Skocz do zawartości
tytan69

Zmniejszanie rachunków za energię elektryczną

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że na PW otrzymałem już kilkanaście wiadomości z zapytaniem o to jak obniżyć rachunki za prąd tak więc w tym temacie trochę przybliżę ten temat:

Tak więc niezależnie czy chcielibyście mieć tańszy prąd w mieszkaniu domu czy firmie to jest to możliwe i do tego naprawdę bardzo łatwe i można by to porównać do zmiany operatora telefonii komórkowej.

Prawo do swobodnego wyboru dostawcy energii możliwe jest dzięki zmianie ustawy Prawo Energetyczne z 2007 roku.

Część z was już zapewne wie o takiej możliwości część zapewne również skorzystała z opcji zmiany dostawcy i bardzo dobrze.

Osobiście współpracuje z kilkoma firmami zajmującymi się tą kwestią (i nie tylko tą) jedna z nich posiada w umowie zapis o gwarancji najniższej ceny co znaczy że niezależnie od wysokości cen u innych dostawców, w tamtej firmie (nie chcę prowadzić tu reklamy szczegóły na pw) ceny zawsze będą o co najmniej kilka procent niższe niż w jakiejkolwiek innej firmie dostarczającej energię na ternie Polski ponad to skorzystanie z oferty zakupu tańszej energii elektrycznej pozwala zmniejszyć opłaty za prąd w zdecydowanej większości przypadków bez żadnych zmian technicznych.

Naturalnie moge zająć się sprawą zmiany dostawcy energii jak również indywidualnie dla każdego z was obliczyć oszczędności w skali roku wynikające ze zmiany dostawcy na innego szczegóły jak zwykle na PW

ponad to zajmuję się sprawami takimi jak:

- Windykacja krajowa i międzynarodowa na każdym etapie postępowania również po bezskutecznej windykacji komorniczej (w tym europejski nakaz zapłaty) bez opłat wstępnych

- Reprywatyzacja

- Służebność przesyłu (odszkodowania za słupy energetyczne i inne urządzenia przesyłowe)

- Pozwy zbiorowe

- Wywiad gospodarczy

- zastępstwo procesowe

- odszkodowania powypadkowe

- Leasing

- Dotacje unijne (powyżej 100 tyś)

Wczoraj niestety nie miałem zbyt wiele czasu na wysyłanie odpowiedzi na wiadomości prywatne ale postaram się nadrobić to jeszcze dzisiaj

mój telefon kontaktowy (zarówno w sprawach morszczyzny jak i zawodowych) to:

791-919-251


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witać! Czy Twoja oferta jest jakoś ograniczona terytorialnie w Pl czy dotyczy to całego kraju?


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem kierownikiem regionu w województwie pomorskim to jednak ten podział jest tylko symboliczny i oferta dotyczy się całego kraju.


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na "urlopie" więc nie mam pod ręką dokumentów ani też nie mam zbyt wiele czasu na przeglądanie forum (mimo że jestem niemal zawsze dostępny to nie ma mnie przed komputerem) a jeżeli nie odpisałem komuś na pw to unworthy.gif ale ciężko ogarnąć taką ilość wiadomości na razblushing.gif.


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w razie jakichkolwiek pytań piszcie śmiało tutaj lub na PW


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę tworzyć nowego wątku więc podepnę tutaj.

Chciałem zapytać, czy ktoś z Was zmieniał dostawcę energii elektrycznej, a jeśli tak to jak ocenia takowe przejście? Jestem z górnego śląska gdzie dostawcą jest Tauron i zastanawiam się, czy jest sens kombinowania i wiązania się umową na kilka lat. Nadmienię, że obecnie mam 6-cio miesięczny okres rozliczeniowy, gdzie rachunek za miesiąc to kwota 200zł z haczykiem / poprzednio ok 155zł miesięcznie / i systematycznie rośnie po kolejnym odczycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,ja skusiłem sie na licznik dwutaryfowy o wyznaczonych godzinach jest tańsza energia.Trzeba sie zapoznac z ofertą dostawcy.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.