Jump to content

magu

Moderator
 • Content count

  1060
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About magu

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.magu.pl

Informacje o profilu

 • Imię
  Marcin
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Skarżysko-Kamienna
 • Akwarium
  300

Recent Profile Visitors

4533 profile views
 1. Sterownik testuje z MeanWellami, z nimi działa zawsze. Napisz do producenta driverów. Być może potrzebują mniejszego rezystora na pull-down. Teraz sterownik ma rezystancję podciągu go gleby w zakresie od 10 do 20 kΩ (zależnie od wersji). Jak będziesz miał jakieś info, to daj znać na PW, napiszę Ci co trzeba zmienić aby być zgodnym ze specyfikacją Twoich driverów.
 2. Spoko, zworka jest zawsze ustawiona na poziom niski. Dotykać ją trzeba tylko wtedy, jeżeli drivery działają odwrotnie (jak dostają 0 % to świecą pełną mocą a przy 100 % są wyłączone). W przeciwnym wypadku nie trzeba nic robić.
 3. Hej, sytuacja wygląda tak... Po włączeniu prądu sterownik włączy lampę z ustawieniami adekwatnymi do aktualnej godziny. Mało tego nie walnie od razu pełną mocą, a zrobi to płynnie. Druga sprawa, taka czysto elektroniczna. Sterownik jest dość skomplikowany i jego start zajmuje około 0.5 - 1 sekundy. W tym czasie drivery nie są sterowane, więc powinny zacząć świecić pełną mocą. Sterownik załatwia tę sprawę przez "analogowe" ustawienie wyjść sterujących na stan niski (zworka koło buzera). Dzięki temu nic nie błyska, a wszystko działa jak powinno.
 4. magu

  Automatyczna dolewka - AQma Refill by magu

  Przekaźnik, który jest na Twoim zdjęciu jest dla prądu przemiennego, nie zadziała przy prądzie stałym. Co do zmiany funkcjonalności, to wszystko jest do oprogramowania. Napisz na PW, coś się wymyśli.
 5. magu

  Automatyczna dolewka - AQma Refill by magu

  Tam nie może być magnetycznego przekaźnika. W ogóle dolewka musi być zrobiona dokładnie tak jak na schemacie. Nie może być żadnych odstępstw, bo narobisz sobie kłopotów. O ile przy sterowniku oświetlenia można sobie pozwolić na drogę na skróty, tak tu musi być jak należy. Dla prądu stałego zamiast przekaźnika użyj tranzystora Do Arduino powinien być załadowany nowy bootloader, wtedy układ ma dodatkową kontrolę prawidłowej pracy.
 6. magu

  Automatyczna dolewka - AQma Refill by magu

  Dolewka przy włączaniu oompy nie powinna wydawać żadnych dzwięków. Może użyłeś zwykłych przekaźników?
 7. magu

  Automatyczna dolewka - AQma Refill by magu

  Nowa wersja jest całkowicie przepisana i dostępna w wersji skompilowanej, ale bez problemu, napisz mi na PW co chcesz zmienić to podeślę Ci zmodyfikowany plik.
 8. magu

  Automatyczna dolewka - AQma Refill by magu

  Link do programu AQmaUpdateTool umożliwiający aktualizację oprogramowania dolewki do najnowszej wersji. Programik do ściągnięcia na dole strony (pod opisem).
 9. magu

  Automatyczna dolewka - AQma Refill by magu

  Jak będę przy kompie podeślę Ci AQmaUpdateTool z softem do dolewki. Tam wybiera się bootloader. Sprawdzisz.
 10. magu

  Automatyczna dolewka - AQma Refill by magu

  Hej, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeżeli chodzi o ten rezystor pomiędzy czujnikiem, a 5 V, to jest on koniecznie potrzebny. Chodzi o to, że w chwili zadziałania czujnik zwiera do masy i daje na "nogę" mikrokontrolera stan niski, w każdym innym przypadku stan powinien być wysoki, czyli pin musi być "podciągnięty" do 5 V przez rezystor. Teraz dlaczego przez rezystor... Bo gdyby go podciągnąć bezpośrednio (do 5 V), to pin byłby z jednej strony podciągnięty do 5 V a po zadziałaniu czujnika do GND, czyli klasyczne zwarcie :). Bez tego rezystora w czasie gdy czujnik jest rozwarty "pin" mikrokontrolera "wisi" w powietrzu w stanie nieustalonym. Skrajnie niebezpieczne. Jeszcze jedna sprawa, Arduino do dolewki powinno mieć nowy bootloader, to ważne o tyle, że włączony jest wtedy watchdog, to taki sprzęcik, który pilnuje czy aby dolewka działa prawidłowo, w przypadku wykrycia jakichkolwiek problemów na "twardo" resetuje całe urządzenie. Watchdog działa z nowym softem. Napisz mi na PW maila, podeślę Ci nowy sofcik. Jak będę miał chwilę, to wrzucę również na stronę.
 11. Albo zasilić sterownik z innego zasilacza (trzeba połączyć masy obu zasilaczy). Jeżeli chodzi o oszczędność na prądzie, to sam sterownik bierze koło 500 mW, więc tyle co nic.
 12. Wyłączyć bez problemu, ale jak go potem włączyć jeśli sterownik nie działa?
 13. Oprogramowanie będzie dostępne tylko w *.hex
 14. Oprogramowanie na pewno zostanie darmowe i dostępne dla każdego. Dodatkowo powstał soft (AQma Update Tool), który umożliwia wgranie kodu z pliku *.hex do Arduino bez znajomości środowiska programistycznego, instalowania bibliotek itp. Wystarczy kliknąć jeden przycisk. Natomiast samo źródło dostępne jest maks w wersji 3.4 http://magu.pl/aqma-led-control
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.