Jump to content

Jacek56

Szlachta Morska
 • Content count

  1544
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About Jacek56

 • Rank
  Jacek56

Kontakt

 • AIM
  n/a
 • MSN
  n/a
 • Strona WWW
  http://n/a
 • ICQ
  n/a
 • Yahoo
  n/a
 • Jabber
  n/a
 • Skype
  nie lubię

Informacje o profilu

 • Imię
  Jacek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Rumia Pomorskie
 • Akwarium
  od 2006 roku

Recent Profile Visitors

6801 profile views
 1. Witam.Akwarium morskie prowadzę 4 lata - oczywiście na odpieniaczu .Zawsze coć było nie tak.

  Chciałbym przejść na Twoją metodę bez odpieniacza .Czy moglibyśmy porozmawiać telefonicznie.Mam akwarium 450 litrów-korale miękkie i trochę twardych.

  tel-608-68-68-64

  Pozdrawiam

 2. Jacek56

  Roller mat opinia użytkownika .

  Ok dzięki
 3. Jacek56

  Roller mat opinia użytkownika .

  Czy ktoś może wkleić zdjęcie noża, którym można pociąć włókninę na kawałki po 15cm? Ponoć ma to być nóż do filetowania? Czy to prawda?
 4. Kiedyś były regularne aktualizacje, a teraz od dłuższego czasu cisza.....Nie wiadomo co się dzieje w sumpowni, nie wspominając od zbiorniku głównym???
 5. Jacek56

  Pompa cyrkulacyjna Vortech-czy warta swojej ceny?

  Od momentu pojawienia się Jebao na rynku mi umarła jedna . Vortechy fajne ale to centrowanie czasami doprowadzało mnie do szału.
 6. Jacek56

  Pompa cyrkulacyjna Vortech-czy warta swojej ceny?

  Jednakże w dłuższej perspektywie czasowej (3-5lat) Vortech przegrywa z Jebao. Pompy są awaryjne i magnesy „puchną”.
 7. Jacek56

  Nowe, większe:)

  Też miałem zielono w akwarium po starcie. Zapodałem porcję startową „wrotki”, od Konrada i dzisiaj woda prawie kryształ, bez UV. Wydaje mi się, że wybrałeś najgorszą opcję. Biologię trzeba wspierać, a nie zabijać. W zielonej głębi widać „Bolka i Lolka” w nowym akwarium.
 8. Jacek56

  Nowe, większe:)

  Podziwiam Twoją przekładkę, rozciągniecie całego procesu w czasie. Ja założyłem nowy system w tydzień, mam teraz zakwit fito ale korale zadowolone.
 9. Jacek56

  Orphek atlantic v4

  Ceny są https://orphek.com/or2-150-120-90-60-reef-led-lighting/ What is the price and What are the available sizes? OR 120 – US$180 ( 120cm / 48 Inch / 36 LEDs of 3Watt ) OR 90 – US$160 (90 cm / 35 Inch / 24 LEDs of 3Watt) OR 60 – US$140 (60 cm / 24 Inch / 18 LEDs of 3Watt ) Does the price include shipping? Yes – Free shipping worldwide express door to door Przedstawiciel na Polskę jest. Wyprzedał stany magazynowe i przygotowuje nową dostawę. Można przyjechać do mnie i zobaczyć je w akcji.
 10. Jacek56

  Orphek atlantic v4

  Polecam belki OR2, niedługo wkładam pierwsze korale i zobaczymy. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.
 11. Jacek56

  700l w obiegu - lukiblack

  Super
 12. Jacek56

  Pompa obiegowa do 150x50x50

  Dzięki. Jutro jak się obudzisz i przeczytasz to zastanów się dlaczego nie mam sumpa i dlaczego mam dwie pompy cyrkulacyjne w stosunkowo dużym akwarium ale to tak na marginesie. Podsumowując straty na tłoczeniu są tak czy nie? Czy jeżeli są, powinno się ich unikać, tak czy nie? Amerykański filmik dotyczy oporów, strat jakie powodowane są przez użyte kształtki, ciekawe dlaczego nie użyli lukow? My dyskutujemy o ilości energii jaką potrzebujemy do przetłoczenia danej ilości wody na konkretna odległość tak jak chwialek napisał tego w filmiku już nie ma.
 13. Jacek56

  Pompa obiegowa do 150x50x50

  Czyli jak napisałem wcześniej bezsensowna dyskusja bo nie liczy się ilość energii potrzebnej do tłoczenia tylko aby było cicho.
 14. Jacek56

  Pompa obiegowa do 150x50x50

  Czyli według myślenia kolegów na forum, popartego doświadczeniami, ilość energii potrzebna do przetłoczenia wody jest niezależna od odległości na jaką ma być przytłoczona, nie ma tarcia, kolanka nie dają dodatkowych oporów tłoczenia, a łuki wymyślili po to aby instalacje były droższe. Absurd goni absurd i później Katani pisze, że tak ma być bo KTryc tak ma. To że straty są w tych instalacjach małe to nie znaczy, że ich nie ma.
 15. Jacek56

  Pompa obiegowa do 150x50x50

  To nie znaczy, że mają zrobioną hydraulikę zgodnie ze sztuką. Jeszcze dłużej będziemy prowadzić tą bezsensowną dyskusję i dojdziemy do tego, że locline nie tłumi przepływu i powoduje, że woda lepiej cyrkuluje w akwarium.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.