Jump to content

october_rust

Klubowicz
 • Content count

  391
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. october_rust

  Potrzebna pomoc

  tak na logikę w tak świeżym zbiorniku nie ma za bardzo czego odpieniać.
 2. october_rust

  Potrzebna pomoc

  a dawałeś cokolwiek by się zaczął lub przyspieszył cykl azotowy? Bo wygląda, że nie ma czego ten odpieniacz odpieniać.
 3. october_rust

  [S] BERGHIA ślimak na aiptasię Warszawa

  Cześć, jakby Ci jeszcze jakieś zostały to ja chętnie je wezmę.
 4. october_rust

  pomoc przy wyborze pompy do odpieniacza

  Ponieważ padała mi oryginalna pompa od odpieniacza Pacyfic Sun IS 200 to szukam jakiejś alternatywy.Myślę nad pompą dedykowaną doTwistmana TW200 ale nie jestem pewien czy będzie pasowała. A może polecacie jakaś inną? Nie musi być najtańsza:). Prawdę mówiąc jestem laikiem jeśli chodzi o kwestie techniczne więc najlepiej byłoby gdyby pasował od razu, bez konieczności kombinowania.
 5. october_rust

  Plaga zaonthusów

  dzieki za wszystkie rady. Odłupanie skały nie wchodzi w grę - skała z zoasami stanowi całą podporę konstrukcji skały w akwarium. Z aurigą chyba jest problem, że po zoasach zabierze się za inne korale? Z resztą mógłbym mieć z tym problem - bo mam już żółtka a akwrium ma raptem 300 litrów... Zdjęcie wrzucę jak wróce do domu.
 6. october_rust

  Plaga zaonthusów

  Przez jakiś czas nie kontrolowałem populacji zonathusów w akwarium. Teraz ich ilość osiągnęła taki stan, że zaczynają zagrażać innym koralom. Rwanie niewiele pomaga bo mam sporo miejsc gdzie nie mam jak sięgnąć. Macie jakieś pomysł na przetrzebienie ich populacji? Przychodzi mi go głowy brzydal ale jedyny egzemplarz który miałem lubił też oszamać lps - a tych mam sporo. Macie jakieś inne pomysły - krewetki, ryby, ślimaki?
 7. Cześć sprzedałeś odpieniacz ? 

   

 8. october_rust

  jaką pompę dozującą wybrać

  cześć. Mam prośbę z pomocą przy wyborze pompy dozującej (przede wszystkim do ballinga). Chodzą mi po głowie następujące modele: Aqua Medic - Reefdoser EVO 4, Aqua Nova - NMDP-4, Aqua Trend At-1 Plus i Jebao DP-4. Raczej budżet do ok 600-700 zł. Co byście wybrali? A może macie jakieś inne propozycje?
 9. october_rust

  [Propozycja] Wyjazd do Marsa Alam

  jak chcesz snurkować to egipt, malediwy ostro dostały przez el nino i jakkolwiek na 10 m jest przepięknie tak snorkeling jest słaby.
 10. october_rust

  [Propozycja] Wyjazd do Marsa Alam

  Juniora nie ma w Marsa już od kilku lat. Ostatnio siedział na Malediwach. Na fb jest trochę ciekawych postów. A szkoda bo baza była fajna i jak ktoś nie ogarniał angielskiego - polskojęzyczna. A jak ktoś porównywał Sharm z Marsa to chyba nie wie co pisze. Jak napisał kolega kolalysy - są dwa hotele przy zatoce abu dabbab. Po dwóch stronach zatoki jest rafa - po środku pasą się żółwie. Fajna miejscówka
 11. october_rust

  cyrkulacja w 300 l

  wolałbym falownik:) z resztą to tunze to już nie jest (ponoć) to co kiedyś...
 12. october_rust

  cyrkulacja w 300 l

  Cześć. Powoli myślę o zmianie cyrkulacji. Póki co w 300 litrach chodzi jebao rw -4 , coral box quiet pomp QP-5 i mała tunze 6025. Ponieważ wszyscy wiemy jak jest z jakością jebao zacząłem się zastanawiać nad zmianami. Chciałbym by cyrkulacja była trwała i w miarę cicha. Podpowiecie coś: gyre, vortech, vertex mocean? a może coś innego? Zbiornik z lps i prostymi sps plus trochę miękkich. Docelowo raczej lps i sps.
 13. october_rust

  Problem z pompą do odpieniacza PS Crux IS200

  Tak, to problem z zasilaczem. Zamówiony nowy - wprawdzie o 0,5A słabszy ale zakładam, że wpłynie to bardzo negatywnie na pompę. Dzięki:)
 14. Mam problem z pompą do odpieniacza Pacyfic Sun Crux IS 200 - regulowana pompa DC. Ponieważ zauważyłem, że pracuje jakoś dziwnie wyjąłem ją, żeby to sprawdzić. Pracuje "pulsacyjnie" - po włączeniu działa przez ok sekundę i potem staje, potem rusza na chwilę i znów staje. Kontroler do niej zachowuje się identycznie - tzn. zapala się i wyłącza. Ktoś ma może pomysł co jej jest, czy to problem z pompą czy z kontrolerem?
 15. october_rust

  Od jakiej pojemności zbiornika Reaktor?

  gdzieś widziałem opinię, że jeśli lejeszcz dziennie 150 ml ballinga to warto zapatrzyć się w reaktor. Dla mnie to jakas kosmiczna wartość - leję po 5 ml dziennie.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.