączniku również moje pomiary ostatnie pomiary.
 2. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  Zmniejszyłem kh i ustabilizowalem CA i Mg. Podnosze Stront i Potas. I pojawił się kolejny problem, akropory wyglądają tak jakby miały przypalone polipy. Pojawiły się taki ciemne plamki. Wiecie co się stało? Za szybko podnosze Stront i Potas, czy za szybko zbilem kh?
 3. Pokolec

  Identyfikacja glonu

  Dalej trzymasz taki Mg wysoki ?
 4. Pokolec

  Identyfikacja glonu

  Przeglądam internety światowe i faktycznie Meksykański Turbo daje radę, tylko gdzie to kupić ?
 5. Pokolec

  Identyfikacja glonu

  Jak sobie z tym poradziłeś? Aktualnie wahnięcia systemu spowodowały skok Mg do wartości ~1600 i faktycznie zahamowało rozrost. Natomiast nie wiem ile taki stan potrwa i czy wysoki Mg nie będzie miał wpływu na zdrowie koralowców. Dziadostwo rośnie w oczach i wszędzie. Obawiam się ze to nie to.
 6. Pokolec

  Identyfikacja glonu

  Prośba o identyfikację. Wygląda jak nitkowaty glon ale wieczorami wypuszcza długie włosy które z prądem wody rozchodzą się po całym zbiorniku i rosną. Nic z mojej obsady tego nie zjada. Jedynie jeżowiec, ale to bardziej przypadkowo. Ogromna prośba o pomoc, co to jest i jak się tego pozbyć ?
 7. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  Pobawilem się miernikiem. Miałem 120V, zredukowalem do 70V.
 8. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  Włączyłem tylko kh. Potas i Stront uzupełniam co dzień zgodnie z tym co pisze AF na w swoich instrukcjach, tzn 1kropla na 100l. Natomiast nie mam testów na stront i jod więc nie wiem na jakim poziomie jestem. Jest też problem tego różowego glonu, wydaje mi się że to vrangelia argus i niestety przedostać się z sumpa do głównego zbiornika :/ zaczyna sobie rosnąć i rozpszestrzeniac w najlepsze.
 9. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  Czystego balinga bez mikro. Wyłączyłem balinga na 3 dnia i w efekcie tylko kh spadło do 8.1, ca i mg nadal wysoko, ponad 500 i ponad 1500. Wtf?
 10. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  I własnie dlatego że mam go nisko oda dawna a problemy zaczęły się niedawno nie sądziłem że będzie w tym problem. Apropo pH zmierzyłem wieczorem przed gaśnięciem światła - 8,2 i dziś rano po nocy między 8,2 a 8,15. Wydaje się być OK.
 11. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  Poczekam na test pH, dam znać jaka wartość. Z jakiegoś powodu kalcyfikacja się zatrzymała. Jeśli chodzi o instalację to 2 przewody i mostek. jednak tu bym nie szykał problemu, mozliwe ze taka sytuacja jest od dawna a dopiero teraz akurat w mokrych butach wsadzałem łapę do akwa. Czasami jeszcze czuje lekkie mrowienie jak wsadzając rękę dotknę odbłyśnika od lampy samoróbki T5 80 W. A czy przypadkiem wypalone świetlówki nie miały wpływu? Wymieniałem w lutym, lampa hybryda, 4x80W (2x blue plus, 2x coral plus)+ panel LED (royal blue ~300W) Sprawdzę. Głowna pompe obiegowa mam Deltec zewnętrzną, mocna zmęczona, może ona coś puszcza do wody. A co z dozowaniem Jodu, Strontu, Żelaza, Potasu ? itp ? Odstawić ?
 12. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  OK, czekam na test pH, jakie powinny być wartości wieczorem przed końcem świecenia i rano przed ? Czy tak wysokie kh, ca, mg mogło/może spodowować jakieś dodatkowe szkody ?
 13. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  To mamy dwa inne punkty widzenia, ale nie zaszkodzi jak sprawdzę co to przebicie powoduje. Reasumując czekam na test pH, i jego wynik. Jeszcze pytanie odnośnie testów Salifert, Ca różnica między ICP i JBL a Salifert rzędu 100, jaki powód ?
 14. Pokolec

  Rozpuszczające się akwarium, Pomocy

  A może jedną sondę do wody, drugą do masy i odłączać kolejno sprzęty ? I sprawdząć woltaż czy amperaż
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.