Jump to content

barnabax

Klubowicz
 • Content count

  48
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  PAWEŁ
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  RADOM

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Romku, z chęcią mogę być pierwszy. Ustalimy priv
 2. barnabax

  O której Wasze wargacze idą spać....?

  Zakupiłem Chrysusa pięć miesięcy temu i do dziś znika tak samo, czyli jak zgasną białe światła (ok. 18.45-19.00) jakieś 30 min. przed zgaśnięciem całkowitym niebieskich. Zmiana czasu nie zmieniła jego przyzwyczajeń [emoji846]
 3. Ja osobiście płukałem w kranówce i na koniec dwa płukania w wodzie z akwa z podmiany. Po płukaniu w solance wyjąłem większą część żwirku, odlewalem brudną wodę i wlewałem jeszcze solanki aby wypłukać resztę dokładnie. Taka wersja jakoś do mnie trafiła. [emoji846]
 4. barnabax

  Barlinecka pięćsetka z SPS

  No i pompa się przydała. Zaraz trzeba będzie kolejne dokupować do reszty buteleczek [emoji6]
 5. barnabax

  relAKSONowa RAFA

  Pod koniec kwietnia 2018 udało się ogarnąć akwa zarówno z zewnątrz jak i w środku. Można było otworzyć, znaczy poszerzyć i powiększyć przestrzeń dla relaksu dla klientów. Ci zaś, zwłaszcza najmłodsi, byli miło zaskoczeni, ponieważ nikt nie wiedział o projekcie, a rozbudowa i remont odbywały się dosłownie pod ich nogami na poziomie 0. Jako że było mało konsumentów to wystarczały same podmiany. Odpieniacz na początku był uruchamiany w cyklach na zegarze.
 6. barnabax

  relAKSONowa RAFA

  Tuż przed premierą udało mi się zakupić duży kawał skały wraz z dwoma ukwiałami i dobraną parą błazenków. Wraz z quadri trafiły się i te mniej lubiane aiptasie. Lecz w krótkim czasie moje krewetki zrobiły z nimi porządek. Do dziś nie widać przynajmniej żadnej sztuki.
 7. barnabax

  relAKSONowa RAFA

  Kwiecień 2018 C.d. Pojawiło się kilka większych okazów. Między innymi mój ulubiony koral catalaphylia. Dziś jest kolos. Razem z nim trafiły dwa dorosłe pokolce. Aż wstyd się przyznać ale do końca kwietnia dolewkę robiłem ręcznie. Dwa ostatnie zdjęcia przedstawiają zbiornik z obu stron. Ostatni widok dostępny tylko dla mnie od zaplecza. No i dla innych fanatyków [emoji6] oraz ciekawskich dzieci. Parametry trzymały się tylko na podmianiach ale to wkrótce się zmieniło po zwiększonej obsadzie.
 8. barnabax

  Instrukcja uczenia błazenków aby zasiedlały ukwiały

  Tak patrząc na te dwa rozwiązania to siatkę tą mniej elegancką można zostawić na dłuższą chwilę i nawet oporniak powinien się przełamać [emoji846]Koszt znikomy, dostępna w markecie budowlanym.
 9. barnabax

  Instrukcja uczenia błazenków aby zasiedlały ukwiały

  Miałem przez dwa lata błazenki w małej kostce bez ukwiała. Odkąd przeniosłem je do dużego akwa i dokupiłem dwa ukwialy z dobraną parą zamieszkujacą ukwiały za nic nie chciały wpływać jak te nowe. Po krótkim czasie okazało się że są dwie samice i jedna ta moja musiała wylądować na szybko w sumpie. Zaraz się podzieliły ukwiały i też wpadły do pierwszej pustej przegrody do sumpa do samicy. Ta je i tak olewała, pomimo iż nic tam nie było z życia. Niestety jeden ukwiał chciał uciec do drugiej przegrody z odpieniaczem, więc na szybko znów stworzyłem dla nich z siatki taką zagrodę. Postanowiłem wpuścić tam błazenka i po dwóch dniach stopniowego ocierania się o macki siedzi jak widać. Wyłowiłem z głównego zbiornika samca i ten bardzo szybko wiedział o co chodzi. Czyli miałem podobny sposób jak z rurą pleksi. Nawet dorosłe osobniki są w stanie się przełamać [emoji846]
 10. barnabax

  relAKSONowa RAFA

  W miesiącu marcu i kwietniu 2018 pomału przybywało życia. Jako że pod koniec kwietnia planowane było otwarcie. Starałem się jakoś zasiedlić akwa wpierw koralami i na końcu rybami. Parametry były ok. Poza może zasoleniem które miałem zbyt małe ze względu na nie skalibrowany refraktometr. Efektem były blade korale wręcz przeźroczyste zwłaszcza euphylie. No i oczywiscie brak przyrostów. Błąd skorygowałem na początku maja. Mój duży Sarco jednak i tak zamienił się w dwa duże Sarco w dwa miesiące. [emoji846]
 11. barnabax

  relAKSONowa RAFA

  500 litrów do góry piaskiem [emoji6] Wreszcie cisza i chwila relaksu dla mnie. Takie z dziś poza chronologią.
 12. barnabax

  relAKSONowa RAFA

  Dopiero w lutym znalazłem czas aby powiesić docelowe oświetlenie czyli hybryda 300w led i 4x54w świetlówki. Led sterowane na arduino 6 kanałów. Świetlówki na zwykłych timerach. Tak minął kolejny miesiąc i w marcu 2018 jako że zbliżał się dzień otwarcia powstała zabudowa od strony poczekalni. Dodam że zarówno front na górze jest na zawiasach Bluma unoszony z czego korzystam bardzo często jak i dolna jest na zaczepach od wszelkiego wypadku i z tego rozwiązania jeszcze nie korzystałem. Od strony zaplecza mam najzwyklejszą czarną roletę zaslaniającą. Na zdjeciu jeszcze nie była zamontowana. Cały sump od tyłu jest pod kontrolą na oku, bez zabudowy. Co do życia to raczej niewielkie zmiany. O tym wkrótce.
 13. barnabax

  relAKSONowa RAFA

  Skała to chyba jedna z najlepszych decyzji. Super się układa i trzyma bez klejenia. Akwa już zarosło [emoji846], wkrótce będą fotki z aktualnym stanem życia. A Sarco to faktycznie gigant. Jednak z tymi polipami to kwestia parametrów, ponieważ ostatnio właśnie mój ma krótkie. Obecnie się nawet podzielił i mam dwa duże. Z jednym się muszę rozstać bo się panoszą zbytnio.
 14. barnabax

  relAKSONowa RAFA

  Dziękuję. Racja, mamy podobne. Twoje jednak trochę większe. Plus w moim jest dostęp z obu stron. Dzięki namowom kolegi Miklasa z forum. Naprawdę ułatwia obsługę.
 15. barnabax

  relAKSONowa RAFA

  Kilka zbliżeń, tak dla porównania na przyszłość. Zdjecia robione na starcie w styczniu 2018 roku zaraz po dojrzewaniu. Niestety było słabe światło, tylko dwie swietlówki 54w i starszy telefon więc kolory bez szału. Ale obiecuję że fotki obecne które się pojawią będą znacznie przyjemniejsze dla oka.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.