Jump to content

pdz

Klubowicz
 • Content count

  671
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wólka k. W-wy
 • Akwarium
  275l + sump

Recent Profile Visitors

621 profile views
 1. pdz

  275l spod Kampinosu

  Żółtek podoba mi się najbardziej ale pomyślę nad innymi, na pewno odpadają te, które mają duże wymagania co do litrażu.
 2. pdz

  275l spod Kampinosu

  Bardzo ładny, muszę podjechać i zobaczyć na żywo, przy moim litrażu może być tylko jeden.
 3. pdz

  275l spod Kampinosu

  Pomyślę, Żółtka na pewno chciałbym mieć, mój litraż jest mały ale już kiedyś rozmawiałem w sklepie, że jak podrośnie to wymienię na malucha :-)
 4. pdz

  275l spod Kampinosu

  Zbiornik nie jest dojrzały ale dość stabilny, coś tam się dzieje ale tragedii nie ma, jednak nie wiem czy Żółtek nie miałby zbyt dużego stresu, czytałem, że są bardziej delikatne.
 5. pdz

  275l spod Kampinosu

  Wstawię nowe fotki w sobotę to poproszę Was o identyfikację problemów , fotki nie są najnowsze, obecnie wyglądą epiej, ponieważ (jak dobrze pamiętam nazwę) Sinularia ma takie drobne jakby polipki z tych głównych , jakby takie igiełki, co jak czytałem sugeruje, że jest jej dobrze i ma odpowiednie oświetlenie. Zastanawiam się co zrobić z Capnella, rośnie to jak trawa i już zrównało się z Sinularią. Ogólnie to jest taki zastój z powodu tej zieleniny, nie chcę kupować nic nowego, żeby nie zarosło czy padło a co do ryb to planuję jedynie żółtka , jednak jak już wszystko będzie wyprowadzone należycie i ewentualnie 1-2 krewetki, są niesamowicie pracowite i to chyba ich zasługa, że jest czysto, ostatnio nawet nie czekają na jedzenie jak opadnie tylko aktywnie atakują je jak tylko wrzucę zaraz po błazenkach.
 6. pdz

  275l spod Kampinosu

  Hej Nie pakuje rąk , nie używam chemii , wydaje mi się , że jestem cierpliwy , ostatnio wszystko wyczyściłem , bo troszkę się zawaliło zieleniną , takimi białymi nitkami , głównie sump i odpieniacz , miejscami jest na skale nalot , taka jakby brunatna błona łatwa do usunięcia - czyli tylna szyba , sump , odpieniacz , pompę , grzałkę , przepłukałem siporax - oczywiście wszystko w wodzie z podmiany. Z testami się nieco opuściłem , bo nie widzę jakichś zmian w zbiorniku ale podmianki robię regularnie co tydzień ok. 20l , raz , czasami dwa razy w tygodniu czyszczę szyby , co 2 tygodnie przy podmiance leję bakterie , co 2-3 dni amino , codziennie uzupełniam wapń 2x , rano i wieczorem po 10 ml (roztwór 80g na 1litr) , czasami zapominam ale staram się lać fito 1 ml rano , przy podmiankach jak zrobię test to także taki set 4 produkty od AF. Lampa świeci ok. 11-12h. Generalnie jak coś się dzieje to widzę to po sarco i dunce , po tym jak się rozwijają , ostatnio ze 3-4 sarco leżał na boku a dzisiaj już ładnie stoi. Ryby są bardzo ładne , jak z książki , żadnych chorób , żwawe , chętnie jedzą , ładne kolory i rosną , po krewetkach czasami widzę wylinki , ostatnio myślałem , że mam 3 krewetki taka ładna wylinka leżała. Zoasy nieco zarosły zieleniną jak były na górze , przeniosłem je niżej i jest nieco lepiej ale za to zauważyłem je w innym miejscu , same się tam "przeniosły" Jak to wszystko ocenicie , czy to normalne , ze dojrzewanie trwa tak długi czas ? Czy może coś robię źle , może czegoś nie robię a powinienem ? W weekend jak zwykle podmianka i zrobię dokładnie testy i aktualne fotki.
 7. pdz

  Akwarium na ogrzewaniu podłogowym

  Ja mam pod akwarium podłogówkę, ponieważ jak robiłem to nie widziałem gdzie będzie stało.
 8. pdz

  275l spod Kampinosu

  Aktualne fotki tego co mam. Czy Caulerpa Racemosa czymś potraktować ? widziałem , że można tylko czy warto , czy lepiej poczekać ? Co z tym nalotem/błoną na pompie i skale ? czyścić mechanicznie i czekać ?
 9. pdz

  275l spod Kampinosu

  Tak , to wygląda jak Caulerpa Racemosa ale jest bardziej przeźroczyste i tylko w jednym miejscu. A co z tymi pęcherzami lub taką jakby błoną na pompie ?
 10. pdz

  275l spod Kampinosu

  Hej Powiedzcie co to może być , takie zielono-białe nitki z kulkami oraz taka jakby błona , widoczna na pompie ale jest także na skałach.
 11. Pracuję na zmiany , ten tydzień do 19 , przyszły do 15. Mam kiepski dojazd, więc autobus odpada, jeżdżę rowerem lub samochodem, więc piwo też odpada ale chętnie się spotkam, najwyżej wypiję soczek ;-)
 12. pdz

  275l spod Kampinosu

  Dino nadal jest, wszystko ładnie wygląda, Zoasy odżyły a myślałem, że już po nich, Sarco i Dunca rosną jak głupie, od 3-4 tygodni nie mierzę parametrów, jedynie regularnie podmieniam. Widzę, że to najlepsza metoda, nie pchać łap do zbiornika ;-)
 13. pdz

  275l spod Kampinosu

  Dino jest ale to co mnie cieszy to woda ... jest kryształowa , jakby szyby nie było , akwarium mimo iż dużo tam nie ma wygląda rewelacyjnie :-) Czy jest sens teraz, jak jest dino kupować korale ? czy poczekać ?
 14. Moja siedzi w dziurze pod Briareum , który jest na piasku razem z Cinctusem, najpierw rzadko ale wychodzi Cinctus a po nim (od wpuszczenia ze 3 razy widziałem) Randalli :-)
 15. Zależy kiedy i gdzie , praca, dom , akwarium ... to zajmuje sporo czasu ;-)
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.